Editörler : Pangaea
13 Şubat 2019 14:46

3600 Çıkarsa batı illeri

3600 ek gösterge seçimden önce çıkacak deniliyor, eğer dendiği gibi olursa batıdan daha fazla zorunlu hizmet bölgeleri açılır mı bir sonraki atama için?

gorki91
Şef
13 Şubat 2019 15:40

Biz yıllardır doğudan batıya gitmek için çabalıyoruz 3600 den doğacak boşluk bizler gibi senetlerini doğuda harcamış öğretmenlere yer değiştirmeden verilecektir ilk atama için yine doğu bölgeleri açılacaktır

tarih2019
Şef
13 Şubat 2019 17:57

ne senedi harcadın gardaş, gitmeyeydin harcamayaydın, bize mi sordun?

ne kadar açgözlüsün aynaya bi bak hele?

gorki91, 5 yıl önce

Biz yıllardır doğudan batıya gitmek için çabalıyoruz 3600 den doğacak boşluk bizler gibi senetlerini doğuda harcamış öğretmenlere yer değiştirmeden verilecektir ilk atama için yine doğu bölgeleri açılacaktır

gorki91
Şef
13 Şubat 2019 18:08

Açgözlü ve kolaycı olanın kim olduğu belli oluyor kesinlikle

tarih2019, 5 yıl önce

ne senedi harcadın gardaş, gitmeyeydin harcamayaydın, bize mi sordun?

ne kadar açgözlüsün aynaya bi bak hele?

tarih2019
Şef
13 Şubat 2019 18:25

bu lafın doğru işte, kesinlikle belli. kanun nizam belli, emekli olanın yerine atama yapılır, ataması yapılan biri kaydırılmaz. tamam mı aç gözlü gardaş?

gorki91, 5 yıl önce

Açgözlü ve kolaycı olanın kim olduğu belli oluyor kesinlikle

gorki91
Şef
13 Şubat 2019 19:06

Madem kanunda emekli olanın yerine atama yapılıyor İzmirden mugladan Manisa dan Edirne den kimse emekli olmuyor son 2-3 senedir desene urfadan antepten hakkariden de emekli olan olana

tarih2019, 5 yıl önce

bu lafın doğru işte, kesinlikle belli. kanun nizam belli, emekli olanın yerine atama yapılır, ataması yapılan biri kaydırılmaz. tamam mı aç gözlü gardaş?

tarih2019
Şef
13 Şubat 2019 19:13

gardaş senin Türkçe de kıt biraz :) yerine demek koltuğuna demek değildir. açılan boşluğu doldurmak demektir. hizmet puanın yeterliyse tayin vb haklarını kullanarak başvuru yaparsın sonucu neyse odur artık. hep bana hep bana diye öne atıldığın için taş atıyoruz :) yoksa hakkın olanı kullanmana kim ne desin. 3600 geçerse sadece biz faydalanmalıyız mantığı da nedir :)

gorki91, 5 yıl önce

Madem kanunda emekli olanın yerine atama yapılıyor İzmirden mugladan Manisa dan Edirne den kimse emekli olmuyor son 2-3 senedir desene urfadan antepten hakkariden de emekli olan olana

gorki91
Şef
13 Şubat 2019 19:19

Gardaş demenden kimin Türkçesinin yeterli olduğu belli oluyor kesinlikle. Evet hep bize diyeceğiz ben ve benim gibi atama dönemlerinde bir tane bile yer açılmadığı için senelerdir doğuda sürünen öğretmenler olarak biz cefa çekelim sizler hooop izmirin göbeğine atasınlar ne güzel değil mi

tarih2019, 5 yıl önce

gardaş senin Türkçe de kıt biraz :) yerine demek koltuğuna demek değildir. açılan boşluğu doldurmak demektir. hizmet puanın yeterliyse tayin vb haklarını kullanarak başvuru yaparsın sonucu neyse odur artık. hep bana hep bana diye öne atıldığın için taş atıyoruz :) yoksa hakkın olanı kullanmana kim ne desin. 3600 geçerse sadece biz faydalanmalıyız mantığı da nedir :)

tarih2019
Şef
13 Şubat 2019 19:26

yaw izmirin göbeğine atayın bizi diyen mi var :D sadece bizim hakkımız dedin diye yapma etme dedik yoksa bi atanalım da mardine de hakkariye de rizeye de izmire de kabul deriz zaten.

bu arada gardaş kelimesi öz Türkçedeki garındaş kelimesinin kısaltılmış halidir, kardeş bu kelimeden devşirilmiş olup hakiki olan değildir bilginize :)

gorki91, 5 yıl önce

Gardaş demenden kimin Türkçesinin yeterli olduğu belli oluyor kesinlikle. Evet hep bize diyeceğiz ben ve benim gibi atama dönemlerinde bir tane bile yer açılmadığı için senelerdir doğuda sürünen öğretmenler olarak biz cefa çekelim sizler hooop izmirin göbeğine atasınlar ne güzel değil mi

13 Şubat 2019 20:03

Hayır niye gerçekleri söyleyenleri linç ediyorsunuz. 3600 sonrası batıda boşalacak yerlere ağırlıklı olarak tayin döneminde kullanılacak.
gorki91, 5 yıl önce

gorki91
Şef
13 Şubat 2019 20:10

Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur hocam malesef çekmeyen bilmez ne diyim

Bilgihademesi, 5 yıl önce
Hayır niye gerçekleri söyleyenleri linç ediyorsunuz. 3600 sonrası batıda boşalacak yerlere ağırlıklı olarak tayin döneminde kullanılacak.
13 Şubat 2019 20:48

Hele bi otur soluklan yeğenim. Önce bi Doğu'da görev yapın o işler sonra :)

planksabiti2
Yasaklı
14 Şubat 2019 00:09

Tebrik ederim.

İşte yeni yetişen öğretmen sistemi böyle çözecek, ileriyi görecek, analitik yaklaşak.

Atanması için önünde hangi engeller var, bunu görecek.

Okulların boş veya boşalacak kontenjanlarına sahip çıkacak, sistemi takip edecek.

Tebrik ederim.

Birileri gibi sadece 40 bin çığırtkanlığı yapmayacak.

Bakacak, nereye gidiyor bu kontejanlar, kaç boşluk var, kimler dolduruyor, sistem nasıl işliyor, MEB neler yapıyor, konuya hakim olacak, ona göre strateji belirleyecek. Sadece kpss kitabı ile, tweet ile, olmuyor...

Mavisew
Şef
14 Şubat 2019 00:32

Acilan bati illeri bnce doguda gorevini yapmis ogretmenlerimin olmalidir.. yani ozur durumu atamalarina acmali bos kalirsa ilk atama olmali bence.. ama olurda boyle bi durumda ilk atamaya acilirsa tabiki tercih yapariz. Sonucta buna devlet karar veriyor. Ama dedigim gibi oncelik doguda gorev yapmis olana verilmeli bana sorsalar

tarih2019
Şef
14 Şubat 2019 01:50

trollükte zirve yaptın, her yere kopyala yapıştır :D

planksabiti2, 5 yıl önce

Tebrik ederim.

İşte yeni yetişen öğretmen sistemi böyle çözecek, ileriyi görecek, analitik yaklaşak.

Atanması için önünde hangi engeller var, bunu görecek.

Okulların boş veya boşalacak kontenjanlarına sahip çıkacak, sistemi takip edecek.

Tebrik ederim.

Birileri gibi sadece 40 bin çığırtkanlığı yapmayacak.

Bakacak, nereye gidiyor bu kontejanlar, kaç boşluk var, kimler dolduruyor, sistem nasıl işliyor, MEB neler yapıyor, konuya hakim olacak, ona göre strateji belirleyecek. Sadece kpss kitabı ile, tweet ile, olmuyor...

Hayalperesthemşire
Müsteşar
14 Şubat 2019 05:46

Doğuda arkdsm 3 yıl çlştı, sonrasında hemen hizmet puanıyla batıya memlktne geldi, sanki 10 15 yıl çlşyrsn da gelemiyorsunz gibi konuşuyor bazıları,

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi