Editörler : uzmantarik
05 Mart 2019 16:08   

Doğum yardımı parası

Merhaba arkadaslar. ben devlet memuruyum esim çalışmıyor yeni cocugumuz oldu dogum yardimi parası icin calistigim kuruma basvuruda bulunabilir miyim?

06 Mart 2019 09:43

aras89
Memur

üzerinden bayağı zaman geçti dostum tam hatırlamıyorum ama önce kurumuna sonra sgk ya gitmen gerekiyor bellli bir süre sonrada para ptt ye yatıyor. hayırlı olsun.

08 Mart 2019 11:04

zLkF11
Daire Başkanı

Hocam kurumunuza doğum yardım başvuru belgesini doldurarak ilgili biriminize verebilirsiniz. İlgili birim üst yazı ile ekte sizin başvuru dilekçenizi ASPB sosyal hizmetler birimine gönderir ve eşinizin tc nosuna ilk çocuk olmasından dolayı 300 tl yatar. Ama ne yazık ki bir çok kurum artık bunlarla uğraşmak yerine sizin kendinizin başvuru yapması gerektiğini söylüyor. Kanunda net kurumuna başvurur diyor ama işte kime anlatacaksın. En kötü ihtimalle doğum raporunu alıp ve çocuğunuzun kimliği çıktıysa tc nosunu ve eşinizin tc nosunu da not alıp ASPB il müdürlüğüne gidip ordaki birimden dilekçenizi doldurup ücreti bir sonraki ay PTT den eşinizle alabilirsiniz. Yalnız eşiniz olmadan parayı çekemezsiniz bilginize. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

14 Nisan 2019 21:51

asbadayı
Yasaklı
Güncel
Toplam 3 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?