Editörler : Pangaea

12 Şubat 2019 18:39

İnanlmaz rakamlarda alım oldu ama mühendisler ve lisans mezunları alınmadı anlamı ne bunun?

ben çözemedim

xpresshero
Genel Müdür
12 Şubat 2019 18:52

Boşuna okumayın mı demek istiyorlar ben de anlamadım? Bu yıl da atamazsam diplomamı yakacağım zaten lise mezunu saysınlar beni.

xpresshero
Genel Müdür
12 Şubat 2019 18:59

Sınıf Öğretmenliği okuyacağım bu sefer, okuması kolay, dersler arasında beden eğitimi felan var zorluğu sen hayal et. Neyse mekanik, mukavemet, topoğrafya, mühendislik matematiği, akışkanlar mekaniği felan yok hiç değilse(!) En geç 6 ayda bir 5000 alımı var, 73 puan alan atanıyor, giderim bir dağın başında 2 yıl çalışırım, bakanın yüzü de yumuşak zaten millet ne istese yapıyor o zamana kadro da verir herkese, geçer giderim sonra memleketime işime bakarım.

Biz neyin peşindeydik ki mühendislik okurken, bu gaflete nasıl düştük. Aklıma şaşıyorum.

MATYAZ
Genel Müdür
12 Şubat 2019 19:06

Bosa okumayin diyorlar tabi.

La lisans mezununa alim yokya. Askerdeydim ayagimi kirdim geldim geri gitcem. Ilanlada baktim ilkogretim lise anca.

Msb bile yanlis hatirlamiyorsam hesaplamaci pozisyonuna herhangi bir onlisans mezunu sarti koymus. Ee herhangi bi lisans nerde yok.

Bakiyom bakiyom 4001 yok varsa yoksa ogretmen diyorlar.

Bunela o kadar emegin karsiligi bu mu . Askerdeki veletlere bakiyom hepsi is sahibi 20 yasinda veletler 3-5 bin kazaniyorlar.

Bu ulkede beyni calisan ac kalir.

MATYAZ
Genel Müdür
12 Şubat 2019 19:09

Onlisans diplomam var egitimimi almisim ondan girem diyom yok diyor sen lisans daha ust mezunsun alttakini tercih edemezsin. Niyela onun egitimini almadimmi ?

Madem ust mezunum bana niye is yokla ilkogretim lise onlisans . Ha gecen acmis 289 lisansa 675 onlisansa.

Vicdansizlar. Simdide cikmis genclik belgesi nasil alindigini normal insan bilmez hatta benim gibi ilk kez duyar. Gidip arastirin o belge kimde var. Orda calisanlarin cocugunda kesin vardir.

xpresshero
Genel Müdür
12 Şubat 2019 19:11

Hayır işin ironik kısmı madem öğretmenden başkasına iş vermeyeceksin neden 81 ilde bir sürü fakülte açıldı. Sadece Eğitim Fakültesi açaydınız ya? 82 milyon hepimiz öğretmen olsaydık?

kaplumbaga155
Yasaklı
12 Şubat 2019 19:22

maalesef ki öyle. ama ülkede mühendise ihtiyaç öğretmen kadar yok başka bi yandan bakarsak. öyle almanya vs. gibi mühendis cenneti bir yer değiliz. o yüzden öğretmen, imam falan olmanız gerekiyor çok sayıda alım için ya da sağlıkçı falan.

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 19:24

10.551 alım yapılsın bir an önce.sona salatalık niye 10 tl.üretmezsen.zirrat mühendisi almassan olacağı bu.

et kg 50 tl almassan veternier vs olacağı bu

bben elektrik mühendisi olarak 10.551 alımı destekliyorum.

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 19:31

mühendis almıyor

sonra tren niye kaza yaptı

bina niye çöktü

depremde 10 binler öldü önceden tahmin yok

helikopter düşer bakım yok

adamlar asansörle yere çakılır bakım yok

trafo patlar sorumlu müh yok

gıda et lastik gibi yediğimiz ziraat müh yok.kenevir üreticez guya al işte ziraat muh

hayvan hastalıkları et pahalılığı veteriner almaz

her gün trafik kazaları yol bakımı yok analiz yok muh yok

bu ülke nereye gidiyor?

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 19:36

birileri iktidarda kalacak diye kamuya 100 binlerce lise engelli ön lisan mı alınacak yani

peki düşen helikopterdeki 4 şehit ?

dsi barajların mahsulu mahvetmesi?

binlerce trafik kazası yol hataları ?

hadi hepsini geçtim bu kamudakilerin parasını kim veriyor ki böyle keyfi alım yapılıyor?

yine biz veriyoruz

MATYAZ
Genel Müdür
12 Şubat 2019 19:46

Kamuya alim icin kpss sinavi yapiliyor. Gel gor ki alimlarda kpss gerekmiyor hic birinde. La el insafya su lisans mezunlarina yilda 10 bin kadro verilir. Genel alim o da 4001 . Kpss ye giren 1 milyondan fazla lisans mezunu var sozde

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 19:54

birileri gemicik almaya devam etsin diye,

değerli arazileri durmadan akrabalarına peşkeş çeksin diye,

dayanışma vakıfları açıp milletin vergilerini bu vakıflara akıtsın diye,

her yere villa yapsın diye,mafyavari şirketlere ihale verip milleti köprü ile yol ile haraca bağlasın diye 150.000 oymu lazım yani?

nutkum tutuluyor burdan koltuktan bile hissedebiliyorum artık

serhatcn
Aday Memur
12 Şubat 2019 19:57

Öğretmen olmayan kafama tüküreyim. Kral gibi Ankara'da fen bilgisi öğretmenliği oku atan. 5 6 yildır öğretmendim belki de. taşrada mühendislik okuyup ne halt edecen. 3 5 tane mülakatlı alım olacak. onu kovalayacaksın.
xpresshero, 5 yıl önce

Sınıf Öğretmenliği okuyacağım bu sefer, okuması kolay, dersler arasında beden eğitimi felan var zorluğu sen hayal et. Neyse mekanik, mukavemet, topoğrafya, mühendislik matematiği, akışkanlar mekaniği felan yok hiç değilse(!) En geç 6 ayda bir 5000 alımı var, 73 puan alan atanıyor, giderim bir dağın başında 2 yıl çalışırım, bakanın yüzü de yumuşak zaten millet ne istese yapıyor o zamana kadro da verir herkese, geçer giderim sonra memleketime işime bakarım.

Biz neyin peşindeydik ki mühendislik okurken, bu gaflete nasıl düştük. Aklıma şaşıyorum.

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 20:01

sonu ne bu kişilerin hemen söyliyim :

cem uzan gibi fransa

jet fadıl gibi yurt dışı

murat demirel gibi ortlaıktan kaybolma

tosun gibi kaçış

yav bunlar milyar dolar yürüttü hepsi bir şekide siyasi bunların

peki şimdikiler seçimi kaybetse ne olur artık tası tarağı toplayıp abd deki villalarına gidecekler

çok mu önemli mühendis olması ülkede onlar çin nasıl olsa kurulu bir abd ülkesi var

burdan da aldıkları gemicikler araziler villaların geliri ile geçinecekler oralarda

Heybetlimühendis
Şube Müdürü
12 Şubat 2019 20:02

Alınacak personelin oy potansiyeline de bakıldığı bir realite.Polis, öğretmen, sağlık, imam ve iskur...Bu konuda şöyle düşünebiliriz alınacak personelin oy olarak geri dönüşü en fazla bu alanlar.

Burak2019
Şef
12 Şubat 2019 21:49

insanların rasgele bölüm okumaması lazım. yaşımızı geçti hatalarımızdan dönemeyiz, bizden geçti artık gerçi ama insanlar da laftan anlamıyor. taşrada mühendislik veya iibf okumaya çocuklarını yolluyor aileler. adama özelde iyi bir iş bulmak için odtü boğaziçi felan bitirmek lazım desen de laftan anlamıyor. halk anlamıyor da devlet de keşke bu okulları açmasaydı bari.

slm08
Daire Başkanı
12 Şubat 2019 22:03

krdşm kpss ile uğraşacağına gençlik lideri belgesi alsaydın

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 22:06

hocam devlet ihtiyaç varsa sanayi ve özelde üniversite açar.

örneğin elektrik elektronik mühendislerini ele alalım.

binlerce fabrika var ve her fabrikada bir adet müh bulunması kanunen şart.( ama kanun takan yok)

binlerce elektronik firması var müh alıyor maaş düzenlemsi yok kanunen ( asgari ücret neredeyse)

binlerce proje bürosu var seni sadece imzan için alıyor.denetim yok gerçekte

daha bir sürü sayarım iş imkanı var fakat devlet vatandaşını özel sektörün kucağına atmış yediriyor köpeklere bunu devlet kendisi yapıyor.

çünkü aslında devlet dediğimiz zaten zenginlerin ailelerinin seçmiş oldukları siyasetçilere destekleyerek başa getirdikleri kişiler.

şimdi bütün avrupa amerika saatlik ücret uygularken biz niye ayık maaş alıyoruz düşündün mü?

çünkü sabancı koç limak cengiz çalık vs bunlar 1 kişiye saatlik ücret verse senelik 3 milyar dolar kazanacken 1.5 milyar dolar kazanacak.

peki diyeceksin 1.5 milyar dolar bu ailelere yetmiyor mu?

aile 1 kişiden oluşmuyor 6 kardeş farklı sektöre dağılıyor her biri bu sefer 1.5 miyar dolar kar istiyor

oda yetmiyor abd avrupa gelip madenleri vs sömürüyor çünkü sanayi ülkeleri bunlar maden lazım ve devlette yani baştakiler de sanayici olduğu için bu madenleri sürekli ihale edip az bir payla kendileri ortak olup büyük çoğunluğunu gelen güçlü devletin şirketine emanet ediyor.

velasılkelam aslında çalışacak yer de çok alan da çok fakat sömürge sana para vermiyor ya asgari ücrete yakın para ya da iş yok diyor ya da zaten yabancı menşeili dışardan tedarik ediyor gerekirse eleman

bunu devlet kendi eliyle yapıyor.

şimdi ön planda siyasilerimiz gözüküyor gibi ama onlara sus payı veriliyor arka planda bu sömürgeciler memleketi kemiriyor.tv kanallarda bunların zaten.sende vatan millet sakarya bağırıyon.

sen akbankı sabancının sanıyorsun değil mi değil avrupadan bir şirket ortak söylemezler

tv kanalları hiç işsizlikten bahsediyor mu etmez

asgari ücretten bahsediyor mu sanayici çıkarır diye haber yapılıyor aksine

biraz uzun oldu kusura bakma ama yazmam gerekti

devlet diye birşey yok zenginler klubu vardır

Burak2019, 5 yıl önce

insanların rasgele bölüm okumaması lazım. yaşımızı geçti hatalarımızdan dönemeyiz, bizden geçti artık gerçi ama insanlar da laftan anlamıyor. taşrada mühendislik veya iibf okumaya çocuklarını yolluyor aileler. adama özelde iyi bir iş bulmak için odtü boğaziçi felan bitirmek lazım desen de laftan anlamıyor. halk anlamıyor da devlet de keşke bu okulları açmasaydı bari.

elektrikci061
Yasaklı
12 Şubat 2019 22:25

82 milyonluk bir ülke düşün maaş kanunu çıkarıp takibini yapamıyor ve düzenleme yapmıyor.

sen bundan ne anlarsın yönetenler zaten fabrika maden sahibi işlerine gelmiyor.

bütün sömürge ülkelerinde bu iş böyledir.

hatta araplarada daha abartılıdır petrol zenginidirler halk tek kuruş koklatmazlar

elektrikci061
Yasaklı
13 Şubat 2019 09:33

hocam böyle yazıyoruz ama kol kırılır yen içinde kalırmış.yurt dışından ülkemize de laf söylendimi ya da tehdit oldumu tabiki her zaman siyasilerimzin yanındayız.güçlü bir ülke değiliz anlıyorum siyasilerinde elinden bir sey gelmiyor.rahibi bırak dediler mecbur bıraktık.gücümüz belli çünkü.evet savunma sanayi ve askeriyeye inanılmaz harcama var kabul.en azında şu imam sertifika olayı yaraladı bizi.yinede devletimizin arkasındayız.yurt dışına gitsek de gururla bu ülkede ekmek yedik dieceğiz.inşalah iyi olur her sey

elektrikci061
Yasaklı
13 Şubat 2019 09:38

imamlar da spor bakanlığındakier de işi hak ediyor tabiki ama binler olacak şekilde elzem değil bence.asıl muhendislere lazım binler.çok açık var

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi