Editörler : Pangaea
21 Şubat 2019 22:57

Atananlar yeni alıma tekrar başvuru yapabiliyor mu?

Arkadaşlar sadece merak ettiğim için soruyorum, atandığım yerden oldukça memnunum. Atanan öğretmenler yeni alıma başvurma hakkına sahip mi acaba?

fenci2603
Aday Memur
21 Şubat 2019 23:02

hayır

viola05
Aday Memur
21 Şubat 2019 23:14

Hocam ön başvuru mart ayında bildiğim kadarıyla, şöyle düşünürsek gs uzun sürüyor ve gs bitmeden memur olarak göreve başlamış sayılmıyorsun, yani gs bitmemiş göreve başlamamış biri halen memur olmadığı için başvuru yapamaz mı ?

ddddddd
Memur
21 Şubat 2019 23:41

yapamaz.çünkü aynı kpss puanıyla yeni bir alıma baş vuramaz. çünkü o puanla bir kez yerleştirilmiş oluyorsunuz.

kuhan
Aday Memur
21 Şubat 2019 23:45

Branşlarda kayma sayısı içinde olanlar basvura bilirmi

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 00:04

Hocam emin olmamakla birlikte o kural kadrolu alımlar için geçerliymiş sanırım. '' Aynı kuruma tekrar atanma'' diye arama yaptığımda bunu yaptığını söyleyen kişiler var. Kimse tam bilmeden risk alıp böyle bir şey denememeli ancak sanki bir açıklık var.

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 00:28

Hocam bu arada bahsettiğim şey gs bitmiş sözleşme imzalayıp göreve başlamış olanlar için değil. Mesela x kişisi yeni takvimde belirtilen tarihlerde hala gs bitmemiş sözleşme imzalamamış göreve başlamamış olursa başvuru yapamaz mı?

Arkadaşlar burada yazılanı olur gibi düşünüp böyle bir şey denemeyin. Sadece fikir edinme adına sorulmuş sorulardır. Atandığınız yerlerde güzelce göreve başlamanız dileğiyle...

22 Şubat 2019 11:29

Başvuru hakkınız olsa bile başvuru yapmanız etik değil çünkü siz yüksek puanla iki defa atanıp başka bir kişinin hakkına gireceğiniz için vebali de büyüktür.

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 13:44

Yok hocam öyle bir şey aklımdan geçmiyor zaten. Benden az alsın çok alsın fark etmez umarım en iyi yerlere atanırlar. Sadece durumu garipsedim. Daha doğrusu böyle şeylerin önüne geçmek için belkide atananları erken başlatacaklarını düşündüm açıkçası yoksa karmaşık bir durum oluşmuş olur gibi.

PaTLaDı_GiTTi, 5 yıl önce
Başvuru hakkınız olsa bile başvuru yapmanız etik değil çünkü siz yüksek puanla iki defa atanıp başka bir kişinin hakkına gireceğiniz için vebali de büyüktür.

Cenk911
Kapalı
22 Şubat 2019 13:56

Ben Meb'in böyle bir şeye izin vereceğine inanmıyorum

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 14:04

Hocam benim düşüncemde izin verilmemeli ancak karmaşıklığı gidermek adına bir adım atılacaktır düşünceme göre ya '' atananlar başvuru yapamaz '' denilecek veya göreve başlatmalılar ki sözleşmeye imza atıp göreve başladığı için başvuru yapamasın yaparsa da 1 yıl galiba, hiçbir alıma müracaat edememe gibi bir ceza vardı sanki.

Cenk911, 5 yıl önce

Ben Meb'in böyle bir şeye izin vereceğine inanmıyorum

Simsiyahh
Kapalı
22 Şubat 2019 14:05

Çok garip bir soru.

elbistanlı-mat
Aday Memur
22 Şubat 2019 14:14

Sözleşmeli atanan atama tarihinden itibaren 1 Yıl süre ile yeniden müracaatta bulunamaz. Kılavuzda böyle yazdığını hatırlıyorum. Bir önceki atama kılavuzu incelenirse sorunun cevabı ortaya çıkar.

mesetefe60
Aday Memur
22 Şubat 2019 14:17

sormak bile utandırmalı.

fyth
Kapalı
22 Şubat 2019 14:19

1 sene beklemeniz lazım hocam

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 14:26

Hocam baktığımda sözleşmeli olarak çalışırken sözleşmesi feshedilenler 1 yıl başvuramaz diyordu galiba tekrar baktım dediğiniz maddeyi göremedim. Bahsettiğim şey ön başvuru tarihinde gs uzarsa sözleşme imzalamamış göreve başlamamış kişiler olacaktır bu durumda karmaşıklığa neden olmaz mı?

elbistanlı-mat, 5 yıl önce

Sözleşmeli atanan atama tarihinden itibaren 1 Yıl süre ile yeniden müracaatta bulunamaz. Kılavuzda böyle yazdığını hatırlıyorum. Bir önceki atama kılavuzu incelenirse sorunun cevabı ortaya çıkar.

viola05
Aday Memur
22 Şubat 2019 14:28

Hocam defalarca böyle bir şey yapmayacağımı dile getirdim. Sadece atananları erken mi başlatacaklar göreve diye umutlandım...

mesetefe60, 5 yıl önce

sormak bile utandırmalı.

ddddddd
Memur
22 Şubat 2019 17:46

arkadaşlar aynı ünvanla atanamazsınız 1 yıl geçmeden. ancak öğretmenlik dışındaki bir memurluğa bir yıl içinde atanabilirsiniz.öğretmenliğe atanamazsınız.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi