Editörler :
21 Şubat 2019 19:32   

Çalışan zabıt katipleri

Arkadaşlar ilçe adliyesinde 3 aydır savcılıkta çalışıyorum. Benimle birlikte 1 arkadaş daha başladı idari destek personeli kadrosunda çalışan abimizinde masası var gelen gidene bakıyor yalnız sürekli posta işi benim işim görevim değil diyip duruyor. Biz zarflayıp ona vericekmişiz. o postaneye götürecekmiş. zarflamayı yapıyor ama sürekli bu benim görevim değil tarzında konuşuyo, birşey oluyo bu benim görevim değil diyo, yeniyiz huzursuzluk çıkmasın diye müdüre söylemiyoruz. bir gün ağzımızdan kötü birşey çıkıcak diye korkuyoruz. Bu adalet bakanlığında çalışan idari destek personelinin görevi nedir tam olarak?

21 Şubat 2019 20:28

mosyomemur
Kapalı

adliyede o benim görevim değil diye bir olay yoktur posta işi tüm personele eşit dağılmalıdır diye düşünüyorum diğer türlü çok yoğun mah var adam hergün 200 posta yapsa kafa kalmaz hergün biriniz yapsın derim ben

21 Şubat 2019 21:03

MadKatip
Aday Memur

adliyede o benim görevim değil diye bir olay yoktur posta işi tüm personele eşit dağılmalıdır diye düşünüyorum diğer türlü çok yoğun mah var adam hergün 200 posta yapsa kafa kalmaz hergün biriniz yapsın derim ben

mosyomemur, 7 ay önce - Alıntıya git

Günde 7-8 tane anca çıkıyor. Haftadan haftaya yapılıyo zaten posta. Gelen postaları ben almam sizin göreviniz diyor. Gelen postaları biz açıyoruz savcının önüne hava için biz koyuyoruz. kendisi götürmüyor :)

21 Şubat 2019 21:06

mosyomemur
Kapalı

Günde 7-8 tane anca çıkıyor. Haftadan haftaya yapılıyo zaten posta. Gelen postaları ben almam sizin göreviniz diyor. Gelen postaları biz açıyoruz savcının önüne hava için biz koyuyoruz. kendisi götürmüyor :)

MadKatip, 7 ay önce - Alıntıya git

bir şey değilmiş ben eski mübaşirim benim olduğum yerde günlük 70-80 çıkıyordu üstelik ekli çuvallı dosyalar onu da yapıversin yani insan boş durmaktan sıkılır :)))

24 Şubat 2019 15:45

e.akbey
Aday Memur

Maalesef katiplerin iş bölümünde, kendi evrakının posta ve zimmetini yapmak var. Haliyle hizmetlide bu durumu bilerek elini sürmüyor. Adliyenin hizmetlisi katiptir. Geriye kalan arkadaşların iş bölümü harika. Sorumluluk yüklenmiyor. Hizmetliye postayı yaptırmaya çalıştığında, bir kısmının kasıtlı yaptığı aşikar, evrak posta yoluyla farklı yerlere gönderiliyor. Bu durumda katip de tutanak ile karşı karşıya kalıyor.

Toplam 4 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?