Editörler : crops35
06 Mart 2019 20:16

Teç Sen ve Yanlış Düşünceleri

http://tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=883

Arkadaş bu Teç-Sen de Hizmetli ve Memurların hakkını ararmış gibi yapıyor fakat bazen yanlış yerlere sapıyor. Sayfasına girip bakarsanız, işte efendim atamalarda puan üstünlüğü olsun kadro ve dereceye bakılmasın diyor. Bu nasıl bir hak arama mantığı anlamış değilim. Kardeşim o zaman 2015 yılında Yapılan Meb Gys'ye 3 yıl görev yapma şartı yüzünden giremeyen insanların hakkı ne olacak? Şimdi arkadaşın biri yeni atanmış Hizmetli olarak ertesi sene de hemen görevde yükselmeye giriyor ama 5 yıllık, 10 yıllık biriyle eşit olacak. Olur mu böyle şey? Senin kafan taze, yeni atanmışsın güzelce puanını alıyorsun, diğer tarafta 6-7 sene çalışıp kafası kazan gibi olmuş arkadaş iyi kötü barajı geçiyor ama tüm dereceleri yazıyor diye suçlu oluyor. Ne alaka ya? Şunu dersen anlarım: Derece ile uğraşacağına Gys'nin her 2 senede bir yapılmasına dair diğer sendikalarla bir olup Meb'le bu karara varalım diye. Teç- Sen size diyeceğim bir tarafın hakkını arayıp da bir diğer tarafı bozma. Kadro derece olayı tamamen HİZMET, EMEK ile alakalı bir durum. Sizin mantığınız aynı şuna benziyor. Yeni giren 13-3 derece Memurun maaşı ile 1-4 derece 25 yıllık bir memurun maaşı aynı olsun gibi. Burada sadece 10. dereceyi yazacak arkadaşları anlıyorum ama onlar da bizi anlasınlar lütfen...

ismail2861
Memur
08 Mart 2019 16:45

Bende o sendikanın sosyal medya hesabına yorum yaptım onca yıllık insanla dün gelen aynı mi olur gibisinden beni sayfalarından engellediler yani karşıt görüş olunca engelleyen silmeye çalışan bir oluşum bu yüzden büyüyemezler

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi