Editörler : crops35
24 Şubat 2019 10:10   


Sözleşmeli memur merkezi atamada tercih yapabilir mi?

merhaba.Sözleşmeli memur,kpss merkezi atamada tercih yapma hakkına sahip midir? Dün rehber hocasıyla görüştüm,kit diye bişeyden bahsetti devlet yasakladı,kaldırıldı dedi ama nette bu konuda kesin bilgi yok ikna olamadım açıkçası. keisn bilgisi olan yazabilir mi lütfen? başvuru yapamıyorum bu yüzden...

24 Şubat 2019 12:10

muamma65
Şef
kit konusunda bilgi veremem ama sozlesmeli memur merkezi alimlarda kadrolu alinlara basvuru yapabilir. sozlesmeliden sozlesmeliye gecemezsin ama kadroluya basvuru yapip gecebilirsin
24 Şubat 2019 12:15

kaplumbaga155
Genel Müdür

başka bi konudan copy paste yapıyorum:

,

,* MERKEZİ ATAMADA ATANIRSAN(merkezi atama kadrolu olur), bir daha merkezi atamada puanını kullanamazsın. Açıktan kadrolu atamalara başvurabilmen için istifa edip 6 ay geçmesini beklemelisin. Açıktan sözleşmeli alımlara ise süre geçmesini beklemeden başvurabilirsin.

* AÇIKTAN KADROLU ATANIRSAN, merkezi atamalara veya açıktan kadrolulara atanabilmen için istifa edip 6 ay geçmesini beklemelisin. Sözleşmelilere süre beklemeden başvurabilirsin.

* SÖZLEŞMELİ ATANIRSAN, herhangi bir bekleme süresi olmadan merkezi veya açıktan kadrolu alımlara başvurabilirsin. Başka bir sözleşmeli alıma başvurabilmen için istifa edip 1 sene beklemen gerek.

Yani kısacası kadroludan kadroluya geçişte istifa edip 6 ay bekleme süresi var.(usulüne uygun istifa).

Sözleşmeliden sözleşmeliye geçişte istifa edip 1 sene bekleme süresi var.

Kadroludan sözleşmeliye, sözleşmeliden kadroluya bekleme süresi olmadan geçilebilir.

Ayrıca ; kadroludan başka bir kurumun kadrolu alımına muvafakat alınarak da geçilebilir. Fakat bu çalıştığınız kurumun izin verip vermemesiyle alakalı. Bazı kurumlar onaylayabilir, bazıları ihtiyaçları olduğu gerekçesiyle onaylamayabilir. Bu kurumunuzun,ilgili amirinizin insiyatifinde. Eğer unvanda yükselme varsa kurumunuz izin vermese bile mahkeme yoluyla alabilirsiniz. Ancak eşdeğer kadroysa kurumunuzun tutumuna bağlı.

25 Ocak 2022 20:49

Halitsy
Aday Memur

Bende 4b sözleşmeliyim. Yani açıktan dahi kadrolu olursa bekleme süresi olmadan başvurabilirim.

29 Eylül 2022 02:47

Suleymandas
Aday Memur

Merhabalar bir sorum olacaktır.

Sözleşmeli personel olarak sosyal güvenlik kurumuna yerleştiğinizde tekrar merkezi alım ile kadrolu olarak atanabilirmiyiz, Aydınlatabilecek birisi var mıdır?

29 Eylül 2022 09:42

hsnd
Müsteşar

Merhabalar bir sorum olacaktır.

Sözleşmeli personel olarak sosyal güvenlik kurumuna yerleştiğinizde tekrar merkezi alım ile kadrolu olarak atanabilirmiyiz, Aydınlatabilecek birisi var mıdır?


Suleymandas, 2 ay önce - Alıntıya git

Üst yorumda 2019 tarihli cevapta uzun uzun aydınlatma yapılmış zaten. Daha nasıl bir aydınlanma bekliyorsunuz ki? Neden yazılanları okumuyorsunuz?

Toplam 5 mesaj