Editörler :
22 Şubat 2019 08:37   

Memurun hediye istemesi sıradan bir şey mi?

Ysk da çalışıyorum. Buradaki memurlar işlerini çoğu zaman hediye karşılığında yapıyor. (Yemek, ofis malzemesi, bilgisayar vs) Siyasilerde bunu genellikle yerine getiriyor. Bu durumun böyle olma nedeni, torpil mantığıyla bir yere gelmiş müdür.

YSK personeli gençleştirmeye çalışıyor hemen olacak bir şey değil.. Tüm YSK teşkilatında durum böyle mi?

22 Şubat 2019 10:00

mosyomemur
Kapalı

hediye alıyorsa o zaman 15 ndeki maaşını hazineye bağışlasın haksız bir durum

22 Şubat 2019 14:43

Katip Adayı48
Aday Memur
Memur hediye alamaz ki şikayet edildiği takdirde hakkında işlem başlatılır. Demekki herkes göz yumuyor bu duruma
22 Şubat 2019 15:42

cihan1can
Daire Başkanı
Ahh Hocam Ahh... Nereye elini atsan elinde kalıyor tek bir kurum olsa neyse dicem ama rüşvet pardon hediyesiz iş yürümüyor... en küçük bir işlem de dahi personel bizide görürsün artık diyor... Unutuyorlar ki Allah Herkesi Görüyor... ;-)
22 Şubat 2019 16:04

HayatimTakinti
Şef

ne hediyesi olur mu öyle şey hocam ?

ayın 15'i geldiği zaman aldığın maaş ne işe yarıyor, hakkın olan şey o maaş

hediye almak ne demek ?

şikayet edin

22 Şubat 2019 18:50

volkan3301
Memur
Nasıl ispat edecen ? Nakit para veya altın tarzında birşeyler almadıktan sonra birşeyi ispat edemezsin.
22 Şubat 2019 23:45

2313
Aday Memur

Benim sormak istediğim tüm YSK böyle mi? Aslında sorun müdürlerde, eski kafa, torpille yerleşmiş insanlar hala bu kurumda. Kadronun gençleşmesi ama zaman alacak.

Suç olduğunu biliyorum tabi. Kuruma diye istiyorlar zaten para olarak almıyorlar. Kararı da siyasilere bırakıyorlar. Alırsanız daha iyi olur gibilerinden.

Müdür bey sağolsun kahvehane mantığıyla işletiyor. Birilerine mutlaka bir şey ısmarlatır hemen her gün. (Yemek, tatlı vs)

23 Şubat 2019 01:36

volkan3301
Memur

Benim sormak istediğim tüm YSK böyle mi? Aslında sorun müdürlerde, eski kafa, torpille yerleşmiş insanlar hala bu kurumda. Kadronun gençleşmesi ama zaman alacak.

Suç olduğunu biliyorum tabi. Kuruma diye istiyorlar zaten para olarak almıyorlar. Kararı da siyasilere bırakıyorlar. Alırsanız daha iyi olur gibilerinden.

Müdür bey sağolsun kahvehane mantığıyla işletiyor. Birilerine mutlaka bir şey ısmarlatır hemen her gün. (Yemek, tatlı vs)

2313, 5 ay önce - Alıntıya git
Birşey ısmarlatmakta bir sıkıntı yok o beleşciliğe girer karakter meselesi rüşvete dahil etmen çok zor.
24 Şubat 2019 16:11

e.akbey
Aday Memur

Hediyedir o hediye, memur hiç rüşvet alır mı :D kalemi yazmamıştır, yazıcısı çıktı vermemiştir, dosya yerinde değildir, hakim duruşmayı ileri tarihe ver demiştir. Memursa rüşvet almaz.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?