Editörler : oto-danisman-expert
23 Şubat 2019 12:03

Taksitle araba almak istiyorum ?
s.a merhaba arkadaşlar, 50 bin tl ye kadar arac almak istiyorum. Aylık 2.000 tl ödeme imkanım var. Acil toplu paraya ihtiyacı olmayan ve arabasını taksitle satmak isteyen varsa alabilirim. Örn: 50.000 TL şu anki değeri olan bir aracı 55.000 TL olarak alabilirim. Krediye faize girmek istemiyorum. Eminevim Birevim gibi kuruluslardan da 6-7 aydan önce araba teslimi yapmiyorlar. Bir fikir üretebilen varsa yardimci olursa sevinirim.

samban10
Şube Müdürü
23 Şubat 2019 13:01

Galeriye git 15 pesin ustu taksit de 50 lik arabayi 60 a alabilirsin faize bulasmadan

adrenalin88
Şube Müdürü
23 Şubat 2019 13:37

Aylık 2 bin ödesen 25 ayda ana parayı ödersin. En az 2 yıllık ödemeye 55 bin geri ödeme kabul eden bulursanız söyleyin bende alayım hocam şu an piyasada 50 bine Aylık 2000 TL ödediğini varsayarsak 70 bin ortalama geri ödeme isterler.siz faize bulaşmak istemiyorsanız leasing şirketi yada katılım bankalarına bakın

JanissaryWolves
Daire Başkanı
23 Şubat 2019 14:01

Bu kafayla galericilere gidersen tefecilerin eline düşersin eline de pertten çevirme bir araba verirler binersin. Sahibinden almaya kalksan kimsenin taksitle araba satacağını sanmıyorum

917-Short Tail
Genel Müdür
24 Şubat 2019 00:37

Yapmak istediğiniz alışveriş hiç mi hiç olasi görünmüyor. Bugün kullanmak istediginiz paranin (50000) 24 ay vadeli tutari en uygun bankada dahi geri ödemesi 64000 i geçiyor. Diyelimki satmak isteyen benim 50000lik aracim var. Bunu başkasına 50bine satip parayi bankaya atsam 2 senede (sizin odeyebileceginizden daha kisa sürede) para %22 den 72bini geçiyor, paramin elimin altinda olması da cabasi, ama siz 50 degilde 55 vereyim diyorsunuz. Ödeyip ödemeyeceginiz de meçhul. Yani bu şartlarda 1.derece akrabalariniz dışında kimse size araç satmaz kısacası.

917-Short Tail
Genel Müdür
24 Şubat 2019 00:58

Size tavsiyem paranizi iki sene biriktirin (altin alin düzenli) iki sene sonra elinizdeki miktara göre arac alın. başka türlü faize girmeme şansınız yok ve sıkıntıya duseceginiz çok belli.. Az binerseniz aracin aylik size 500lira, normal binerseniz ise de 800 lirada yakit ve diger sabit gider masrafi olacak.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
24 Şubat 2019 15:54

Faize bulaşmak istemiyorum diyorsun,

diğer taraftan 50 bin alıp, 55 bin ödeyeyim diyorsun. Bu apaçık faizin ta kendisi. Hatta faizin tanımı... Size faizi öğreten hocayı bir an önce değiştirin :)

-Araba konusuna gelince, bu zamanda aklı başında olan babasına-kardeşine bile borç verirken düşünür. Kimse o riskli işe girmez. Bu yorumdan önce yorum yazan 4 üye, çok güzel açıklamışlar. Benim birşey eklemem gereksiz.

-Faiz olmadığını iddia eden katılım bankaları ve organizasyonlar var, senin bahsettiklerine benzer. Onların sisteminin faizsiz olup olmadığı da tartışmalı. Onlar da sistemi çok iyi kurmuşlar, hiç açık vermiyorlar ve kimse onlara açıkgözlük yapamıyor.

JanissaryWolves
Daire Başkanı
24 Şubat 2019 17:08

Bankadan alırsa faiz diyor ama 50 binliraya aldığı malı taksitli olduğu için 55 e almak kar payı oluyor onda sıkıntı yok bu kadar işte bizim insanların kafası

TheOttoman
Aday Memur
23 Şubat 2020 03:53

)Ben bundan yaklaşık 5 ay önce taksitli araba almak istemiştim. Fakat araç fiyatlarıı yüksek olduğu için bende senetle veya taksitli araç satın almak için firma araştırması yaptım. Hiç bir firma veya galeri güven vermiyor. Bende wowwo'dan almak istedim. Web siteleri üzerinden satışa sundukları i20'lerden birisine talip oldum. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim. TC kimlik numaramı istediler ve kabinde bana sitede yazan faiz oranının neredeyse iki katı faiz uygulayacaklarını söylediler. Nedenini sorunca da kredi notumun 0 olmasıymış. Normalde aracın fiyatı o zaman 60 binlira iken, 30 bin tl peşinat vermeme rağmen kalan 30 bin liraya 36 ay taksit yapmamıza rağmen neredeyse 85 bin lira toplam ödemem oluyordu. Kısacası bu firmalar soyguncudan başka birşey değil. Senetle araba almadan önce iyice araştırmanızı ve alan kişilerden bilgiler edinmenizi tavsiye ederim. Şurada (https://www.uygunkrediler.com.tr/senetle-araba/) senetle araba alma konusunda bazı doğru bilgiler var ama yine de dediğim gibi bu gibi yerlerden alım yapan birilerini bulup konuşsanız daha mantıklı.

Emin evim gibi sistemlerde sıra geç gelsede en azından cüzi bir mitar dosya masrafı ödüyorsunuz. Ama senetle taksitli araba satan galeriler bankalardan daha acımasız. Sebebi ise kredi notunun onlarda çok etkili olmaması.

Ha ben arabayı almaktan vazgeçtim. Bir iki ay daha sabrettim paramı biriktirip peşin olarak 2010 ford fiesta aldım. Çokta memnunum. Aldığım aracın piyasası şuanda 6-7 bin lira artmış durumda. :)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi