Editörler : ayşegül bgm
16 Şubat 2019 21:47

Üniversite hastaneleri

Üniveriste hastanelerinde tanıdığı olan var mı ya gerçekten herkes birini bulup ayarlamya başladı varsa bi tanıdığı olan yazssin lutfen

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Şubat 2019 23:56

Kpss ile alıyor, sıkıntı nedir

Sibirya Kürdü
Kapalı
17 Şubat 2019 01:15

İyice paranoyak anormal tipler olduk.

Riko88
Aday Memur
17 Şubat 2019 04:04

Üniversite hastanesinde çalışmamanızı öneririm... Çalışan biri olarak önerimdir bu... Daha çok iş, daha yoğun, mobingi çok fazla ve ödeneği de daha az

Memuratama
Memur
17 Şubat 2019 12:54

Daha yoğun derken hasta sayısı olarak mı yoksa çalışma saati olarak mı daha yoğun ?
Riko88, 5 yıl önce
Üniversite hastanesinde çalışmamanızı öneririm... Çalışan biri olarak önerimdir bu... Daha çok iş, daha yoğun, mobingi çok fazla ve ödeneği de daha az

Hayalperesthemşire
Müsteşar
17 Şubat 2019 16:23

Çlşma saati çlştgn yere göre değişir kardeşim, devlette olup 70 80 ek mesai yapan da var üniversite olup hiç ek mesaisiz yada az bir ek mesai ile çlışan da var, o ordaki eleman sayısına bağlı

Memuratama, 5 yıl önce
Daha yoğun derken hasta sayısı olarak mı yoksa çalışma saati olarak mı daha yoğun ?

eneskaya1982
Aday Memur
17 Şubat 2019 20:38

ben başlayalı 2 ay oldu.hayatımdan memnunum.öyle bahsedildiği kadar kadar kötüde değil.gayet güzel bir ortamım var,maaşta devlette yeni başlayan kişi ile aynı.döneri bir mikltar az ancak birçok devlet hastanesinde çalışan arkadaşlarım var.döner sermaye payı almıyorlar.şubat ayı maaşım 4500 civarı aldım.hamdolsun sağda solda milletin ağız kokusunu çekmektense çok çok iyi bence.

Riko88
Aday Memur
17 Şubat 2019 20:39

Hasta Yoğunluğu ve hemşirenin yaptığı iş sürkülasyonu olarak zaten ağır... Aslında en başında eleman olarak yeterliydi ama son zamanlarda hamile, izinli, raporlu ya da devlete kaçarak gidenler istifa edenler olduğu için eleman olarak da yetişemiyoruz genelde artıdayız yani kısaca her iki yoğunluk da var şuanda ve en önemlisi üniversite hastanesinde daha çok çalışırsın ve aşırı derecede hoca baskısı olduğu için ben önermem... Ama bu benim çalıştığım yer için geçerli olabilir ben ege bölgesinin en büyük ünv hastanesindeyim... Ege ünv.tesi... Bu sadece kendi şartları la yaşadığım şeylerle ilgili kişisel önerim...

Hayalperesthemşire
Müsteşar
17 Şubat 2019 20:59

Sizinki hangi üniversite hastanesi acaba?

eneskaya1982, 5 yıl önce

ben başlayalı 2 ay oldu.hayatımdan memnunum.öyle bahsedildiği kadar kadar kötüde değil.gayet güzel bir ortamım var,maaşta devlette yeni başlayan kişi ile aynı.döneri bir mikltar az ancak birçok devlet hastanesinde çalışan arkadaşlarım var.döner sermaye payı almıyorlar.şubat ayı maaşım 4500 civarı aldım.hamdolsun sağda solda milletin ağız kokusunu çekmektense çok çok iyi bence.

Riko88
Aday Memur
18 Şubat 2019 07:07

Bu arada benim bahtsızlığım da olabilir en şansız, kötü bi ortamın oldugu birime denk geldim belki de... Mesleğimi çok seviyorum severek de yapıyorum... Ama iş kadar çalışma ortamının ferahlığı ve iyiliği de önemli ben bu konuda hayal kırıklığına uğradım... Herkes bu durumda olmayabilir ya da böyle hissetmeyebilir... Belli bi zaman geçince özellikle sürekli gece nöbetinde olmanın verdiği bi kronik yorgunluk eklenince üstüne ortam daha da çekilmez oluyor... Ve bu boyuttan sonra kazanılan paradan çok huzur ve güvenli bi ortam arar oluyor insan... İlk senelerimde ben de sizin gibiydim... Şükür yine bi işimiz var ama maruz kaldığımız mobing arada kalmışlık her sıkıntıda topun ağzında olan bir meslek grubu hemşirelik... Allah hepimizi korusun, kolaylık ve sağlık versin hepimize ...
eneskaya1982, 5 yıl önce

eneskaya1982
Aday Memur
18 Şubat 2019 10:12

hocam haklısınız,benim kastettiğim zaten tam olarak bu.özel hastanede çalışanların ağzının kokusunu çekeceğinize üniversite hastanesi maaş ve çalışma koşulları açısından çok çok iyi.dediğiniz doğru bu arada çalıştığınız birimde önemli.ben bu konuda şanslıyım sanırım.ama her ne olursa olsun özel hastanede çalışmaktansa üniv hastanesi çok şükür iyi.

Riko88, 5 yıl önce
Bu arada benim bahtsızlığım da olabilir en şansız, kötü bi ortamın oldugu birime denk geldim belki de... Mesleğimi çok seviyorum severek de yapıyorum... Ama iş kadar çalışma ortamının ferahlığı ve iyiliği de önemli ben bu konuda hayal kırıklığına uğradım... Herkes bu durumda olmayabilir ya da böyle hissetmeyebilir... Belli bi zaman geçince özellikle sürekli gece nöbetinde olmanın verdiği bi kronik yorgunluk eklenince üstüne ortam daha da çekilmez oluyor... Ve bu boyuttan sonra kazanılan paradan çok huzur ve güvenli bi ortam arar oluyor insan... İlk senelerimde ben de sizin gibiydim... Şükür yine bi işimiz var ama maruz kaldığımız mobing arada kalmışlık her sıkıntıda topun ağzında olan bir meslek grubu hemşirelik... Allah hepimizi korusun, kolaylık ve sağlık versin hepimize ...

eneskaya1982
Aday Memur
18 Şubat 2019 10:13

hocam siz beni hatırlarsınız mutlaka baya bir konuşmuştuk.tereddütlerim vardı hatta gitmeme konusunda.yozgat bozok.geldiğime hiç pişman olmadım.saygılar...

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Sizinki hangi üniversite hastanesi acaba?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
18 Şubat 2019 10:45

Oo hocam siz başladınız mı orda, gitmicm falan diyordunuz devleti beklicem

, gitmenize şaşırdım hayırlı olsun bakalım, hangi birime verdiler sizi, ek döner nekdr yattı

eneskaya1982, 5 yıl önce

hocam siz beni hatırlarsınız mutlaka baya bir konuşmuştuk.tereddütlerim vardı hatta gitmeme konusunda.yozgat bozok.geldiğime hiç pişman olmadım.saygılar...

eneskaya1982
Aday Memur
18 Şubat 2019 13:48

hocam evet başlamaya karar verdim,sizede danışmıştım çok sıkıntı yaşadık.geldiğime hiç pişman olmadım.soruşturmada süreç çok yoruyor insanı gerçekten.aynı stresi tekrar yaşamak istemedim.en azından birkaç yıl burda çalışmaya karar verdim.cerrahi servisindeyim.toplam elime 4500 gibi miktar geçti.3200 gibi maaş,1100 gibi ek ,150 döner,birde ek mesai var ama onu 1 ay sonra veriyorlar.yani toplamda 4650 gibi aldım geçen ay için.saygılar...

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Oo hocam siz başladınız mı orda, gitmicm falan diyordunuz devleti beklicem

, gitmenize şaşırdım hayırlı olsun bakalım, hangi birime verdiler sizi, ek döner nekdr yattı

yalciners
Memur
27 Şubat 2019 03:08

Hayırlı olsun. Lisans hemşiresiniz değil mi?

Güvenlik soruşturması ne kadar sürdü?

eneskaya1982, 5 yıl önce

hocam evet başlamaya karar verdim,sizede danışmıştım çok sıkıntı yaşadık.geldiğime hiç pişman olmadım.soruşturmada süreç çok yoruyor insanı gerçekten.aynı stresi tekrar yaşamak istemedim.en azından birkaç yıl burda çalışmaya karar verdim.cerrahi servisindeyim.toplam elime 4500 gibi miktar geçti.3200 gibi maaş,1100 gibi ek ,150 döner,birde ek mesai var ama onu 1 ay sonra veriyorlar.yani toplamda 4650 gibi aldım geçen ay için.saygılar...

Tardispanya
Aday Memur
02 Mart 2019 00:44

Enes Bey yeni alımlar yapıyor Bozok rica etsem biraz bilgilendirebilir misiniz beni ? Başvurmayı düşünüyorumda
eneskaya1982, 5 yıl önce

eneskaya1982
Aday Memur
02 Mart 2019 22:44

teşekkür ederim.hocam benimki 3 ay civarı sürdü.fakat ben istanbulda ikamet ediyordum.edindiğim bilgiye göre küçük yerlerde ikamet edenlerin soruşturması daha kısa sürüyormuş.benle aynı anda başvuranlar benden 2 ay önce işe başlamıştı.

yalciners, 5 yıl önce

Hayırlı olsun. Lisans hemşiresiniz değil mi?

Güvenlik soruşturması ne kadar sürdü?

Samed6680
Aday Memur
03 Mart 2019 12:22

Bozok üniversitesinde çalışıyorum . Sorularınız varsa alabilirim .?

maxcrazy
Aday Memur
03 Mart 2019 12:37

Hocam Yozgatta ev kiraları nedir?,Ulaşım vs,Hastanenin iş yoğunluğu ne durumda?Şehirde sosyal faaliyetler varmı?yozgatta yaşayan birisi olarak ne dersiniz?

Hmsir11
Aday Memur
03 Mart 2019 15:11

Hocam hastane iş yoğunluğu VS ev kiralık genel bir bilgi verir misiniz?

Samed6680, 5 yıl önce
Bozok üniversitesinde çalışıyorum . Sorularınız varsa alabilirim .?

kitlendik
Şef
03 Mart 2019 16:01

Sahibinden uygulamasını indirin ya da internet sitesine girin istediğiniz civardaki ev fiyatlarını öğrenebiliyorsunuz zaten.Üni hastaneleri devlet hastanelerinden daha yoğun ve iş yükü fazladır ama şehirden şehire üniversite den üniversiteye değişiyordr illa ki.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi