Editörler : afulutas
08 Mart 2019 09:16   

Sosyal Çalışmacı olarak branş değişikliği

Adliyede yaklaşık olarak 6 yıldır kadrolu zabıt katibi olarak çalışmaktayım. Bağlı bulunduğum adliyede sosyal çalışmacı kadrosu yok ayrıca denetimli serbestlik müdürlüğü'nde de yok.

Önlisans Sosyal Çalışmacı ünvanım ile bakanlıktan ünvan değişikliği talebinde bulunabilir miyim?

Bulunursam olumlu bir dönüş olabilir mi? Bu konuda gerek bakanlıktan gerekse de diğer arkadaşlardan yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

08 Mart 2019 09:32

Tnzr
Kapalı

Öncelikle Adliye personeli olarak sosyal çalışmacı nasıl alınıyor bilmiyorum. Denetimli serbestlik personeli ise dışarıdan atama ile sınav ve mülakat şeklinde yada cezaevlerinde sosyal çalışmacı olarak çalışan personelin tayin talebiyle olabiliyor. Cezaevlerine sosyal çalışmacı alımı yine dışarıdan ve CTE çalışanlarının ilgili bölümden mezun olarak yükselme sınavlarına girerek hak kazanması söz konusu. Bahsettiğiniz gibi bakanlık tarafından kadronuzun eğitim ile değiştirilmesi bence mümkün olmaz. Hali hazırda yükselme sınavı ile personel ihtiyacını karşılamaktadır. Adliye personeli sosyal çalışmacı olmak için nasıl yükseliyor bu konuda bilgim yok.

22 Mart 2019 09:00

Metehann04
Aday Memur

Teşekkürler bilgi için. Bu konuda daha önce bahsettiğim bu adımı izleyen oldu mu acaba?

Toplam 2 mesaj

ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;