Editörler : crops35
06 Mart 2019 01:52

4Bsözleşmeli kadro merkezi atamada tercih yapabilir mi

Arkadaşlar iç işleri için mülakat a hak kazandım yalnız işe başladıktan sonra Temmuz merkezi atamasında tercih hakkımız saklı kalıyor mu yine teknikerlik için tercih yapabilir miyiz bilginiz var mı?

Tşkler herkes için hayırlısı olsun

CadastralTechnician
Aday Memur
07 Mart 2019 23:05

İnşallah mülakatta elenirsin

hülya fidanay
Aday Memur
08 Mart 2019 01:03

Allahtan korkun bu nasil ac gozluluktur yetmiyormu bir kadro kazanmak insanlarin haklarina giriyor sizin gibiler

Rengarenk91
Kapalı
08 Mart 2019 01:23

Aslinda kimsenin hakkina girmis olmuyor.yedeklere sira gelcek.yedeklerin sansi cok yuksek.arkasinda yedek olmamis olsa ve atanmis oldugu pozisyon bos kalsa o zaman hak yiyor demek olurdu.

Mnaaaa
Kapalı
08 Mart 2019 10:48

Adam işe başladıktan sonra diyor, çalışırken yeri boş kalsa bir sonra ki yedeği mi çağırıyorlar? Anlamadım. Öyle olmasa bile millet iş iş diye aranirken bu şekilde yazilan ifadeler hiç hoş değil. Kaldı ki daha mulakata girecek, hiçbir şey belli değil. Yolun daha başından yanlış bir düşünce yapısı. Ama bu arkadaşın yerinde kim olursa olsun kadrolu bir pozisyonu yahut daha iyi imkanlı vs. bir kadroyu heres tercih etmek ister, iki yüzlü olmayalım. Her hoşumuza gitmeyen şey kul hakkı da değildir o yorumlara da dikkat edelim. Germeyelim birbirimizi.

Rengarenk91, 5 yıl önce

Aslinda kimsenin hakkina girmis olmuyor.yedeklere sira gelcek.yedeklerin sansi cok yuksek.arkasinda yedek olmamis olsa ve atanmis oldugu pozisyon bos kalsa o zaman hak yiyor demek olurdu.

Rengarenk91
Kapalı
08 Mart 2019 18:30

Atanip ise basladiysa da 1 yil icinde isi birakirsa yerine yedegi cagriliyor.sonucta puan sirasina gore mulakata cagiriliyor.puani yuksek olanin hakki.yalnizca daha dusuk puanlilarin listeye girmesini engellemis oldu.dusuk puanla da atanmak istiyoruz elbette ama hakkimiza girmis olmuyolar.

Mnaaaa, 5 yıl önce

Adam işe başladıktan sonra diyor, çalışırken yeri boş kalsa bir sonra ki yedeği mi çağırıyorlar? Anlamadım. Öyle olmasa bile millet iş iş diye aranirken bu şekilde yazilan ifadeler hiç hoş değil. Kaldı ki daha mulakata girecek, hiçbir şey belli değil. Yolun daha başından yanlış bir düşünce yapısı. Ama bu arkadaşın yerinde kim olursa olsun kadrolu bir pozisyonu yahut daha iyi imkanlı vs. bir kadroyu heres tercih etmek ister, iki yüzlü olmayalım. Her hoşumuza gitmeyen şey kul hakkı da değildir o yorumlara da dikkat edelim. Germeyelim birbirimizi.

Rengarenk91
Kapalı
08 Mart 2019 18:33

Sonucta 112 acm simdiye kadar buro yonetimi ve cagri bolumunden kadrolu alim yapiyordu.o bolumlerden mezun olup 2 yildir acm alim yapsin diye ugrasanlar olarak bile bizim hakkimiza giriliyor demiyoruz.bende mucadeleye katildim ama benden daha fazla gece gunduz mucadele eden,ankaraya gorusmeye giden bolumdaslarim vardi.

resul68
Aday Memur
09 Mart 2019 02:37

bunu bende merak .ediyorum

seguu
Aday Memur
12 Mart 2019 00:54

evet yapabilirsiniz araştırdım ben :) yalnızca farklı bir kurumun açmış olduğu sözleşme li personel alımına başvuru hakkınız bir yıl kadar engelleniyor

insaa
Aday Memur
07 Ağustos 2019 14:09

farklı kurum derken ne demek istediniza açıklar mısınız

seguu, 5 yıl önce
evet yapabilirsiniz araştırdım ben :) yalnızca farklı bir kurumun açmış olduğu sözleşme li personel alımına başvuru hakkınız bir yıl kadar engelleniyor

kirlikedi31
Memur
13 Ağustos 2019 17:52

4 bli büro personeliydim merkeziden atandım sıkıntı olmaz tercih verebilirsin

mrtylm
Şef
22 Ağustos 2019 09:18

SÖZLEŞMELİ OLARAK MI ATANDINIZ YOKSA KADROLU MU

SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞAN İSTİFADEN İTİBAREN 1 YIL DEVLET MEMURU OLAMAZ DİYE BİR MADDE VAR YA ONA İSTİNADEN SORUYORUM

BENDE 2016 ÖNLİSAN KPSS İLE İŞ KURA ATANDIM

2018 KPSS PUANIM DA BRANŞ SIRALAMAM DA ÇOK İYİ

ŞİMDİ AKLIM KARIŞIK HERKES BİR ŞEY DİYOR SÖZLEŞMELİDEN SÖZLEŞMELİYE SORUN OLUR 1 YIL ŞARTI VAR DİYORLAR

AMA SÖZLEŞMELİDEN KADROLUYA GEÇEBİLİRSİN DİYORLAR

BANA DA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ

kirlikedi31, 5 yıl önce
4 bli büro personeliydim merkeziden atandım sıkıntı olmaz tercih verebilirsin

hayirlisibe
Memur
22 Ağustos 2019 09:54

merkezide tercih verebilirsin.sozlesmelide calısıp ikinci alımda tercih verip atanan arkadasım var
mrtylm, 5 yıl önce

SÖZLEŞMELİ OLARAK MI ATANDINIZ YOKSA KADROLU MU

SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞAN İSTİFADEN İTİBAREN 1 YIL DEVLET MEMURU OLAMAZ DİYE BİR MADDE VAR YA ONA İSTİNADEN SORUYORUM

BENDE 2016 ÖNLİSAN KPSS İLE İŞ KURA ATANDIM

2018 KPSS PUANIM DA BRANŞ SIRALAMAM DA ÇOK İYİ

ŞİMDİ AKLIM KARIŞIK HERKES BİR ŞEY DİYOR SÖZLEŞMELİDEN SÖZLEŞMELİYE SORUN OLUR 1 YIL ŞARTI VAR DİYORLAR

AMA SÖZLEŞMELİDEN KADROLUYA GEÇEBİLİRSİN DİYORLAR

BANA DA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ

tokerer07
Şef
22 Ağustos 2019 11:13

ya ne güldüm :D hem komik hem üzücü :D

CadastralTechnician, 5 yıl önce
İnşallah mülakatta elenirsin

tokerer07
Şef
22 Ağustos 2019 11:17

Burada ki cevaplar tatmin etmediyse ben sana açıklama yapayım.

4b sözleşmeli memurluğa açıktan alımlarla (örnek içişleri bakanlığının bu yılki 112 alımı) yerleşirseniz , gelecek temmuz ayında rahatça tercihinizi yapar, kazanır ve sornasında güvenlik soruşturmanız bittiğinde kararnameniz yazılırken istifanızı eder geçersiniz.Hiç bir engeliniz yok.

Ek bilgi:

1 yıl olayı, sözleşmeliden sözleşmeliye (4/b) geçerken istifa ettikten sonra beklenendir.

3 yıl olayı Kitlerde (399a tabi) göreve başladıktan 3 yıl sonrasına kadar başka geçişin olamadığıdır.

mrtylm
Şef
22 Ağustos 2019 11:36

ama herkes diyor sözleşmeliden sözleşmeliye geçişte 1 yıl şartı var , ben sözleşmeli olarak atandım , merkezi atama da sözleşmeli pozisyona nasıl geçeçeğim o zaman

hayirlisibe, 5 yıl önce
merkezide tercih verebilirsin.sozlesmelide calısıp ikinci alımda tercih verip atanan arkadasım var

Atanamayannmuh
Aday Memur
23 Ağustos 2019 08:05

kardesim 112 de neye basvurdun sen buro personeli olduysan yonetmelige gore olabilirsin ama teknik personel vb gibi olduysan merkezide basvuru yapamazsin herkes bu sekilde gecersin diyor ama kurumlar artik aciktan alim yapmaya basladi ve basvuru yaparken bi kurumda calisip calismadigini soruyor ve bu sayede almama imkani var
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi