Editörler : smtvs
09 Mart 2019 00:06   


Anadolu lisesi 83 puan ile boşta kalmak ve Türkiye memuriyet sistemi

Evet arkadaşlar gerçekten bu durum çok moralimi bozuyor meslek lisesinden mezun değiliz diye ne merkezide ne açıktan alımda hiç kadro açılmıyor ve alım olmuyor.Alım olsa da ayda1-2 kadro ve onlarda temizlik işçisi veya amele oluyor.Bizim de Allah'a bin şükürler olsun ki beynimiz var bilgisayar kullanmayı,dilekçe yazmayı,çıktı almayı,kayıt almayı,telefon açmayı yapabiliriz.Ne yapmalıyız yani hepimiz hemşire mi olalım bütün ülke olarak?Ya da liseyi sağlık meslekte tekrar mı okuyalım?Herkesin hayatında ayağının takıldığı dönemler olmuştur peki anadolu lisesi veya düz liseyi bitirenler niye doğrudan üniversiteyi kazanmış gibi veya niteliksiz ve sadece temizlik ve amelelik yapabilecek biri gibi görülüyor?Devlette her kurumda gerçekten her şey çok hızlı mı gerçekleşiyor takır takır yani gerçekten hiç adama ihtiyaç yok mu?Eğer ekonomi yetersiz diyorsanız burada memur olmak isteyenlerin %99'u eminim ki para için değil; özel sektörde insanların birbirlerinin ayağını kaydırma çabasından,patronların kötülüklerinden bıktığından dolayı memur olmak istiyordur.Bu kötülükleri gören insanlar da devlete sınırsız itaat edecek insanlar haline dönüşüyor.Şu an ayda 1000 TL veriyoruz deyip memur alıyoruz deseniz yine aynı kişiler devlete başvurur.Kurumlar sanki memurluk babadan oğula geçiyormuş gibi insanın içinde insan arıyorlar.Şurada bir insanın yaşayacağı süre nedir ki,en fazla ne yapabiliriz?

11 Mart 2019 23:58

kaplumbaga155
Şube Müdürü

düz liseden atanmayı beklemek yerine 2 yıllık vs bi önlisans okuyup önlisans denemekte fayda var.

17 Mart 2019 16:36

Memurolunmali
Aday Memur

Lise mezunu 83 puan yuksek bir puan degilki???? Hani kizmada.

18 Mart 2019 21:36

kaplumbaga155
Şube Müdürü

Lise mezunu 83 puan yuksek bir puan degilki???? Hani kizmada.


Memurolunmali, 1 hafta önce - Alıntıya git

ya hocam bu nasıl bi yaklaşımdır nasıl bi yorumdur. hahahahahah süper ya .sfsfsdasda

19 Mart 2019 10:03

Memurolunmali
Aday Memur

83 puanla atanamiyorum demis bende cok yuksek bir pyan degil dedim lise mezunu olarak nesi komik :))

19 Mart 2019 10:09

maivera
Memur

Hocam biraz özeleştiri yapmakta fayda var lisans okuyup 85-90 bandında atanamayan o kadar insan var ki. Tamam lisans okuyun demiyorum ama en azından 2 ay önlisans okuyun ki nitelikli iş bulabilin.

20 Mart 2019 13:17

bicerdöver31
Aday Memur
86 puanla sağlık meslek lisesi mezunuyum aylardır bekliyoruz sağlık bakanlığı2018 kpss puanıyla hiç alım yapmadı henüz!
20 Mart 2019 15:43

memur adayı dayı
Memur

Hocam biraz özeleştiri yapmakta fayda var lisans okuyup 85-90 bandında atanamayan o kadar insan var ki. Tamam lisans okuyun demiyorum ama en azından 2 ay önlisans okuyun ki nitelikli iş bulabilin.


maivera, 1 hafta önce - Alıntıya git
2 ayda önlisans okunuyor mu yaaa :) Lisans okursan mesleki eğitim alırsın. iş bulma imkanın daha çok artar. vasıflı çalışan olursun. devlet olmazsa özel sektör olur. lise mezunu arkadaşın herhangi bir meslek dalında eğitimi yok. evet teorik olarak gayet iyi eğitim almış olabilir. Ama eğer lise mezunu çok almaya başlar ise devlet kimse üniversite okumak istemez. mesleki alanda gelişim olmazsa zaten hiç bir ilerleme olmaz toplumda. o yüzden önlisans bir bölümü açıktan okuyabilirsin. o şekilde kpss den bir yerlere yerleşip bulunduğun şekilde 2. öğretim olarak örgün olarak okuyabilirsin. o diploma bile maaşını arttırır. o yüzden hemen meslek bulmak yerine kendini geliştirmeni tavsiye ederim. bende lise mezunuyum. üniversitelerde şansımı denedim. okudugum bölüm zor olduğu için lise kpss den deniyorum şansımı. olur veya olmaz ama en kötü 2 yıllık açıktan bitirmeyi düşünüyorum. önlisans ve lise kpss zorluk açısından birbirine yakın. önlisans 83 puan ile atanma şansın daha yüksek. şimdiden başarılar. sistemi eleştirmek kolay ama insan biraz da kendini eleştirmeli. ben neden kendimi geliştirmiyorum diye bir sorsan keşke kendine. ehliyet bir artı durum lise mezunu için. katip olmak için 10 parmak klavye eğitimi alabilirsin. msb terzi veya berber gibi meslek dallarından memur alımı yapıyor. ama sadece temel matematik türkçe coğrafya genel kültür biliyorum diye de kendini önemli sanmamak gerek. yurt dışında insanlar programlama eğitimi alıyor çocuk yaşta. biraz daha kendini geliştir hocam. biraz daha devlete topluma daha faydalı insan olmaya çalış. illaki lise mezunu olarak iş bulmak istiyorum diyorsa c veya d ehliyet almaya çabala. itfaiye eri veya zabıta olmak için lazım bunlar. şimdiden başarılar diliyorum.
23 Mart 2019 09:52

EmrahWH

95 puan ve genel sıralama 115 sonuç açıktayım

23 Mart 2019 15:28

kpss1122
Aday Memur
kardeşim kpss lise için 83 puan yüksek bir puan değil, 95 üstü almalısın ki atanma "ihtimalin" olsun, anadolu lisesi çıkışlı biri için tabi.
Toplam 9 mesaj
 
ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?