Editörler : Pangaea

13 Şubat 2019 10:21

Paramız madem değersiz neden dolar ya da euroya geçmiyoruz? ekonomistler ?

ne sakıncası vaar

Mak.Muh35
Şef
13 Şubat 2019 10:35

komikmiş

elektrikci061
Yasaklı
13 Şubat 2019 10:38

ciddi sordum.çok zeki biri değilim merak ettim

Mak.Muh35, 5 yıl önce

komikmiş

darcjeanne
Aday Memur
13 Şubat 2019 10:47

Çünkü sömürge değiliz. Milli bağımsızlık savaşını vermişiz. Ekonomideki bir çok şey ulusal egemenlik ve bağımsızlıkla ilgilidir aynı zamanda.

josemotinyo
Kapalı
13 Şubat 2019 11:21

merkezi bankası TC ye bağlı para basar enflasyon vs. fed ise dolar basar.Her ülke altın rezervini gösterip para basabilir kafasina göre basarsa Almanya dünya savaşı sonrası yaptigi gibi enflasyon artar. ama fed farklı bir altın rezervi göstermeden basabilme yetkisine sahip fed Abd nin mi bir ailenin mi diye tartışmalar büyük tartışmalar var .işte dünyayı yöneten aile fedin sahibi falan:)
elektrikci061, 5 yıl önce

ciddi sordum.çok zeki biri değilim merak ettim

Solijenitsin
Memur
13 Şubat 2019 12:08

Kendi paranla bağımsız para politikası uygulayarak ekonomini yönlendirebilirsin. Aksi durumda elin parasıyla balıkesir erdeğe gidersin. El ne derse ne yaparsa ona maruz kalırsın.

Kendi paranla bile dünya çapında finansal dalgalanmada sarsılıyorsun. Elin adamı parasını yular yapıp boynuna geçirirse sana neler yapar bi düşün.

Özetin özetinin özeti şeklinde çok kabaca ve çok az anlattım sen fazlasını anla kardeş.

kaplumbaga155
Yasaklı
13 Şubat 2019 12:53

bence hiç dolarla falan uğraşmadan bir sürü paladin basıp komşu ülkelere yollayalım. skirmishlerlre ve halberdierlerle de desteklersek , surlar için de trebuchet tabii ki, bu iş olur.

sargessus
Aday Memur
13 Şubat 2019 14:04

Avrupa ağam bizi kıskanmayi bırakıp asgari ücret 340 öro diye bizimle eğlenir diye yapmıyorlar. Sorduydum bir ara.
13 Şubat 2019 16:43

Merak etme tek karar verici Erdogan'ın bir zamanlar çokça savunduğu ve ABD'nin de arkasında olduğu eyalet sistemine mecburi geçiş yapılınca dolara da euroya da Rus rublesine de geçeceği z.Uzun seneler sürecek ekonomik krizden sonra tek kurtuluş yolu eyalet sistemi ve ülkenin bölünerek yönetilmesi diyecekler ve kimse de sesini çıkaramayacak

sdsss
Daire Başkanı
13 Şubat 2019 17:54

sözlükten kovulanlar buraya geliyor bi bitmediniz

elektrikci061
Yasaklı
13 Şubat 2019 19:07

bulgar çingenelri bile euro kullanıyor şimdi onlar bağımsız değil mi?

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi