Editörler : crops35
06 Mart 2019 14:13

İki seçim arasında kaldım bilgi ve yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar herkese merhabalar, iki adet mülakata girme hakkı kazandım; biri adalet bakanlığı kadrolu aşçılık biriside içişleri AÇM sözleşmeli memur.

Mesleğim aşçılık ve 2 yıl boyunca kpss puanıyla ya aşçı ya da sözleşmeli büro personeli tercihi yapacağım. burada sizlere danışmak isteğim konu;

aşçılık yardımcı hizmetler ama kadrolu

büro personeli ise genel idare ama sözleşmeli

bir memur arkadaşım kadronun önemi ve devlette mesleğine göre iş yapmanın öneminden bahsetti biraz kafam karıştı.

benim için hangisi daha avantajlı olur;deneyimli arkadaşlar bilgi verebilir mi?

seguu
Aday Memur
09 Mart 2019 03:16

deneyimli değilim ama kadro her zaman garantidir sözleşmeli de kadroya geçer misin gecmezmisin şansa kalmış mesleğinizi seviyorsanız bence kadrolu olanı tercih edin.

Mnaaaa
Kapalı
09 Mart 2019 11:03

Ya arkadaşım bir mülakatlara gir bakalım, garanti mi geçeceğin? Sonrasını sonra düşünürsun. Ama sanki cepteymis gibi, mülakat geçilmiş falan, seçme lüksü varmış gibi hareket ediyorsunuz. Dereyi görmeden paçayi sivamayin derim. Yarın düşünmen gerekeni yarın düşünürsünüz. Ilk hedef mülakatları geçmek olmalı.

Göztepeİzmir
Kapalı
09 Mart 2019 13:10

Arkadaşım iki sene boyunca puanın süresi dolana kadar; yapabileceğim tercihler böyle olacak. bende biliyorum işin garanti olmadığını, zaten soruyu ona göre sordum. sonuçta bir yol var bende merak ettiklerimi soruyorum.

Mnaaaa, 5 yıl önce

Ya arkadaşım bir mülakatlara gir bakalım, garanti mi geçeceğin? Sonrasını sonra düşünürsun. Ama sanki cepteymis gibi, mülakat geçilmiş falan, seçme lüksü varmış gibi hareket ediyorsunuz. Dereyi görmeden paçayi sivamayin derim. Yarın düşünmen gerekeni yarın düşünürsünüz. Ilk hedef mülakatları geçmek olmalı.

Göztepeİzmir
Kapalı
09 Mart 2019 13:44

vakit ayırıp, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

seguu, 5 yıl önce
deneyimli değilim ama kadro her zaman garantidir sözleşmeli de kadroya geçer misin gecmezmisin şansa kalmış mesleğinizi seviyorsanız bence kadrolu olanı tercih edin.
09 Mart 2019 14:22

Kadın iseniz büro memurluğu

m.r_f
Aday Memur
09 Mart 2019 19:13

Merhaba güzel hemşehrim, öncelikle hayat senin hayatın en doğru kararı sen vereceksin. Şartları değerlendir, kendi kararını ver. Sözleşme ile kadro arasında artık öyle çok da bir fark yok gibi. İkisinde de bi khk ile kapının önüne koyuverirler.

Daha çok diğer özlük haklarını incelemeni tavsiye ederim. Tayin durumu, izin durumu, eş veya eğitim durumu gibi. Maaş farkları, atandığında çalışacağın şehirler, o şehirlerde kaç yıl kalman gerektiği gibi gibi.

Tabi yapacağın işi sevmen de önemli, sevmediğin işi yaparak mutlu olamazsın, etrafındakilerin mutluluğuna da mani olabilirsin.

İkisi içinde sonuna kadar şansını koru, birinden peşinen vazgeçme. En son illa birini seçmen gerektiğinde kararını ver ve bu kararın geri dönüşü olmadığını unutma. Saygılar.

Göztepeİzmir
Kapalı
09 Mart 2019 19:31

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

m.r_f, 5 yıl önce

Merhaba güzel hemşehrim, öncelikle hayat senin hayatın en doğru kararı sen vereceksin. Şartları değerlendir, kendi kararını ver. Sözleşme ile kadro arasında artık öyle çok da bir fark yok gibi. İkisinde de bi khk ile kapının önüne koyuverirler.

Daha çok diğer özlük haklarını incelemeni tavsiye ederim. Tayin durumu, izin durumu, eş veya eğitim durumu gibi. Maaş farkları, atandığında çalışacağın şehirler, o şehirlerde kaç yıl kalman gerektiği gibi gibi.

Tabi yapacağın işi sevmen de önemli, sevmediğin işi yaparak mutlu olamazsın, etrafındakilerin mutluluğuna da mani olabilirsin.

İkisi içinde sonuna kadar şansını koru, birinden peşinen vazgeçme. En son illa birini seçmen gerektiğinde kararını ver ve bu kararın geri dönüşü olmadığını unutma. Saygılar.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi