Editörler : Pangaea

17 Şubat 2019 14:35

Vah ülkem ki vah.her meslek grubu 10.000 lerle kadro aldı mühendislere kim düşman acaba?

mühendisler ne yaptı size

adalethaktır11
Yasaklı
17 Şubat 2019 14:46

bize verilen kadro

msb 523

iski 200 felan

merkez 600

açıktan felan 800 felan

toplasan 2000 etmiyor tüm mühendislikler akıl almaz bir şey.

birisi bu ülkede bizimle alay ediyor

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
17 Şubat 2019 23:15

Her kuruma onlarca binlerce mühendis lazım değil ki!

Bir okula onlarca, bakanlığa yüz binlerce öğretmen lazım. Bir kuruma onlarca, bakanlıklara milyonlarca memur lazım. Ki genelde iibf mezunları yapar o işleri evrak yazı vs...

Her bakanlık on binlerce mühendisi ne yapacak? Hangi kafayla on bin mühendis alınsın diyorsunuz?

İhtiyaç mı önemli mezunlara iş vermek mi? Maksat işe girmekse alın 90 üzeri puanı gidin memur olun.

Gardyans
Kapalı
18 Şubat 2019 02:46

Öğretmen olmak için ben 500 bin öğretmen arasından ilk 1600'e girdim ve ucu ucuna atanıp Allah'ın dağında köy öğretmeni oldum daha otobüs bile yok atandığım yere.

Fakat siz mühendisler lys'de 250 puanla mühendis oluyorsunuz. 400 bin kişi arasından 300 bine giren mühendis olabiliyor. Buna rağmen 5 bin TL maaş alıyorsunuz. Ülkede en karlı iş sizinki. Ortaya koyduğunuz emek sıfır aldığınız karşılık ise ayda 5 bin TL. Çok az çalışıp çok yüksek şeyler bekleyemezsiniz.

bmkara12
Memur
18 Şubat 2019 04:22

Keşke iyi bir puan alıp mühendislik okusaydiniz, diğer bölümlerin birçoğundan daha ağır dersleriniz olsaydi ve diğer çoğu bolum öğrencilerinden daha fazla emek harcamak zorunda kalıp bu zorluklarla mezun olsaydınız buda yetmezmiş gibi kpss ye girip 90 üzeri puan alsaydiniz ve atama beklerken öğretmen demeyi yakistiramadigim bir öğretmen çıkıp size bunları soyleseydi . Sizin için edilebilecek en iyi beddua bu bence .
Gardyans, 5 yıl önce

Öğretmen olmak için ben 500 bin öğretmen arasından ilk 1600'e girdim ve ucu ucuna atanıp Allah'ın dağında köy öğretmeni oldum daha otobüs bile yok atandığım yere.

Fakat siz mühendisler lys'de 250 puanla mühendis oluyorsunuz. 400 bin kişi arasından 300 bine giren mühendis olabiliyor. Buna rağmen 5 bin TL maaş alıyorsunuz. Ülkede en karlı iş sizinki. Ortaya koyduğunuz emek sıfır aldığınız karşılık ise ayda 5 bin TL. Çok az çalışıp çok yüksek şeyler bekleyemezsiniz.

Gardyans
Kapalı
18 Şubat 2019 06:23

İyi puan alıp muhendislik okusaydin nedir ya mühendislik 250 puanla alan bölüm degil mi? Mühendislikten daha düşük puanla alan bölüm mu var bu ülkede? Hangi bolummus o söyle de bilelim.

bmkara12, 5 yıl önce
Keşke iyi bir puan alıp mühendislik okusaydiniz, diğer bölümlerin birçoğundan daha ağır dersleriniz olsaydi ve diğer çoğu bolum öğrencilerinden daha fazla emek harcamak zorunda kalıp bu zorluklarla mezun olsaydınız buda yetmezmiş gibi kpss ye girip 90 üzeri puan alsaydiniz ve atama beklerken öğretmen demeyi yakistiramadigim bir öğretmen çıkıp size bunları soyleseydi . Sizin için edilebilecek en iyi beddua bu bence .

MATYAZ
Genel Müdür
18 Şubat 2019 08:42

Adamlar son doneme bakarak soyluyor.

Senin girdigin donemle ogretmenlik arasinda daglar kadar fark vardi. Onceden zekiler muhendis ise yaramayan kesim ogretmenlik okuyordu. Simdi tam tersine donuyor.

Muhendis okurken inim inim inler. Ogretmen kafede orda burda siritarak mezun olur. Muhendis degilim matematik mezunuyum. Son donemleri muhendis degil o ayri konu.

nevzatertas
Aday Memur
18 Şubat 2019 08:58

sen türkiyede mi yaşıyorsun gercekten..ya da üniversite okudun mu..sen bu kafayla yarın tıp okuyanlarla da dalga geçersin..

Gardyans, 5 yıl önce

İyi puan alıp muhendislik okusaydin nedir ya mühendislik 250 puanla alan bölüm degil mi? Mühendislikten daha düşük puanla alan bölüm mu var bu ülkede? Hangi bolummus o söyle de bilelim.

nehayatama
Memur
18 Şubat 2019 14:16

amma bos yapmissin ya 12 ayin 4 5 ayi yatip kalaninda da part time calisan ogretmenden cok iddali sozler

Gardyans, 5 yıl önce

18 Şubat 2019 17:30

ben olsam önce şaak diye bir onbin mühendis alırım sonra şaak diye bir onbin mühendis daha .sonra bu mühendisleri, bunun elinde daha çok onbin var diye şaşırtırım.

Sedobaba
Yasaklı
21 Şubat 2019 07:39

ahahahahah. dayanamadim kusura bakma
Gardyans, 5 yıl önce

elektrik.müh00
Yasaklı
23 Mart 2019 19:28

.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi