Editörler : Mehmet Balci
08 Mart 2019 17:29   

Kapalı
AÇM Fotoğraf

Arkadaşlar fotoğraf konusunda birkaç sorum olacak, bilgisi olanlar yardımcı olursa çok memnun olacağım... Başvuru yaparken detaylı okumamıştım ve şu an İş talep formuna yapıştırdığım fotoğrafın 'personel kimlik kartında kullanılacak fotoğrafın standartları-E2? ye uygun olmadığını fark ettim. E2?de yazdığı gibi arka fon beyaz, 600x800, kıyafet uygun vs fakat hafif yana dönük olarak çekilmiş bir fotoğraf. Dolayısıyla da aynı fotoğrafı cd?ye aktarmak için fotoğrafçıya gittiğimde bu fotoğraf, yazan standartlara uymuyor yeniden çekinmeniz lazım dedi. Kafamı karıştıran ise şu: İş talep formundaki standartlara tam olarak uymayan fotoğraftan dolayı bir sıkıntı çıkar mı? yeniden fotoğraf çektireceğim için de iş talep formundaki foto ile teslim edeceğim diğer fotolar farklı olacak, bu da bir sorun yaratır mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler?

08 Mart 2019 18:09

Dilek maden05
Kapalı

Şimdi ben evraklarımı tealim etmiş biri olarak yazıyorum. Önce bunu belirteyim.

Yeni fotoğraf çekşnmişsseniz ön cepheden y o fotoğrafı cd ye yükleyin. Eğer gerekli görülürse iş talep formundakçni değiştirebilirler bu sayede. Fotoğraf farklı olsada sorun olmaz diye düşünüyorum. Mümkünse aynı kıyafetle çekin açı farkına çok takılmazlar.

Siş talep formhmdaki fotoğraf sıkıntısını çoğu insan yaşadı bir sorun olursa doğru açıyla çekilmiş fotoğrafla güncelleme yapılabilir. Kendinizi bunun için üzmeyin.

08 Mart 2019 22:02

Akguness
Aday Memur

Yeni fotoğraf çekşnmişsseniz ön cepheden y o fotoğrafı cd ye yükleyin. Eğer gerekli görülürse iş talep formundakçni değiştirebilirler bu sayede. Fotoğraf farklı olsada sorun olmaz diye düşünüyorum. Mümkünse aynı kıyafetle çekin açı farkına çok takılmazlar.

Siş talep formhmdaki fotoğraf sıkıntısını çoğu insan yaşadı bir sorun olursa doğru açıyla çekilmiş fotoğrafla güncelleme yapılabilir. Kendinizi bunun için üzmeyin.

Dilek maden05, 6 ay önce - Alıntıya git
ıs talep formundaki resimle cd ye atacgmz resim aynı olmasa sorun olur mu ?
08 Mart 2019 23:41

Dilek maden05
Kapalı
ıs talep formundaki resimle cd ye atacgmz resim aynı olmasa sorun olur mu ?
Akguness, 6 ay önce - Alıntıya git

Bence eğer imkanınız varsa aynı fotoğrafı kullanın yok ölçülerde vaya istenen formatta değilse çektirdiğiniz yeni fotığrafı kullanuın çünki herkes bu konuda sorun yaşadı muhtemelen düzenlme yapmak için istiyorlar diye düşünüyorum kesin bi bilgiöm yok ama aynı sorunu yaşamış olsaydım doğru nitelikte olan fotoğrafımı verirdim. Aynısı olmasada.

09 Mart 2019 11:54

Akguness
Aday Memur

Bence eğer imkanınız varsa aynı fotoğrafı kullanın yok ölçülerde vaya istenen formatta değilse çektirdiğiniz yeni fotığrafı kullanuın çünki herkes bu konuda sorun yaşadı muhtemelen düzenlme yapmak için istiyorlar diye düşünüyorum kesin bi bilgiöm yok ama aynı sorunu yaşamış olsaydım doğru nitelikte olan fotoğrafımı verirdim. Aynısı olmasada.

bende öyle yapmak istiyorum zaten ama kurum problem çıkarır mı acaba onu soruyorum :)) siz neye başvurdunuz hangi şehir:)
09 Mart 2019 12:28

Dilek maden05
Kapalı
bende öyle yapmak istiyorum zaten ama kurum problem çıkarır mı acaba onu soruyorum :)) siz neye başvurdunuz hangi şehir:)
Akguness, 6 ay önce - Alıntıya git

Ben amasyaya başvurdum büro için ama bazı belgeler şehirden şehire fark ediyo. Amasyayya başvuran bi arkadaşım evraklarını erzurum valiliğine tesli etti. Benden mexuniyet belgeside istediler karekod ile diplomamın sahte olmadığını doğrulatmak için ondan istemediler. Fotoğraf içinde sadece şahsi bilgimi paylaşbilirim kesin bişey ben yetkili olsam söylerdim. Ama mantık çerçevesinde bence sorun olmaz. Benimde vesikalıklarım farklı mesela. İş talep formu ve cd aynı. Vesikalıklar farklı. Bir sorun yaşamadım

09 Mart 2019 20:05

Aziz1965
Aday Memur
bende de aynı sorun var normalde gözlük kullanıyorum gozluksuz fotoğraf verdim herhangi bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorum
09 Mart 2019 23:00

