Editörler : Pangaea
07 Mart 2019 03:25

Ücretli ve sözleşmeli öğretmen hakkında

Arkadaşlar merhaba, ben şubat atamasıyla atandım. Okulumda benle birlikte branşımdan 3 hoca var diye biliyordum ama bunlara ek bir de ücretli varmış. Müdür ek dersi dördünüze bölerim dedi dörde bölündüğünde 18-19 saat oluyor totalde dersim. Bu konuda yapabilecek bir şeyim yok mu? 3 e bölünüp, artan ek dersin ücretliye verilmesi gerekmiiyor mu?

Midasian
Kapalı
07 Mart 2019 10:02

Hocam daha gitmeden etmeden böyle hesapların peşine düşmeyin. Herkesin bir nasibi var ondan başkasını yiyemez. Ücretli öğretmen zaten üç kuruş kazanıyor

matteacherss
Yasaklı
07 Mart 2019 10:16

yasal olarak 3 kisi yetiyor ise ucretli çaliştirilamaz.oncelik kadrolularindir.biz tam gireriz derseniz hak sizindir.mudurun yaptigi keyfidir yada ucretli yakinidir.ihtiyaç yokken ucretli alnak zaten suçtur.ihtiyaç varsa once kadrolulara sonra ucretliye verilir.

İngilizcecece
Aday Memur
07 Mart 2019 20:11

İnşallah öyle olur hocam

Flamenco0
Memur
07 Mart 2019 20:26

Ücretli öğretmenlik, öğretmen ihtiyacı varken atama yapılmamışsa 'ücretli' adı altında çalışılması için olan bir sistemdir. Her şeye 'nasip' derseniz sistem diye bir şey kalmaz. Özel sektörde de çalışılabilir gayet, ben bulunduğum yerde bir kez başvurdum ve çıkmadı. Elbette ihtiyaç yoksa çıkmasın da, gelen olduğu zaman zaten gideceksin bu bu kadar net. 1000 km öteye ben sınava girip, çalışıp gideceğim; diğeri 1000 TL için diğer öğretmenlerin hakkını yemiş olacak. Hafta 15-20 saat çalışmak için düzen kurulmuyor daha önce hiç gitmediğiniz bir yerde...

Midasian, 5 yıl önce
Hocam daha gitmeden etmeden böyle hesapların peşine düşmeyin. Herkesin bir nasibi var ondan başkasını yiyemez. Ücretli öğretmen zaten üç kuruş kazanıyor

Flamenco0
Memur
07 Mart 2019 20:28

Ayrıca o küçük hesap dediğiniz şey oraya gidecek kişinin eşya vb. taşınma masrafları için önemli zaten, lüks değil yani. 2 ayda neredeyse 1 maaşa yakın yapıyor. Günde 3 saat derse girdiğimizde ücretliden çok farkımız olmamış oluyor zaten.

07 Mart 2019 20:52

Dersler 3'e bölerseniz 26-27 civarında ders alırsınız ve bunun karşılığında 2 saatlik planlama ve hazırlık ücreti alırsınız. Ayrıca yatmak için atanmıyoruz. Elbette milletin eksilen derslerinin peşine düşmesi gayet olağan. Atıyorum haftada 9 saat derse girsem ve haftanın çoğu boş kalsa bu durum hiç hoş bir durum olmaz. Hem o kadar insan asgari ücretli insan aylarca işsiz kalırken ben zorunlu saati tamamlayıp evime gidecem ve rahat uyuyacağım? Yok öyle bir dünya :)

lestrade
Aday Memur
07 Mart 2019 21:44

Adam nasibi var demiş 3 kuruş kazanıyor demiş :D ücretli dostum sen de ben gibi ve birçoğumuz gibi 1 yılını kpss ye ayır ve azimli istekli fedakar bir şekilde çalış ve atan o zaman sana da helal olur nasibin.Yoksa sonra binadan kovulursunuz kadro isterken

İngilizcecece
Aday Memur
08 Mart 2019 00:53

Dörde bölünecekmiş hocam :(

diminished chord, 5 yıl önce

Dersler 3'e bölerseniz 26-27 civarında ders alırsınız ve bunun karşılığında 2 saatlik planlama ve hazırlık ücreti alırsınız. Ayrıca yatmak için atanmıyoruz. Elbette milletin eksilen derslerinin peşine düşmesi gayet olağan. Atıyorum haftada 9 saat derse girsem ve haftanın çoğu boş kalsa bu durum hiç hoş bir durum olmaz. Hem o kadar insan asgari ücretli insan aylarca işsiz kalırken ben zorunlu saati tamamlayıp evime gidecem ve rahat uyuyacağım? Yok öyle bir dünya :)

08 Mart 2019 01:11

Valla ne yapılır bilmiyorum. Ancak size şu süreçte tavsiyem, alacağınız 18 saatlik dersin aynı sınıflardan oluşmasına özen gösterin. Atıyorum sadece 9 ve 10. sınıfları almaya özen gösterin. 4 ayrı sınıfın şubelerinden karışık bir şekilde ders alırsanız işiniz zorlaşır. Bütün sınıflara ayrı ders planı, 4 ayrı sınıfın öğretmen kılavuz kitabı derken iş yükünüz biraz artacaktır.

İngilizcecece, 5 yıl önce

Dörde bölünecekmiş hocam :(

İngilizcecece
Aday Memur
08 Mart 2019 01:41

Sağolın hocam tavsiyeler için

Valla ne yapılır bilmiyorum. Ancak size şu süreçte tavsiyem, alacağınız 18 saatlik dersin aynı sınıflardan oluşmasına özen gösterin. Atıyorum sadece 9 ve 10. sınıfları almaya özen gösterin. 4 ayrı sınıfın şubelerinden karışık bir şekilde ders alırsanız işiniz zorlaşır. Bütün sınıflara ayrı ders planı, 4 ayrı sınıfın öğretmen kılavuz kitabı derken iş yükünüz biraz artacaktır.

brsi1
Aday Memur
08 Mart 2019 03:17

hocam bunu nasıl yapacağız ki idare ne verirse durumu yok mu? biz seçme hakkına sahip miyiz?

Midasian
Kapalı
08 Mart 2019 09:40

Benim ücretli olduğumu nerden çıkardın hiç bilmiyorum kardeş. Ben de 8 şubat atamasında atanmış bir öğretmenim. Daha görev başı yapılmadan böyle hesaplara düşülmez, düşeni de Allah doyursun ne diyeyim
lestrade, 5 yıl önce

Adam nasibi var demiş 3 kuruş kazanıyor demiş :D ücretli dostum sen de ben gibi ve birçoğumuz gibi 1 yılını kpss ye ayır ve azimli istekli fedakar bir şekilde çalış ve atan o zaman sana da helal olur nasibin.Yoksa sonra binadan kovulursunuz kadro isterken

08 Mart 2019 13:44

Aşağıdaki haberi okuyun hocam. Ders programı öğretmenler kurulunda görüşülmek zorunda.

haftalik-ders-programinda-mudurun-yetkisi-kaldirildi.html

brsi1, 5 yıl önce

hocam bunu nasıl yapacağız ki idare ne verirse durumu yok mu? biz seçme hakkına sahip miyiz?

Flamenco0
Memur
08 Mart 2019 14:38

Halen garip bir hak meselesi yapmışsınız. Sanki lüks için alınıyor o ücret. Atanmış öğretmenler olarak bizim görevimiz orada bir günümüzün tamamını öğrencilerle birlikte derste geçirmektir. Bunu yapmayıp 3 saat orada kalıp normal maaşı niye alıyoruz? Ücretli öğretmenlerin hakkına mı girmiş oluyoruz böylece ya da bu aç gözlülük mü olmuş oluyor sizin gözünüzde? Hepimiz oraya bir görevi yapmaya gidiyoruz, bizim görevimiz de hem bütün gün derse girmek, hem de onun getirdiği hakkı almaktır. Ücretliye düşen görev, atanan öğretmen olmadığında kendine düşen dersleri almak, yerine geldiği öğretmen göreve başladığında da gitmektir. Nokta.

Midasian, 5 yıl önce
Benim ücretli olduğumu nerden çıkardın hiç bilmiyorum kardeş. Ben de 8 şubat atamasında atanmış bir öğretmenim. Daha görev başı yapılmadan böyle hesaplara düşülmez, düşeni de Allah doyursun ne diyeyim

skarner
Memur
08 Mart 2019 14:38

normal değil bu kadar az olması, demek ki ücretliye gerek yok orada

adnan3977
Kapalı
08 Mart 2019 23:51

ücretliyi şutlarlar.öyle bir şey yok.diğer öğretmenler de bırakıp gitsinler madem.kpssyle atanmayan ne kadroluya ne ücretliye taviz vermeyin başınıza çıkarlar.bayılırlar bi olsa da hazıra konsak diye.daha onu bunu çok yıkmaya çalışırlar.baştan belli edin ne olduklarını.çok karşılaşacaksınız kör cahil öğretmenlerle.

İngilizcecece
Aday Memur
09 Mart 2019 00:18

Hocam ne denir ki müdüre?

İngilizcecece
Aday Memur
09 Mart 2019 00:38

Sonuçta yasal hakkım 15 saat. Ek ders ona kalmış dağılımı değil mi? Keşke bi idareci olsa burdaşu an

09 Mart 2019 00:59

Hocam milli eğitim bakanlı alt forumuda profesyonel idareci düşmanı deneyimli öğretmenlerle idareciler var. Bence bu konuyu oraya da açmalısınız.

ulkemizde-egitim-ve-ogretim

İngilizcecece
Aday Memur
09 Mart 2019 01:58

Açtım hocam

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi