Editörler : Pangaea
20 Şubat 2019 22:56

Herkese kadro var ucretli öğretmene kadro yok o zaman oy da yok

Bütçe yok denilirken mağdur edilen 5000 ücretliye kadro verilmedi bos kontenjanda elendik.. binlerce kişi ve ailesi mağdur edildi. Herkes sevinirken biz ne olacağız. Bin liraya çalışmaya devam mi?? Hak var adalet var bir de diğer taraf var..

Feyzablbl
Şef
20 Şubat 2019 23:18

Evet herkes gibi hakkınla yüksek puan alıp atanana kadar bin lirayla çalışmaya devam

tdespor
Aday Memur
20 Şubat 2019 23:29

zerre kadar utanmanız olsun. girin sınava hakkınızla atanın.

Admyildiz
Aday Memur
20 Şubat 2019 23:33

Sizde herkes gibi kpss 2019 a çalışın öyle atanın yok öyle yağma

Byild
Kapalı
20 Şubat 2019 23:34

Milletin hakkını bin lira için yerken sorun olmuyor da millet atanınca mı sorun oluyor? Sınav orada duruyor girin ve atanın madem kimse kolunuzdan tutmuyor.

20 Şubat 2019 23:34

O beğenmediğiniz bin liralık ücretli öğretmenlik için bile araya adam koymaya,torpil yaptırmaya çalışmadınız mı? Şimdi de tehditler savurarak istediğinizi elde edeceğinizi mi sanıyorsunuz? El insaf...

güngünseli
Genel Müdür
20 Şubat 2019 23:35

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Ücretliye ben de karşıyım lakin bu başlıkta yapılan yorumlar çok kırıcı. Belki adamın maddi durumu berbat, sizin gibi bir kenarda çalışma lüksü yok.

Utanın bunları yazmaktan

20 Şubat 2019 23:38

Bizim bir kenarda lüks içinde çalıştığımızı nereden çıkarıyorsunuz? Eğitim fakültesi mezunlarının çoğuna çıkmayan ücretli öğretmenli neden ön lisans mezunlarına ve iktisadi idari bilimler okuyanlara çıkıyor? At yetiştiriciliği okumuş birinin sınıf öğretmenliği yapması hiç mi içinizi acıtmıyor?

güngünseli, 5 yıl önce

Ücretliye ben de karşıyım lakin bu başlıkta yapılan yorumlar çok kırıcı. Belki adamın maddi durumu berbat, sizin gibi bir kenarda çalışma lüksü yok.

Utanın bunları yazmaktan

güngünseli
Genel Müdür
20 Şubat 2019 23:39

Boş boş konuşmayın, adam başlık açtıysa iki yıllık mezunu değildir de açmıştır. Ayrıca lüks içinde demedim "o kadar lüksü dahi yoktur belki" dedim. Doğru okuyun.

Atanamayanlardanbiri, 5 yıl önce

Bizim bir kenarda lüks içinde çalıştığımızı nereden çıkarıyorsunuz? Eğitim fakültesi mezunlarının çoğuna çıkmayan ücretli öğretmenli neden ön lisans mezunlarına ve iktisadi idari bilimler okuyanlara çıkıyor? At yetiştiriciliği okumuş birinin sınıf öğretmenliği yapması hiç mi içinizi acıtmıyor?

20 Şubat 2019 23:42

Emriniz olur.İster 2 yıllık mezunu olsun ister başka bölüm mezunu öğretmen olmak istiyorsa KPSS'ye hazırlanıp atanması için gereken puanı almalı.Tıpkı diğerlerinin yaptığı gibi.Bedavadan kadro istemek üstelik bu olmadığı için oy vermemekle tehdit etmek bo ş konuşma olmuyor da benim yazdıklarım mı boş konuşma oluyor?Terbiyenizi takının!

güngünseli, 5 yıl önce

Boş boş konuşmayın, adam başlık açtıysa iki yıllık mezunu değildir de açmıştır. Ayrıca lüks içinde demedim "o kadar lüksü dahi yoktur belki" dedim. Doğru okuyun.

Byild
Kapalı
20 Şubat 2019 23:44

Yahu imkanları buna el vermiştir mecbur kalır çalışır. Bunu anlarım. Ama kadro isteyen adam da girer sınava atanır. Böyle yüzsüz taleplerde bulunmaz.

sdsss
Daire Başkanı
21 Şubat 2019 00:18

kardeşim 20 bin alımda bile 65-70 lere düşüyor puan keşke kpss girseydin alımınız40bin oldu şimdiden

Mavisew
Şef
21 Şubat 2019 03:34

O herkes ders calisiyor. Ucretli yapip ders calisiyor. Ucretlisini yapip bos bos oturmuyor. Kalkan kendine bi program yapcan 2019 kpssye caliscan daha vakit var. Burda ucretliye atama diye gosterdigin azmi ders calisirken gosterip atancan. Bu kadar da olmaz ki ya ayip ayip

trinitrotoluennn
Aday Memur
21 Şubat 2019 03:54

Ben de aldığım 80 puanı ücretli öğretmenlik yaparken sınava çalıştım aldım. Ama bu gözlerim ben 80le atama görmezken 5000 ücretli atamasında bölümümün 60 ile kapattığını gördü. Hem sınava çalışıp hem ücretli yapanın günahı ne peki? O prim günlerini dolduracak kadar yani en az 5 yıl ücretli öğretmenlik yaptınız da hiç mi KPSS ye hazırlanmadınız? Hakkı hukuku gözetmeyen öğretmen de ne bileyim biraz tuhaf geliyor.

figo102009
Daire Başkanı
21 Şubat 2019 09:04

Ücretli yapıp da kadro istemek haksızlığın daniskasıdır. Sınava çalışıp hakkıyla almak aslolandır.

muzikx
Kapalı
21 Şubat 2019 09:15

Bu kadar da olmaz! Ben haftanın 7 günü çalışıyorum. Buna rağmen kpss çalışıyorum. Allah?ın belaları, utanmanız da mı yok? Girin KPSS?ye, orda 20 bin atama var. Çalış, kazan. Bu kadar insan genç yaşta intihar etti, 2 puanla atama kaçırdığın için. Sizin hiç mi yüzünüz yok. Oh ne ala. Yatayım, atasınlar. Yeter!

dlny33
Aday Memur
21 Şubat 2019 09:30

Ücretli yapan ve sınırda kalıp atama bekleyen arkadaşlar sesinizi siz de duyurun. Tekrar ücretli öğretmen ataması olsun. Bu arkadaş ne zaman başlık açsa üstüne akbaba gibi gelmeyin. 20 bin atama verildi. Ücretliye de 5 bin verilsin. Siz kendi basvurunuzu yapin ücretli de 5 binde kendi başvurusunu yapsin.

21 Şubat 2019 09:55

Yeter ya sizde gidin çalışın bırakın dilenmeyi

Ahmettim
Kapalı
21 Şubat 2019 10:37

Ya ben de 1,5 yıldır ücretli ogt. Yapiyorum.

Ama bu atamayla atandim van a.

Yani atanmak icin ucretlilere ayri bi atamaya gerek yok ki.

Al puani atan yani...

Bu atamaya ucretliler basvuramaz diye bişi yok ki

Ayaz68
Şef
21 Şubat 2019 22:13

Devlet bizi 60 65 bin kişiyi ucretli çalıştırırken kimse utanmıyor biz acincami utanacağız. Allah kotu niyetli her kişinin belasını versin. utanmazlar bir ogretmen yarim sigorta primi ve 1000 1500 liraya çalışır mi? Buna karcı cikacaginiza bos bos git çalış muhabbetleri var. Hangi ülkede hangi ogretmen bu şartlarda çalışıyor. Asgari ücret 2 bin üstü ucretli öğretmen 1000 1500 bunu kim izah edebilir. Tabiki kadrolu alım olsun kadro verilsin insan gibi yasayalım. Yaş 35 devlet bizim önümüze fetoculer girerken nerdeydi?? Bizim mağduriyeti kim karşılayacak?? Biz atama istiyoruz. Yaşlıda şartlarımız düzelecek. Dava üstüne dava söz üstüne artik söz söyleyeceğiz. Bu şartlarda bir ogretmen çalışmaz ayıptır günahtır haktır. Hakkımız haramdır. Bu böyle biline.

muzikx
Kapalı
21 Şubat 2019 22:23

Ben de 1800 lira alıyorum. Ben de kira ödüyorum. Çoğu ay sigortamı yatırmamışlar. Ne diyeyim? Benim özel okulda bunları yaşamam diğer adaylar karşısında bana üstünlük mü getirir? Ohoo o zaman özel okulluya kpss'siz atama versin, evlenip çocuk doğurana da versin, dişi ağrıyana versin. Çalışın, atanın. Feto sanki birtek sizin önünüze geçti. Bando askeri lise sınavından üniversite sınavına ne kadar ne kadar sınav varsa benim de önüme geçti. Kendinizi feto mağduru yapmayın. Feto mağduru varsa o kişi mezarda yatan Yarbay Ali Tatardır. Bu kavramlar hassastır. Menfaate kullanılmamalı.

Ayaz68, 5 yıl önce

Devlet bizi 60 65 bin kişiyi ucretli çalıştırırken kimse utanmıyor biz acincami utanacağız. Allah kotu niyetli her kişinin belasını versin. utanmazlar bir ogretmen yarim sigorta primi ve 1000 1500 liraya çalışır mi? Buna karcı cikacaginiza bos bos git çalış muhabbetleri var. Hangi ülkede hangi ogretmen bu şartlarda çalışıyor. Asgari ücret 2 bin üstü ucretli öğretmen 1000 1500 bunu kim izah edebilir. Tabiki kadrolu alım olsun kadro verilsin insan gibi yasayalım. Yaş 35 devlet bizim önümüze fetoculer girerken nerdeydi?? Bizim mağduriyeti kim karşılayacak?? Biz atama istiyoruz. Yaşlıda şartlarımız düzelecek. Dava üstüne dava söz üstüne artik söz söyleyeceğiz. Bu şartlarda bir ogretmen çalışmaz ayıptır günahtır haktır. Hakkımız haramdır. Bu böyle biline.

Toplam 99 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi