Editörler :
09 Mart 2019 15:00   

F klavye

arkadaslar herkese hayirli gunler. sifirdan basladim klavyeye simdi 80 kelime civari yaziyorum ama daha yukselmiyor. ne yapmam lazim acaba

09 Mart 2019 15:59

Never.GiveUp
Şube Müdürü

Ne kadar vakittir çalışıyorsun hocam?

Bir de nereden çalışıyorsun?

09 Mart 2019 16:34

Zkry51
Memur

Ne kadar vakittir çalışıyorsun hocam?

Bir de nereden çalışıyorsun?

Never.GiveUp, 5 ay önce - Alıntıya git
m5 bilisimden calisiyorum . yaklasik 1.5 - 2 ay dir calisiyorum
09 Mart 2019 17:10

herosaint01
Memur

M5 bilişimin yanı sıra klavyeanaliz sitesini tavsiye ederim. gerçek adliye ortamını yansıttığı düşünüyorum. Tuş seslerini açarak çalışmak ayrıca yararlı oluyor Kolay gelsin.

09 Mart 2019 17:45

brhtmldhvr
Kapalı
M5 bilişimdede klavye sesini açabilirsiniz hızlanmanız için stresi azaltıp silmeden çalışın oturma pozisyonunuzu 90 derece ayarlayın silmeden çalıştığınızda ilerlediğinizi görüceksiniz.
09 Mart 2019 21:40

Never.GiveUp
Şube Müdürü
m5 bilisimden calisiyorum . yaklasik 1.5 - 2 ay dir calisiyorum
Zkry51, 5 ay önce - Alıntıya git

Tüm dersleri bitirip oradaki adliye metinlerini yazmaya mı başladın hocam yoksa henüz dersleri bitirmiş değil misin?

Bu arada ilan en yakın ihtimalle Mart 15 gibi gelse, çalışmak için henüz 1 aydan fazla var gibi görünüyor senin için. 1.5 - 2 ayda sıfırdan yol alıp buralara geldiysen neden hızlanamayasın?

09 Mart 2019 21:54

Zkry51
Memur

Tüm dersleri bitirip oradaki adliye metinlerini yazmaya mı başladın hocam yoksa henüz dersleri bitirmiş değil misin?

Bu arada ilan en yakın ihtimalle Mart 15 gibi gelse, çalışmak için henüz 1 aydan fazla var gibi görünüyor senin için. 1.5 - 2 ayda sıfırdan yol alıp buralara geldiysen neden hızlanamayasın?

tum dersleri bitirdim. metin yaziyorum su anda
09 Mart 2019 22:26

arslandemirel
Aday Memur

merhaba benimde 1ay 10gün oldu f klavyeye başlayalı sıfırdan başladım suan 75 yazıyorum adliye metinlerini.. ama artık yerimde saydığımı düşünüyorum m5 bilişimden çalışıyorum

10 Mart 2019 15:48

Never.GiveUp
Şube Müdürü

Benim yaklaşık 12-13 yıllık bir Q klavye altyapım vardı. Tabi bu belli bir düzene bağlı kalmaksızın iki parmakla yazdığım bir durumdu.

Bir yerlerde klavye uygulama sınavına F klavye ile girenlerin kazanma olasılığının daha yüksek olduğuna dair bir yazı okudum ve kendimi Q ile hiç denemeksizin F klavye çalışmaya başladım. Belki 40-45 gündür de çalışıyorum. M5bilişim'de derslerin sonuna geldim fakat henüz bitirmedim.

Bitirdiğimde ve metinleri yazmaya başladığımda istediğim seviyeye gelememekten ve neden Q klavye ile hazırlanmadığım için pişman olmaktan korkuyorum açıkçası. Acaba şimdi bıraksam ve yeniden eski düzenime dönsem nasıl olur diye kendime soruyorum. Sonra diyorum ki ya daha ilan gelmedi minimum 1 belki 1.5 ayım daha var F ile devam edeyim belki çalıştığım boş yere değildir.

Her türlü endişeliyim yani sizler gibi, ne yapacağımı bilemiyorum.

1 ay düzenli çalışma ile hızlanmak için yeterli bir süre mi sizce?

11 Mart 2019 00:32

tatilde
Aday Memur
.
11 Mart 2019 17:54

Kppssbadayı
Aday Memur

Bilgisayar kursundaki hocam bi uygulama verdi 99 derslik. Bi ay çalışsam 10parmak yazabileceğimi söyledi. Katiplik için yeterli olur mu sizce

12 Mart 2019 12:55

Never.GiveUp
Şube Müdürü

Bilgisayar kursundaki hocam bi uygulama verdi 99 derslik. Bi ay çalışsam 10parmak yazabileceğimi söyledi. Katiplik için yeterli olur mu sizce

Kppssbadayı, 5 ay önce - Alıntıya git

Ya hocam işte sorun yazabilme değil, yazılmasına yazılıyo ama istenilen seviyeye gelinip de hız kazanılabiliyo mu orası muamma biraz.

Vakit kısa, yetmiyor.. Bu F klavye iyi hoş tamam ama insanlar bunun alt yapısını belki yıllarca inşaa ediyorlar hızlanmak için, özellikle ticaret liselerinde vs..

Ben 40-45 günde F klavyeyi tamamen öğrendim ve bakmadan yazabiliyorum ama yeteri kadar hızlı değilim.

12 Mart 2019 15:40

can1566
Aday Memur

hızlanmak istiyorsanız parmaklarınızı yoracaksınız

12 Mart 2019 16:56

Never.GiveUp
Şube Müdürü

hızlanmak istiyorsanız parmaklarınızı yoracaksınız

can1566, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam umursayıp cevap yazdığın için sağol, çünkü bir bilen de çıkıp demiyor şu şöyledir bu böyledir.

Sakıncası yoksa cevaplar mısın, sen F klavyeye hakim misin?

40-45 günlük sürede bakmadan 10 parmak F yazmayı öğrendim. En yakın olasılıkla ilan bir kaç haftaya çıksa, dolayısı ile sınav 1-1.5 ay sonra olsa yetiştirebilir miyim endişeliyim.

Gerekiyorsa sıkı çalışırım ona dair bir problemim yok.

Bir de M5 bilişimden dersleri bitirdim, şimdi nereden çalışmalıyım? Çıkmış metinleri mi yazayım, ne önerirsin?

12 Mart 2019 23:44

Merec El Bahreyn
Memur

Hocam umursayıp cevap yazdığın için sağol, çünkü bir bilen de çıkıp demiyor şu şöyledir bu böyledir.

40-45 günlük sürede bakmadan 10 parmak F yazmayı öğrendim. En yakın olasılıkla ilan bir kaç haftaya çıksa, dolayısı ile sınav 1-1.5 ay sonra olsa yetiştirebilir miyim endişeliyim.

Bir de M5 bilişimden dersleri bitirdim, şimdi nereden çalışmalıyım? Çıkmış metinleri mi yazayım, ne önerirsin?

Düzenli olarak çıkmış metinleri yazarsan yol katedersin. Klavyeye hakim olduktan sonra her şey pratikte bitiyor.

13 Mart 2019 01:28

Never.GiveUp
Şube Müdürü

merhaba benimde 1ay 10gün oldu f klavyeye başlayalı sıfırdan başladım suan 75 yazıyorum adliye metinlerini.. ama artık yerimde saydığımı düşünüyorum m5 bilişimden çalışıyorum

arslandemirel, 5 ay önce - Alıntıya git

Aynen bu durumdayım. Aynı cümleyi kurar, aynı rakamı verir ve yerimde saydığımı düşündüğümü söyleyebilirim ben de. Elbette işin getirisi moral bozukluğu da cabası.

Bir kaygı, bir endişe.. Ulan Q klavyeyi neden bıraktım ki fikrinin çakıp gitmesi, geri dönsem iyiden iyiye sarpa sarar psikolojisi.. Vakit yetmeyecek galiba handikapı..

Ne yapacağımı bilemiyorum.

Bak bu yazıyı yazarken çok rahatım mesela, diyorum ki iyi ki öğrenmişim vs.. Hıza dair de çok büyük sorunum yok. Gel gör ki M5Bilişim'den o adliye metnini açıp çalıştığımda tüm bu yukarda saydıklarım harmanlanıyor..

Tamam anladık çalışacağız, daha çok pratik yapacağız.. Başka yolu yok bu işin, ondan da gocunmuyoruz da.. İşte işe yarar mı, haybeye mi kürek çekmiş oluruz.. Bu F klavye işi biraz düşündürüyor beni..:)

13 Mart 2019 09:33

can1566
Aday Memur

Aynen bu durumdayım. Aynı cümleyi kurar, aynı rakamı verir ve yerimde saydığımı düşündüğümü söyleyebilirim ben de. Elbette işin getirisi moral bozukluğu da cabası.

Bir kaygı, bir endişe.. Ulan Q klavyeyi neden bıraktım ki fikrinin çakıp gitmesi, geri dönsem iyiden iyiye sarpa sarar psikolojisi.. Vakit yetmeyecek galiba handikapı..

Ne yapacağımı bilemiyorum.

Bak bu yazıyı yazarken çok rahatım mesela, diyorum ki iyi ki öğrenmişim vs.. Hıza dair de çok büyük sorunum yok. Gel gör ki M5Bilişim'den o adliye metnini açıp çalıştığımda tüm bu yukarda saydıklarım harmanlanıyor..

Tamam anladık çalışacağız, daha çok pratik yapacağız.. Başka yolu yok bu işin, ondan da gocunmuyoruz da.. İşte işe yarar mı, haybeye mi kürek çekmiş oluruz.. Bu F klavye işi biraz düşündürüyor beni..:)

Evet, F klavyeye hakimim 150 civarı yazıyorum, genellikle 5 dk lık Katiplik ve İngilizce Metinlerinde çalıştım, baya işe yaradı. hızlı yazmaya odaklanman lazım ancak öyle hızlanırsın

13 Mart 2019 19:14

memuradaysvd
Aday Memur

ben üç aydır çalışıyorum iki ay boyunca hep 100 lerde kaldım ve moralim çok bozuldu çünkü sürekli yerimde sayıyordum ama pes etmedim sürekli yazdım günde 30 40 metin yazdım şuan 130lardayım veya daha üstü yanlışım çok çıkıyor tek sorun şu an bu çünkü hızım iyi artık size tavsiyem metinlere geçin çıkmış metinlerden sırasıyla başlayın m5 sitesi iyi ordan çalışın ve çalışırken sadece metin görünsün sizin yazdığınız görünmesin böyle daha iyi tuşları kavrarsınız ve silme tuşunu hiç kullanmayın böylelikle daha çok kelime yazarsınız size önereceklerim bu kadar umudunuzu kaybetmeyin

13 Mart 2019 19:36

Never.GiveUp
Şube Müdürü

ben üç aydır çalışıyorum iki ay boyunca hep 100 lerde kaldım ve moralim çok bozuldu çünkü sürekli yerimde sayıyordum ama pes etmedim sürekli yazdım günde 30 40 metin yazdım şuan 130lardayım veya daha üstü yanlışım çok çıkıyor tek sorun şu an bu çünkü hızım iyi artık size tavsiyem metinlere geçin çıkmış metinlerden sırasıyla başlayın m5 sitesi iyi ordan çalışın ve çalışırken sadece metin görünsün sizin yazdığınız görünmesin böyle daha iyi tuşları kavrarsınız ve silme tuşunu hiç kullanmayın böylelikle daha çok kelime yazarsınız size önereceklerim bu kadar umudunuzu kaybetmeyin

memuradaysvd, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam önerilerin için teşekkür ederim, dikkate alacağım. Allah razı olsun, başarılar dilerim.

13 Mart 2019 20:00

memuradaysvd
Aday Memur

Hocam önerilerin için teşekkür ederim, dikkate alacağım. Allah razı olsun, başarılar dilerim.

rica ederim hepimizin aynı yolun yolcusuyuz o yüzden birbirimize yardım da etmeliyiz size de başarılar dilerim

Toplam 19 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?