Dilek maden05
Kapalı
bende de aynı sorun var normalde gözlük kullanıyorum gozluksuz fotoğraf verdim herhangi bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorum
Aziz1965, 6 ay önce - Alıntıya git

Sizde olabilir çünki personrl kimlik kartında uygun olacak fotoğrafta sürekli gözlük kulananlar için gözlükle olması gerektiği yazıyordu. Diper arkadaşın açısal sorunu var ama sizde sağlık problemi. Yinede böyle asıp kesmeyi doğru bulmuyotum olmaz demeyi falan olumlu düşünmek lazım. İnşallah problem olmaz

10 Mart 2019 17:43

SCATMAN66
Aday Memur

CD yerine başvurudaki fotoğrafi flash belleğe Atsak sorun olur mu acaba ?? birde e devletten alacağımız diploma geçerli olur mu ??
10 Mart 2019 20:41

rssahmtdg
Aday Memur

Güvenlik formunu iki sayfa halinde mi teslim ettiniz acaba. Formu doldurması baya uzun sürdü
11 Mart 2019 01:35

Dilek maden05
Kapalı
CD yerine başvurudaki fotoğrafi flash belleğe Atsak sorun olur mu acaba ?? birde e devletten alacağımız diploma geçerli olur mu ??
SCATMAN66, 6 ay önce - Alıntıya git

Mutlaka cd olsun. Cd üzerine kimlik no isim soy isim yazın. Cd ile baraber tealim alıyolar.

11 Mart 2019 01:38

Dilek maden05
Kapalı
Güvenlik formunu iki sayfa halinde mi teslim ettiniz acaba. Formu doldurması baya uzun sürdü
rssahmtdg, 6 ay önce - Alıntıya git

Brn formu düzenledim imzam bilgilerimin bulunduğu kağıda getidim orjinalliği bozulur diye düşünmeyin ben puntoyu bile değiştirdim sorun olmadı.

Ki bence dığrusu tek sayfa hali ne için imza attığınızı bikmeniz ve bildirmeniz açısından.

11 Mart 2019 01:40

Dilek maden05
Kapalı
SCATMAN66, 6 ay önce - Alıntıya git

Diploma kısmını unutmuşum kusıra bakmayın.

Evet e devlet çıktıısı kabul oluyor. Çünki üzerinde karekod uygulaması var evrakın doğruluğunu sistem üzerinden kontrol edebiliyorlar.

11 Mart 2019 10:10

cht13
Aday Memur

Diploma kısmını unutmuşum kusıra bakmayın.

Evet e devlet çıktıısı kabul oluyor. Çünki üzerinde karekod uygulaması var evrakın doğruluğunu sistem üzerinden kontrol edebiliyorlar.

Güvenlik soruşturması formuna resimi yapıştırıcı ile mi yapıştırdınız yoksa direk word den ekleyip renkli olarak mi çıktı aldınız
11 Mart 2019 12:49

Memuree hanım
Aday Memur
Güvenlik soruşturması formuna resimi yapıştırıcı ile mi yapıştırdınız yoksa direk word den ekleyip renkli olarak mi çıktı aldınız
cht13, 6 ay önce - Alıntıya git

Hayır çıktıyı aldıktan sonra yapıştır resmini

11 Mart 2019 13:14

bys3179
Kapalı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Henüz yeni fotoğraf çekinmedim, CD'ye de başvuru formundaki fotoğrafı yükletmiştim. Açıkçası aynı fotoğrafı kullanmak istiyorum ama sıkıntı olabilir diye tereddütteyim. Bir de şunu sormak istiyorum size; Güvenlik soruşturmasındaki kardeşler kısmına, kardeşlerin ad soyad ve tc nolarını yazmak yeterli mi?

11 Mart 2019 23:22

Cangizhan01
Aday Memur
Ben buğün evraklarımı teslim ettim. Çok da güzel yardımcı oldular. Foto konusuna gelince kesinlikle taviz vermiyorlar, çünkü eğer olur işe alınırsak bizim personel kartında fotomuz olacak. İş talep formundaki foto ile CD deki foto farklı olması sıkıntı yapmaz, yeter ki istenilen ölçüler de olsun. Hiç telaşa girmeyin.
11 Mart 2019 23:31

Dilek maden05
Kapalı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Henüz yeni fotoğraf çekinmedim, CD'ye de başvuru formundaki fotoğrafı yükletmiştim. Açıkçası aynı fotoğrafı kullanmak istiyorum ama sıkıntı olabilir diye tereddütteyim. Bir de şunu sormak istiyorum size; Güvenlik soruşturmasındaki kardeşler kısmına, kardeşlerin ad soyad ve tc nolarını yazmak yeterli mi?

bys3179, 6 ay önce - Alıntıya git

Ben adres bilgilerini ve tel nolarıjıda girdim kardeşlerimin. Bi arkadaşta yazmış bence fotoğrafın aynı olup olmasından ziyade doğru şekilde olmasını sağlayın şüpheye yer bırakmak sizi her aşamada tedirgin edeceltir.

11 Mart 2019 23:32

Dilek maden05
Kapalı
cht13, 6 ay önce - Alıntıya git

Çıktıyı aldım memura kontrol ettirip yapıştırdım yanlız vesikalık fotoğrafı kağıda göre etrafından keserek hazırlayın bu sayede çirkin ölçüsüz bi görüntü olmaz.

Toplam 18 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?