Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Şubat 2019 14:18   


Memur öğretmenlerinde 2828 kanununa göre atananlara benzer ataması yapılmalı mı?
Milli Eğitim Bakanlığı, okul/kurumlarda Eğitim-Öğretim Hizmetleri sınıfı dışında istihdam edilen personelden öğretmen olarak atanma yeterliliğine sahip olanların Bakanlık kadrolarına öğretmen olarak atanmak üzere çalışma başlattı.haber no /809030

Bu ankete 30 günde, 26 kişi oy kullandı ve 15/03/2019 14:18 tarihinde sona erdi.

13 Şubat 2019 14:34

Bilgihademesi
Şef

Dershaneci, Ücretli, SHÇEK, Engelli, Şehit Gazi yakını. Bunların hepsi belirli kontenjanlar ile atandı. Bazıları mevcut yasalar ile bazıları ise meclisten yeni yasa çıkarılarak atandı. Memur öğretmenler sabırla sıranın kendisine gelmesini bekliyor. 2012 den beri bize verilmesi gereken en az %3 lük kontenjan verilmeyip, ilk atamalara kullanılıyor. 657 sayılı kanunun 74. maddesi görmezden geliniyor. Hiçbir hukuk devletinde görülmemiş bir uygulama yapılarak kanun yönetmelikten üstün tutulmaya çalışılıyor.Ya kanun uygulansın yada kanun değiştirilip tüm kurumlara kurumlar arası geçiş kapatılsın. Ben mühendis olsan şimdi bir çok kuruma geçebilirdim. Üstelikte hiçbir hak kaybı yaşamadan. Ben bir öğretmenim ama mesleğimi icra edeceğim kuruma geçemiyorum. Hukuksuzluk ve mantıksızlık diz boyu.

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?