Editörler : Pangaea

Yasaklı
13 Şubat 2019 18:50

Yeni bir alım olur mu, olursa kaç bin olur, açıklıyorum.

Yıllardır bu işi bilen ve takip eden biri olarak söylüyorum.

Bakan yeni bir alım için çalışma yapıldığını ve Cumhurbaşkanı'nın bunu açıklayacağını söylemiş, haberlere yansıdı.

Şimdi ben size aşamaları söyleyeyim:

-Geçmiş dönemlerdeki gibi bir süre seçim konuşmaları takip etmek sorunda bırakılacaksınız. Acaba kaç dakika sonra, konuşmanın neresinde, sonunda mı, öğretmen alımlarını söyleyecek diye seçim konuşmaları dinleyeceksiniz. Bunu not edin, hiç açıklama yapılmayan seçim konuşmaları da dinleyeceksiniz...

-Nihayet bir seçim konuşmasının sonuna doğru bir açıklama 10 binlik veya 15 binlik bir açıklama olabilir.

-Gerçekçi yaklaşıyorum, 10.000 veya 15.000 lik bir seçim alımı olabilir. 20 binden fazlasını ümit etmek gerçekçi olmaz. Neden? Çünkü en son yapılan alımlarla meb kadrolarını büyük ölçüde doldurdu ve mevcut öğretmenler yer değişikliği yapacak boş yer bile bulamıyor... Özelllikle 2 ay önce 3000 civarında sınıf öğretmenini ortaokul ve liselere geçirdiler, alan değişikliği ile. Ortaokul ve lise branşlarında doluluk % 100 e yakın. Alırlarsa yine sınıf öğretmeni alırlar. Siz sadece kontenjana odaklanıp, büyük resmi, sistemi çözmeye çalışmadığınız için, özellikle alan değişikliği konusunda hiçbir önleyici çalışma yapılmadığınız için atama yapılacak kontenjan çok az diyebiliriz. Kalan kontenjanları da her yıl 20. 000 olacak şekilde kullanacaklar. Sınıf öğretmenliğinden geçen 3000 kişinin hemen hemen hepsi fen, ilk mat, türkçe, edebiyat, fizk, biyo, kimya, tar, coğ, fels gibi branşlara geçti.

-Şuna da hazır olun. Şimdi alım sözü verip, 2020 Şubat tarihinde göreve başlatabilirler.

tarih2019
Şef
13 Şubat 2019 19:07

hocam bu konu bir bilim dalı değil, her zaman aynı sonuçlar çıkmaz. ne kadar bastırılırsa ne kadar farkındalık sağlanırsa ne kadar var olduğumuz hissettirilirse o kadar iyi sonuçlar alırız inşallah. 10000 falan telaffuz etmeyin 40000den aşağı rakam belirtmemek lazım.

13 Şubat 2019 19:28

Ahahah adam herkesin gözlediği gerçekleri olduğu gibi anlatmış ama buradaki hayalciler ne yapmış? Hunharca eksilemişler. Sizi bu kafayla hayat çook yorar, silkeler.

Nihadarsav
Aday Memur
13 Şubat 2019 19:49

Bize bilmediğimiz bir şey söyle bunun böyle olmaması için çabalıyoruz zaten yalnız aranızda geçen yılkı seçimden sonra 20 bin yeni alım yapılacağını öngörebilen var mı idi normalde 2019 şubatta duyuruya çıkıp eylül de atama olur diye bekleniyordu...Ana atama duyurusuna çıkılırsa buralarda olun lütfen olur mu?

13 Şubat 2019 20:02

En azından biz istediğimiz şey için elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz,twitterde bunu gündemde tutmaya uğraşıyoruz.Keşke siz de olmayacağına inansanız dahi "Ben elimden geleni yaptım." diyebilmek için elinizi taşın altına koysanız.Dilerim hayat sizi daha fazla yorsun ve silkelesin tıpkı beklediğiniz gibi.

çekiyorum gülümse, 5 yıl önce

Ahahah adam herkesin gözlediği gerçekleri olduğu gibi anlatmış ama buradaki hayalciler ne yapmış? Hunharca eksilemişler. Sizi bu kafayla hayat çook yorar, silkeler.

planksabiti2
Yasaklı
14 Şubat 2019 00:04

O konuda doğru yapıyorsunuz. Etkinlikleri ve talepleri 40.000 olarak belirtmeniz yerinde olur.

Eğer 20.000 talep edip, bu şekilde etkinlik yaparsanız çok az verirler, bunlar aza razı derler.

Keşke bu 40.000 atamasına yüklendiğiniz kadar, kontenjanları eriten uygulamalara da yüklenseydiniz. Bir ilk atama kontenjanı kadar kontenjan alan değişikliğine verilirken kimseden ses çıkmadı.Şİmdi KPSS ye girmeden okullarda çalışan hizmetli, görevli vb arasından öğretmen alımı yapacaklar. Bu da kontnejanlara zarar verir. Bi yolunu bulup oraya kendini atan öğretmenler, alan sınavsız öğretmen olacakmış, çalışma yapılıyormuş, haberlerde çıktı bugün.

tarih2019, 5 yıl önce

hocam bu konu bir bilim dalı değil, her zaman aynı sonuçlar çıkmaz. ne kadar bastırılırsa ne kadar farkındalık sağlanırsa ne kadar var olduğumuz hissettirilirse o kadar iyi sonuçlar alırız inşallah. 10000 falan telaffuz etmeyin 40000den aşağı rakam belirtmemek lazım.

planksabiti2
Yasaklı
14 Şubat 2019 00:11

3600 ile kontenjan arasında bağlantı kuran bir başlık okudum az önce.

O arkadaşı tebrik ederim.

Orada da yazdım.

İşte yeni yetişen öğretmen sistemi böyle çözecek, ileriyi görecek, analitik yaklaşak.

Atanması için önünde hangi engeller var, bunu görecek.

Okulların boş veya boşalacak kontenjanlarına sahip çıkacak, sistemi takip edecek.

Tebrik ederim.

Birileri gibi sadece 40 bin çığırtkanlığı yapmayacak.

Bakacak,

nereye gidiyor bu kontejanlar, kaç boşluk var, kimler dolduruyor,

sistem nasıl işliyor, MEB neler yapıyor, konuya hakim olacak, ona göre

strateji belirleyecek. Sadece kpss kitabı ile, tweet ile, olmuyor...

tarih2019
Şef
14 Şubat 2019 00:57

iyi sallıyorsun da civcivler bile yemiyor lan bunları.. normalde lan lafını sadece bir PC donanımı için kullanırım ama bunun gibi trollere müstehak :)

planksabiti2, 5 yıl önce

O konuda doğru yapıyorsunuz. Etkinlikleri ve talepleri 40.000 olarak belirtmeniz yerinde olur.

Eğer 20.000 talep edip, bu şekilde etkinlik yaparsanız çok az verirler, bunlar aza razı derler.

Keşke bu 40.000 atamasına yüklendiğiniz kadar, kontenjanları eriten uygulamalara da yüklenseydiniz. Bir ilk atama kontenjanı kadar kontenjan alan değişikliğine verilirken kimseden ses çıkmadı.Şİmdi KPSS ye girmeden okullarda çalışan hizmetli, görevli vb arasından öğretmen alımı yapacaklar. Bu da kontnejanlara zarar verir. Bi yolunu bulup oraya kendini atan öğretmenler, alan sınavsız öğretmen olacakmış, çalışma yapılıyormuş, haberlerde çıktı bugün.

tarih2019
Şef
14 Şubat 2019 01:04

yav forumda troller için ayrı bir bölüm yok mu sen oraya git istersen, senin gibilerin yalanlarına karnı tok öğretmenlerin.

bu art niyetli trole cevap vermeyin de kendini nimetten saymasın, çapı ve art niyeti belli olsun diye yazdım ben. son mesajım bu elemana. cevapları kesin de kaybolup gitsin bu çakma yıldız :)

planksabiti2, 5 yıl önce

3600 ile kontenjan arasında bağlantı kuran bir başlık okudum az önce.

O arkadaşı tebrik ederim.

Orada da yazdım.

İşte yeni yetişen öğretmen sistemi böyle çözecek, ileriyi görecek, analitik yaklaşak.

Atanması için önünde hangi engeller var, bunu görecek.

Okulların boş veya boşalacak kontenjanlarına sahip çıkacak, sistemi takip edecek.

Tebrik ederim.

Birileri gibi sadece 40 bin çığırtkanlığı yapmayacak.

Bakacak,

nereye gidiyor bu kontejanlar, kaç boşluk var, kimler dolduruyor,

sistem nasıl işliyor, MEB neler yapıyor, konuya hakim olacak, ona göre

strateji belirleyecek. Sadece kpss kitabı ile, tweet ile, olmuyor...

ddddddd
Memur
14 Şubat 2019 01:09

arkadaşlar alım sayısı olarak 40bin hayal bence.ama seçim nedeniyle 15bin civarında bir alım olabilir.biraz gerçekçi olmak gerekir.

tarih2019
Şef
14 Şubat 2019 01:20

talep ile gerçekçilik arasında bağ kurmak hata olur. şu başlığı açıp da bir yalan ve iftirayla kimlerden prim almaya çalıştığı hemen hemen belli olan kişi ve benzerlerine prim vermeyin derim. talep 40.000 olmalı. yakında açıklama yapılacak bekliyoruz zaten.

ddddddd, 5 yıl önce

arkadaşlar alım sayısı olarak 40bin hayal bence.ama seçim nedeniyle 15bin civarında bir alım olabilir.biraz gerçekçi olmak gerekir.

Kyrgiakos27
Kapalı
14 Şubat 2019 02:43

Bende tarih bölümündenim. Puanınız ve sıralamanız kaç?

tarih2019, 5 yıl önce

talep ile gerçekçilik arasında bağ kurmak hata olur. şu başlığı açıp da bir yalan ve iftirayla kimlerden prim almaya çalıştığı hemen hemen belli olan kişi ve benzerlerine prim vermeyin derim. talep 40.000 olmalı. yakında açıklama yapılacak bekliyoruz zaten.

m.kardslrmursi
Aday Memur
14 Şubat 2019 03:12

sağol reis aydınlattın bizi.bakan topu cumhurbaşkanına atmıştı.yıllardır bilen ve takip eden biri olarak şu fenerin halini bir türlü anlayamadım.o konuda da takip eden birisiysen bi başlık aç bilelim nedenini.

14 Şubat 2019 17:48

Bunlar ya ücretmen ya da yapılacak ana atamada yüksek bir alım yapılmasın biz 2019 KPSS'ye gireceğiz kontenjanlar dolmasın diye aklı çıkan benciller.

tarih2019, 5 yıl önce

planksabiti2
Yasaklı
14 Şubat 2019 20:32

Binlerce öğretmen, çok makul ve seviyeli yazılmış bu başlığa niye bu kadar çok kaba ve agresif tepki verdiğini, neden saygısızca yazdığını anlamaya çalışıyor. Ben de anlamaya çalışıyorum.... Bu yazıda seni kızdıran ne oldu, ne hoşuna gitmedi, hangi menfaatine, damarına dokundu? Alan değişikliğini eleştirmem mi zoruna gitti?

tarih2019, 5 yıl önce

yav forumda troller için ayrı bir bölüm yok mu sen oraya git istersen, senin gibilerin yalanlarına karnı tok öğretmenlerin.

bu art niyetli trole cevap vermeyin de kendini nimetten saymasın, çapı ve art niyeti belli olsun diye yazdım ben. son mesajım bu elemana. cevapları kesin de kaybolup gitsin bu çakma yıldız :)

Dammeslaut
Memur
14 Şubat 2019 20:42

Her sabah gözümü açar açmaz sosyal medyaya girip acaba ben uyanana kadar yeni bir atama gelişmesi olmus mudur diye bakıyorum. Beklemek ne zor arkadaş bekleyen herkese hak eden herkese nasip olsun inşallah

Gizemogrt
Aday Memur
14 Şubat 2019 21:15

fikrini kendine sakla

ingilic
Kapalı
14 Şubat 2019 21:19

Bu yazının altına imzamı atarım. Realitelerle konuşun hocalarım, temennilerinizle değil.

Gizemogrt
Aday Memur
14 Şubat 2019 21:37

ağlamayana meme yok diye bir laf vardır bilir misiniz 40 bin zaten ütopik herkes farkında sayın zekiler arz talep meselesi istersen altına paraf at istersen ıslak imza bas herkes bir akıl veriyor herkesin kendi aklı kendine yetiyor uzayın gidin zaten herkes hassas şu dönemde , eğer dediğiniz çıkarsa gelin burda ben zaten böyle olacağını biliyordum vs deyin ona eyvallah ama şimdi uzaklaşın burdan

14 Şubat 2019 21:45

Hay ağzınız bal yesin hocam.

Gizemogrt, 5 yıl önce

ağlamayana meme yok diye bir laf vardır bilir misiniz 40 bin zaten ütopik herkes farkında sayın zekiler arz talep meselesi istersen altına paraf at istersen ıslak imza bas herkes bir akıl veriyor herkesin kendi aklı kendine yetiyor uzayın gidin zaten herkes hassas şu dönemde , eğer dediğiniz çıkarsa gelin burda ben zaten böyle olacağını biliyordum vs deyin ona eyvallah ama şimdi uzaklaşın burdan

curiosity
Kapalı
14 Şubat 2019 21:47

İlk cümle eksiyi basmak için yeterli. Sizin gibi boyun eğen/yalaka/günü kurtarma düşkünü enayiler oldukça daha çok gelenekselleşmiş ve "olasılık" dahilinde olumsuzluk ve yolsuzluk olur bu ülkede. Beklenti düşük olursa, kimseden ses çıkmazsa 'kimse' rasyonel bir sonucu size gümüş tabakta sunmaz. Kamunun özel sektörden çok daha güvenilir olmasının sebebi "bizden önceki jenerasyonlar"ın bu hakları kanlarını dökerek kazanmasındandır. Ne kadar yüksek puanla atanmış olursanız olun, unutmayın, hepimiz sakız gibi uzatılan bir süreçten muzdaribiz ve bizim de gençliğimizden yarım yıldan fazlası sırf ilkokul mezunu kahverengi burunlu birileri 0 km mercedeslere binebilsin diye heba edildi. Bırakın insanların ömürlerinden tasarruf edilmesin ve şartları sağlamış olanlar atansın. Bırakın hayat şartları yükselsin ve evrim ileriye doğru devam etsin...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi