Editörler :
18 Şubat 2019 00:33   

Nöbet işinden dolayı dava açılıp uyarı cezası yedik bakabilir misiniz?
Saat 17 den sonra ekrana düşen tahliye işlemi nedeniyle hakkımda uyarı cezası verildi ve dava açıldı nöbet işlemleri çalıştığımız yerde nöbetçi savcı yada kolluk vasıtasıyla haber verilir işlemler öyle yapılırdı lakin son nöbet işinde tahliye işi ekranıma düşüyor fakat kimse bana ulaşmıyor Bilgi vermiyor tutuklu yakınlarıda adliye polisine nöbetçi savcıya ulaşmak isteniyor fakat yardımcı olmuyorlar adliye telefonlarıda cevap verilmediği için santral tarafından kurban olarak beni seçiliyorum izlemem gereken yol nedir ayrıca haftalık nöbet tutuluyor ve 24 saat esasına göre mi çalışmamız gerek ama açılan davaya göre 7gün 24 saat nöbet tutmadığım İçin dava açıldı ve uyarı cezası yedim ne yapmalıyım bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi
18 Şubat 2019 01:00

hayatixxx
Daire Başkanı

adliye nöbeti yönetmelikte, akşam sekize kadar adliyede sonrasında özel bir durum halinde çağrılmak üzere ikamette tutulur, yargılaman devam ediyorsa nöbet yönetmeliğini ekleyerek bilgi verilmedi şeklinde savunma yapabilirsin

19 Şubat 2019 20:48

emree12
Aday Memur

adliye nöbeti yönetmelikte, akşam sekize kadar adliyede sonrasında özel bir durum halinde çağrılmak üzere ikamette tutulur, yargılaman devam ediyorsa nöbet yönetmeliğini ekleyerek bilgi verilmedi şeklinde savunma yapabilirsin

hayatixxx, 5 ay önce - Alıntıya git
Bize öyle bir tebliğ yapılmadı bizde sadece beşten sonraki işlerde haber verilmek suretiyle iş yapılırdı ifade vermemize rağmen dava açıldı
19 Şubat 2019 22:29

mosyomemur
Kapalı
Bize öyle bir tebliğ yapılmadı bizde sadece beşten sonraki işlerde haber verilmek suretiyle iş yapılırdı ifade vermemize rağmen dava açıldı
emree12, 5 ay önce - Alıntıya git

dava her türlü açılır maalesef

20 Şubat 2019 00:30

hayatixxx
Daire Başkanı
emree12, 5 ay önce - Alıntıya git

sizin orda nöbetleri yazan görevlinin belirtmesi lazımdı

24 Şubat 2019 23:52

Daktilograf54
Memur

Adliyede nöbet tutan zabıt katiplerine yönelik kanun yönetmelik tebliğ vs yoktur, bu nedenle katip her zaman suçludur.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?