Editörler : E.Kayı Han

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 08:21

Hayır gidemezsiniz, şartları sağlamanız gerekir.

bay.hemsir, 5 yıl önce

Yani diyelim bir ay sonra bir cezaevi açıldı ve benim daha bir yılım bile dolmadı açılacak yeni cezaevine gitme durumum varmı

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 08:23

Beklentim kotaların üst sınırda olması yönündedir. Ama bu şekilde olmaz diye düşünüyorum. Bende kotalar arttırılsın istiyorum.

KenanK., 5 yıl önce
Gevşek olmasından kastınız nedir acaba? Kota geçen sene ki gibi az mı olur yoksa çok mu ? Çok olacaksa kotanın neden çok olacağına dair bir duyumunuz var mı?

güzelyutrlu44
Aday Memur
04 Mart 2019 09:28

270 puan malatya gelirmi

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 09:59

Ağabey bu başlık altında bu şekilde sorular sorarsak konu dışına çıkmış oluruz. Ama 270 puan ile nereye gideceğine kurumunuzun tayin verdiği kota, tayin yazan kişilerin puanı ve Malatya ilinde tercih edeceğiniz yerin kabul edeceği personel sayısı gibi etkenler ile cevaplanabilecek bir soru. Malatya E tipi olur tahminimce.

güzelyutrlu44, 5 yıl önce

270 puan malatya gelirmi

Mahmut.koçak
Aday Memur
04 Mart 2019 14:11

Kim nereyi yazacak

Evren4158
Aday Memur
04 Mart 2019 14:27

Bisey sorucam lutfen cevabiniz biraz aciklayici olsun ve lutfen zor yada kolay olarak cevaplamayın.

Evren4158
Aday Memur
04 Mart 2019 14:29

Yeni ikm kazandim.persembe gunu sozlesme imzalamaya gidecegim

Evren4158
Aday Memur
04 Mart 2019 14:33

Gecici görevlendirme istiye bilir miyim ? Ve nasil yapiliyor bu islemler

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 14:45

Arkadaşlar NAS dışında konularla ilgili biraz araştırırsanız bilgi sahibi olursunuz; Geçici görevlendirme talep edebilirsiniz her zaman bu hakkınız mevcut, dilekçe yazın komisyona şuraya geçici görevlendirilmek istiyorum diye bakanlığa gönderirler 15 güne cevabı gelir.

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 14:47

Yeni kazandım diyorsunuz kusura bakmayın işe başlamadan daha geçici görevlendirme sorusunu tek çırpıda soruyorsunuz böyle bir rahatlık yok maalesef. Lütfen konu başlığını bu şekilde kullanmayın, yeni başlayanlar için bir sürü başlık mevcut zaten. Bu şekilde bir ömür nasıl iş yapacaksınız, zamanla her şey olur nasip neyse o.

Evren4158, 5 yıl önce

Yeni ikm kazandim.persembe gunu sozlesme imzalamaya gidecegim

Evren4158
Aday Memur
04 Mart 2019 14:51

Öğut istemedim bilgi istedim. Yine sagolun

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 14:53

Araştırın arkadaşım. Öğüt vermiyorum, işe başladığınızda göreceksiniz öğütleri daha dediğim gibi böyle işe başlamadan emeklilik talebinde bulunmak gibi bir şey sorduğunuz.

Evren4158, 5 yıl önce

Öğut istemedim bilgi istedim. Yine sagolun

KenanK.
Memur
04 Mart 2019 15:26

yeni açılacak olan cezaevleri kota durumunu çok etkiler mi? bir de mesela daha önce yeni açılan kurumlara giden ve eş durumu tayininden gidenler Kurum kotasını etkiler mi? kurum kotası neye göre belirleniyor ya da?

horageçti
Şef
04 Mart 2019 15:34

Tayinler milli eğitimdeki gibi şeffaf olmalı onların sistemi daha güzel kim nereye yerleşecek kota nedir punanını ekranda görüyor.

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 15:38

Kurumun belirli bir personel sayısı vardır. Bu h/t sayısı kurumun tipiyle belirlenir. Örneğin T Tipi bir cezaevinde 1000-1250 arasında h/t var diyelim burada minimum 200 personel olmalıdır. Kurumdan her ne sebeple olursa olsun(eş tayini yada nas ile) tayine giden personel kotayı olumlu yada olumsuz etkiler çünkü personel sayısı düşmüş yada artmıştır.

KenanK., 5 yıl önce

yeni açılacak olan cezaevleri kota durumunu çok etkiler mi? bir de mesela daha önce yeni açılan kurumlara giden ve eş durumu tayininden gidenler Kurum kotasını etkiler mi? kurum kotası neye göre belirleniyor ya da?

Tnzr
Kapalı
04 Mart 2019 15:41

Bizde ki problem eski memurların puanlarının çok olması aradaki uçurum kapatılmıyor maalesef, kota olunca eski memur gidiyor gerisi kalıyor. Gittikten 2 sene sonra da tayin yazabiliyor, orayı beğenmedi diyelim başka bir yere yine puanı yüksek olduğu için tayin edilen o oluyor. Böylelikle 1 2 kişilik kota olunca bunlar böyle dönüp duracak gibi hayırlısı bakalım.

horageçti, 5 yıl önce
Tayinler milli eğitimdeki gibi şeffaf olmalı onların sistemi daha güzel kim nereye yerleşecek kota nedir punanını ekranda görüyor.

KenanK.
Memur
04 Mart 2019 16:49

aynen işte buna bi çare bulunması gerekiyor. biz personeller olarak bunun farkında iken müdürlük nasıl bunun farkına varamıyor anlam veremiyorum. insanların mağdur olmasına sebep oluyor. zaten eğitim sağlık vs. gibi mazeretleri kabul etmiyorlar bir de böyle bir engel koyuyorlar insanların önüne. NAS geldi müdürlerden görüş almaktan kurtulduk dedik, şimdi de kota meselesi yüzünden tayin gidemiyoruz. inşallah allah herkesin gönlüne göre versin, isteyen herkes istediği yere gitsin...

Tnzr, 5 yıl önce

Bizde ki problem eski memurların puanlarının çok olması aradaki uçurum kapatılmıyor maalesef, kota olunca eski memur gidiyor gerisi kalıyor. Gittikten 2 sene sonra da tayin yazabiliyor, orayı beğenmedi diyelim başka bir yere yine puanı yüksek olduğu için tayin edilen o oluyor. Böylelikle 1 2 kişilik kota olunca bunlar böyle dönüp duracak gibi hayırlısı bakalım.

horageçti
Şef
04 Mart 2019 20:01

Tayini çıkan biri gittiği yerden en az 4 yıl tayin isteyememelidir. 2 yıl çok az
KenanK., 5 yıl önce

aynen işte buna bi çare bulunması gerekiyor. biz personeller olarak bunun farkında iken müdürlük nasıl bunun farkına varamıyor anlam veremiyorum. insanların mağdur olmasına sebep oluyor. zaten eğitim sağlık vs. gibi mazeretleri kabul etmiyorlar bir de böyle bir engel koyuyorlar insanların önüne. NAS geldi müdürlerden görüş almaktan kurtulduk dedik, şimdi de kota meselesi yüzünden tayin gidemiyoruz. inşallah allah herkesin gönlüne göre versin, isteyen herkes istediği yere gitsin...

Atilla1988
Memur
04 Mart 2019 21:58

Sözleşmeli ikm 55 puan birisi olarak hiçbir zaman gidemeyeceğiz diyorum kadro gelmeden nas düzeltilmeden tayin çok zor bi nevi çakılı kadro anca eş durumu tayini gider diğer türlü çok ama çok zorrr

darelli
Aday Memur
04 Mart 2019 22:13

haklısın ne kadrolar belli ne kotalar. bana kalsa çıkmayacak bir yeri hiç tercih etmem. hiçbir şey bilmeden tamamen şansa tercih yapacağız

horageçti, 5 yıl önce
Toplam 165 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi