Editörler : crops35
06 Mart 2019 20:12

PTT de kasada 4000 TL açık verdim yardım!!!!

Arkadaşlar ptt de çalışanınız varsa yardımcı olun lütfen!! İşe başlayalı 1 ay oldu bugün kasamda 4000 tl açık çıktı. Ne kadar araştırsam da nereden kaynaklandığını bulamadım. Sizin de başınıza geldi mi? Nasıl bir yol izlemem lazım? Bu açığı nasıl bulabilirim. Eğer bulamazsam cebimden gidecek. Lütfen yardım edin.

smile7
Aday Memur
06 Mart 2019 20:36

Bende 2000 çıktı akşam 20 ye kadar bakımdım veznedar yanlış girmiş iyi bak hocam

rainman57
Şef
06 Mart 2019 20:46

4000 tl açık olmaz ya vezneden yada ödeme düşmemiş olabilirsin

iozbay13
Aday Memur
06 Mart 2019 21:09

4000 açık gösteriyor hocam veznedar yanlış girmişse olabilir bir bakayım hocam ona yarın.

iozbay13
Aday Memur
06 Mart 2019 21:10

başka bir öneriniz var mı nereleri kontrol edeyim

vaypcnet
Şef
07 Mart 2019 00:14

Ne düzende çalıştığına göre değişir , öncelikle net açığı bul yani 4000tl ile 3974tl arasında fark var.Net rakamsa veznedar kaynaklı bir durum olma ihtimali yüksek.Gün sonu raporlarında kendi kasanın raporunu aldığına emin ol yani atıyorum gişen 5 ise hem tedaş hem otomasyonda kendi gişenin raporunu aldığına emin ol.Rakam netse ve veznedar hatası yoksa doğal olarak önce o rakam kadar olan işlemlere bakacaksın kameradan ama sonuca ulaşamazsan yarısı kadar olan işlemlere de bak yani 2bin alman gereken yerde 2bin vermiş olabiliyorsun.Hesap 2bin açık 4bin olduğu için oraya bakmak aklına gelmeyebiliyor hemen.Şef ve müdürün de ödeme sorgulamalarını kontrol etsin.Sorgulamayı yapıp düşümü yapmadan parayı vermiş olabilirsin.Birde son olarak havale veya çek hesabına para yollarken yollayıp makbuzu çıkarmadıysan gitmedi zannedip bir daha yollamış olabilirsin kontrol et aynı rakam iki defa yollanmış mı?Şimdilik aklıma gelenler bunlar , kolay gelsin.

vaypcnet
Şef
07 Mart 2019 00:15

Tedaş sayfasında sistem hata verip parayı almadığın ama sisteme ödeme düşmüş de olabiliyor.

p.t.t
Kapalı
07 Mart 2019 21:09

Kredi vermiş olabilir misin,sistemden parayı düşmeden?

kouendüs3441
Aday Memur
08 Mart 2019 08:45

kasanı gören kamera varsa bulabilirsin.

Yaptığın işlemlerin tamamının dökümünü al

kameranın karşısına geç.

dk dk karşılaştır.

Paraların kasadaki yeri sabitse (2oo lük en sağda , yanında 100 lük vb )

para giriş çıkışlarını karşılaştır.

diğer bir açık nedenide veznedarla olan alış-verişlerde olur.

veznedarla o gün yaptığın işlemleri gerekirse kameraları kullanarak kontrol et.

Kurum her türlü o açığı ödetir. kimseye şifreni söyleme , vezneyeyle belli zaman dilimlerinde belirlenen yöntemle para alıp verirsen bundan sonra açık olmıyacaktır. geçmiş olsun İnş bulursun

DreamTeather
Aday Memur
08 Mart 2019 22:18

eğer vezneden kaynaklı değil ise (akşam belli olmuştur )değildir.

1- **makbuzdaki isimle imzadaki isim tutuyor mu ?* makbuzlarda ad soyad imza alıyorsun.Makbuzdaki isimle imzadaki isim tutuyor mu ? ( bazen başımıza geliyor havaleyi çıktık sanıyoruz kps ye imza alıyoruz ya da önceden kalma bir makbuza)

2- ** çek ödemelerinde hesapta bakiye kalanlara bakıver *** 24 000 dir 20000 cıkmıssındır

3 ** büyük ölçekli ödemelere kameradan bak ( verdiğin tutarları saymaya çalış .elle saymadıysan tahminen tutar belirlemeye çalış. Örn. glory marka para sayma makinesi 6 snde 2.150 tl ellilik sayıyor ...

4- 2004 sistemi dökümler menüsünün en altında sorguladığın havale , çek işlemleri , maaş sorgulamaları bölümü var oranın çıktısını al . Bir tc ye birkaç ödeme çıkabiliyor tutarları toplarla ...Uygun tutarları sorgula ödememiş olabilirsin.

5- eğer tt gişedeysen isen adliyeden gelen postaların paralarını aktarmamış olabilirsin ya da ptt posta çekine aktarmış ödememiş olabilirsin.

6- dağıtıcıya konutta ödeme havale verdiysen ödemeyi düşmemiş olabilirsin.dağıtıcı kağıdı vermeyi unutmuş olabilir.

7- veznedarın atm için senden para alıp unutmuş olabilir. verdin mi ? kendi aranızdaki alışverişleri düşünmeye çalış.

8- bozuk paralarını , pullarını yanlış saymış olabilirsin

9 - döviz işlemi yaptıysan bazılarını hesabından düşmen gerekiyor unutmuş olabilirsin.

10- tedaş ve 2004 ekranında sistemsel arızadan kaynaklı bir işlemi iki defa atmış olabilir kontrol et .

11- işlem girmişsindir o anda sistem gitmiştir. işlem olmadı diye bir daha girersin ondan olabilir

12- gariptir beynimiz bazen rakamları ters algılıyor misal 21500 ü 25100 girmiş olabilirsin böyle tutarlı makbuzları kameradan incele

hiçbirinden şüphelenmezsen müsade ederlerse " ki ederler "2004 ve tedaşın dökümünü al tek tek kameradan incele...

aklıma gelenler bunlar dostum inşallah en kısa sürede bulursun.

pttzede
Aday Memur
12 Mart 2019 10:23

Eğer subedeysen harika 2 ay şubeye yazamazlar parayı ödeme şube görevini kim yazmışza zararı o öder eğer şubede değilsen ara beni 05323608975 çizelim olayi

kesinçözüm
Aday Memur
13 Mart 2019 16:42

son durum nasıl, sorun çözülebildi mi

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi