Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Şubat 2019 18:52

İsaaydogannn
Aday Memur

Hocam bu taratma işi nasıl oluyor

tendo, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam belge tarama makineleri (Scanner) var. Tıpkı fotokopi makinesi gibi. Onlarla tarama yapılıp bilgisayara aktarım yapılıyor.

12 Şubat 2019 19:01

Karzen
Aday Memur

Hocam belge tarama makineleri (Scanner) var. Tıpkı fotokopi makinesi gibi. Onlarla tarama yapılıp bilgisayara aktarım yapılıyor.

İsaaydogannn, 2 ay önce - Alıntıya git

Benim böyle bi öakinam yok kırtasiyelerde olur mu

12 Şubat 2019 19:37

İsaaydogannn
Aday Memur

Hocam bu taratma işi nasıl oluyor

tendo, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam belge tarama makineleri var (Scanner) tıpkı fotokopi makinesi gibi. Belgeyi tarayıp bilgisayara aktarıyor. Kırtasiyelerde falan var. Basit bir işlem rahatlıkla yaptırırsınız.

12 Şubat 2019 20:06

Ysmnfrht33

O kadar belge hazırladık çıktı aldık bunları nasıl yükleyeceğiz sisteme. Tarattırmak mı gerekiyor fotoğraflarını çekip mi yükleyelim. Tam her şey tamam dedik, belgeleri tamamladık şimdi de bu çıktı.

Her şeyi taratmak gerekiyormuş sanırım yaa
12 Şubat 2019 20:06

BRSDGS38
Aday Memur
Bu defa güvenlik soruşturması belgesini de sisteme yükleyebiliyoruz. Benim merak ettiğim şu sistemde son evrak teslim tarihi 15 mart denmiş. Biz belgeleri elden versek (güvenlik soruşturması belgesi dahil) belgelerimiz daha evvel gönderilir mi emniyete acaba 15 martı beklemeden? Daha erken başlar mı soruşturma?
ingilic, 2 ay önce - Alıntıya git

iki şekilde de belge teslimi yapılabiliyormuş fakat bazı belgelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine ayrıca APS ile göndermeleri gerekiyormuş ben bu konuda biraz garanticiyim elden teslim etmeyi düşünüyorum neticede belgede eksiklik olması halinde sorumlu ben olacağım en azından elden teslim ederken bir eksiklik olması halinde düzeltme yapabilirim

12 Şubat 2019 20:07

Ysmnfrht33

Hocam kırtasiyede tüm belgelerimizi taratıp pdf şeklinde flasa veriyorlarmış sonra o pdfleri sistemden mi yükleyeceğiz
12 Şubat 2019 20:15

Sinif2018
Aday Memur

iki şekilde de belge teslimi yapılabiliyormuş fakat bazı belgelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine ayrıca APS ile göndermeleri gerekiyormuş ben bu konuda biraz garanticiyim elden teslim etmeyi düşünüyorum neticede belgede eksiklik olması halinde sorumlu ben olacağım en azından elden teslim ederken bir eksiklik olması halinde düzeltme yapabilirim

BRSDGS38, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynen hocam ben de öyle düşünüyorum elden teslim etmek daha iyi gibi geldi bana da çünkü eksik belge olması durumunda sorumluluk bize ait

12 Şubat 2019 20:22

BRSDGS38
Aday Memur

Aynen hocam ben de öyle düşünüyorum elden teslim etmek daha iyi gibi geldi bana da çünkü eksik belge olması durumunda sorumluluk bize ait

Sinif2018, 2 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle bide sisteme girdim onay verdikten sonra geri alınamıyor diyor

Tüm sorularla ilgili yapacağınız değişiklikler bittikten sonra "ONAYLA VE GÖNDER " düğmesine basınız. Bu işlemden sonra formda değişiklik yapılamamaktadır.

Yani hatalı yaptığımız işlemlerden dolayı sorumluyuz. Yinede atandığınız il milli eğitimi arayıp detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim.

12 Şubat 2019 20:27

kucukogretmenn
Memur
Bizim sivas vermediydi daha ilan, bunu bekliyordu heralde.
ingilic, 2 ay önce - Alıntıya git
Ben bugün sivas mem personel müdürüyle konustum hocam. Bir cok il duyuru verdi sivas mem neden yayınlamıyor hala dedim. ""Bize duyurular daha yeni geldi, şu ana kadar duyuru veren bütün iller yasal olmayan islem yapıyorlar. Normalde yarın yani 13 subattan itibaren ilana cıkarmaları gerekiyordu, biz bize gelecek olan ilanı bekliyoruz yasal olarak"" dedi... Yani yarın öğleden sonra duyuru gelcekmis hocam, en geç 14ü .
12 Şubat 2019 20:35

ingilic
Kapalı
Ben bugün sivas mem personel müdürüyle konustum hocam. Bir cok il duyuru verdi sivas mem neden yayınlamıyor hala dedim. ""Bize duyurular daha yeni geldi, şu ana kadar duyuru veren bütün iller yasal olmayan islem yapıyorlar. Normalde yarın yani 13 subattan itibaren ilana cıkarmaları gerekiyordu, biz bize gelecek olan ilanı bekliyoruz yasal olarak"" dedi... Yani yarın öğleden sonra duyuru gelcekmis hocam, en geç 14ü .
kucukogretmenn, 2 ay önce - Alıntıya git
Ben de aradım bugün. Bugün öğleden sonra veya yarın dedi. Aynen dedikleri mantıklı daha onlara yazı gelmeden belirlediler. Bizimkiler beklemiş.
12 Şubat 2019 20:35

BRSDGS38
Aday Memur
kucukogretmenn, 2 ay önce - Alıntıya git

aynen bazı iller atamalar açıklanır açıklanmaz duyuru yapmış bende bugün atandığım ilin milli eğitimini aradım henüz bize gelen bir bildiri yok gelir gelmez yayımlayacağız dedi

12 Şubat 2019 20:54

kucukogretmenn
Memur
Ama yine de bu evrakları internetten hemen yarın mesela yollasak , hemen güvenlik sorusturma sürecine girecek miyiz.... bunu bilsek keske.
12 Şubat 2019 20:57

Sinif2018
Aday Memur

aynen bazı iller atamalar açıklanır açıklanmaz duyuru yapmış bende bugün atandığım ilin milli eğitimini aradım henüz bize gelen bir bildiri yok gelir gelmez yayımlayacağız dedi

BRSDGS38, 2 ay önce - Alıntıya git

Aynen hocam ben de aradım Urfa MEB i onlarda henüz bir bakanlıktan yazi gelmedi dedi gelince duyurusu çıkarız dedi

12 Şubat 2019 21:02

BRSDGS38
Aday Memur

Aynen hocam ben de aradım Urfa MEB i onlarda henüz bir bakanlıktan yazi gelmedi dedi gelince duyurusu çıkarız dedi

Sinif2018, 2 ay önce - Alıntıya git

yarın ola hayrola demişler bekleyip göreceğiz hocam artık öyle yada böyle bu belgeleri teslim edeceğiz

12 Şubat 2019 22:31

Rinya
Aday Memur

Hocalarım yaratma isi kırtasiyelerde yapılıyor diye biliyorum

12 Şubat 2019 22:32

Rinya
Aday Memur

Yaratma değil taratma demek istedim

12 Şubat 2019 23:56

Midasian
Kapalı

Hocalarım yaratma isi kırtasiyelerde yapılıyor diye biliyorum

Rinya, 2 ay önce - Alıntıya git
Allaha mahsustur hocam :)))
Toplam 37 mesaj

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?