Editörler : Pangaea

Cenk911
Kapalı
20 Mart 2019 20:26

Haklısınız hocam. En iyisi unutup başka işlerle meşgul olmak.

Betelgeus, 5 yıl önce

Hocam ben bu haftadan ümidi kestim. Pazartesi bile olabilir. Ne kadar beklersek o kadar iyi(!) Aksi bizi yorar(!) Bu hep böyle olmuştur.

Okdusty
Memur
20 Mart 2019 20:52

sayın hocam başvuruda bulunamaz dediği olay ön başvuru değil başvuru yani tercih zamanı, o da ağustosa kalıyor çünkü sözlü sınav geçilmeden başvuru yapılmıyor atama sistemi değişti o sizin dediğiniz eski sisteme göre
Ccbbnn, 5 yıl önce
-"Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içerisinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde bu kişilerin atamaları iptal edilir. Ataması iptal edilenler ile göreve başlayıp da dört yıl içinde görevinden ayrılanlar, atamalarının iptal edildiği veya ayrıldıkları tarihten itibaren bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına atanmak üzere başvuruda bulunamaz. "

Ccbbnn
Şef
20 Mart 2019 20:57

Tamam hocam:) inşallah sizin bildiğiniz gibi/dediğiniz gibidir. İyi akşamlar.
Okdusty, 5 yıl önce
sayın hocam başvuruda bulunamaz dediği olay ön başvuru değil başvuru yani tercih zamanı, o da ağustosa kalıyor çünkü sözlü sınav geçilmeden başvuru yapılmıyor atama sistemi değişti o sizin dediğiniz eski sisteme göre

Okdusty
Memur
20 Mart 2019 21:47

İnşallah :) size de iyi akşamlar
Ccbbnn, 5 yıl önce
Tamam hocam:) inşallah sizin bildiğiniz gibi/dediğiniz gibidir. İyi akşamlar.

Zehraaaa67
Aday Memur
21 Mart 2019 11:32

Bugun aciklanirmi acaba

Max weber
Şube Müdürü
21 Mart 2019 12:59

cuma günü açıklanacak

Ccbbnn
Şef
21 Mart 2019 13:01

Nereden biliyorsunuz?
Max weber, 5 yıl önce

cuma günü açıklanacak

Cenk911
Kapalı
21 Mart 2019 14:45

Sayının yükseleceğine dair duyumlar varmış:) Eğer cumada açıklanmazsa bu iddiaların olma olasılığı güçlenebilir.

kermejin
Şef
21 Mart 2019 15:23

o duyumlar hep var da bir nihayete ermedi arkadaş :) keşke gerçek olsa arttırılsın da ben eylüle kadar beklemeye de razıyım

Cenk911, 5 yıl önce

Sayının yükseleceğine dair duyumlar varmış:) Eğer cumada açıklanmazsa bu iddiaların olma olasılığı güçlenebilir.

Tarihcci
Memur
21 Mart 2019 16:00

Arkadaşlar ne sayı artması Allah aşkına! işin içine yeni girip burda yazılanlara inanan umutlanan insanlar var. Önceki atama başvuruları 19 kasımda başlayacakken kontenjanlar 16 kasımda belli olmuş. Nedir yani kaç hafta gün öncesinden burda bugün de belli olmadı ne zaman zaman diye söylenip duruyorsunuz. Ptesi son gün olacağından büyük ihtimalle bugün yarın açıklanır bunu düşünmek bu kadar zor olmamalı konuyu başka yerlere çekmeyin lütfen. Salı başvuru alacakken ptesi hadi 10 bin daha ekledik size diyecekler sanki..

gameoverr
Aday Memur
21 Mart 2019 16:22

Bende öyle diyordum. Daha yeni şubatta atamayapıyorlar hatta atananlar göreve bile başlamamışken yeni bir atama olmaz diyordum sonuç? 10gün sonrasında 20bin alacağız dediler. Burası Türkiyem kardeşim öğretmen atama işlerindehep bir sürpriz olur. Bekleyip göreceğiz. İnşAllah çalışmalarımız devam ediyor sözleri boşa değildir aksi halde verilen umutlar ciddi hayal kırıklıklarına sebep olacaktır. İnşAllah üzülmeyiz. Kontenjanda olduğunu düşünenlere de şunu söylemek istiyorum anlıyorum rahatsınız ne de olsakontenjandasınız ama 100 kişilik bile artış olsa bu onlara 100 yeni yer seçme şansı demek. Kontenjanda olanlar da destek vermeli susup kenara çekilmemeli.

Tarihcci, 5 yıl önce
Arkadaşlar ne sayı artması Allah aşkına! işin içine yeni girip burda yazılanlara inanan umutlanan insanlar var. Önceki atama başvuruları 19 kasımda başlayacakken kontenjanlar 16 kasımda belli olmuş. Nedir yani kaç hafta gün öncesinden burda bugün de belli olmadı ne zaman zaman diye söylenip duruyorsunuz. Ptesi son gün olacağından büyük ihtimalle bugün yarın açıklanır bunu düşünmek bu kadar zor olmamalı konuyu başka yerlere çekmeyin lütfen. Salı başvuru alacakken ptesi hadi 10 bin daha ekledik size diyecekler sanki..

Tarihcci
Memur
21 Mart 2019 16:35

Allah umutlarınızı boşa çıkarmasın ne diyeyim. Ben kontenjanda mıyım bilemiyorum verilecek sayıya göre belli olacak bu yüzden ben de isterim ki sayı artsın ama gerçekçiyim boş hayallere kapılmıyorum. Umudunuzu kesin demiyorum tabiki ne haddime ama normali bu olduğu halde 10-15 gün önceden kontenjanlar belirtilmedi diye bunu sayı artmasına bağlayan mesajlar sinirimi bozdu sanırım buna öfkelendim. Umut tacirliği bildiğiniz.
gameoverr, 5 yıl önce

Bende öyle diyordum. Daha yeni şubatta atamayapıyorlar hatta atananlar göreve bile başlamamışken yeni bir atama olmaz diyordum sonuç? 10gün sonrasında 20bin alacağız dediler. Burası Türkiyem kardeşim öğretmen atama işlerindehep bir sürpriz olur. Bekleyip göreceğiz. İnşAllah çalışmalarımız devam ediyor sözleri boşa değildir aksi halde verilen umutlar ciddi hayal kırıklıklarına sebep olacaktır. İnşAllah üzülmeyiz. Kontenjanda olduğunu düşünenlere de şunu söylemek istiyorum anlıyorum rahatsınız ne de olsakontenjandasınız ama 100 kişilik bile artış olsa bu onlara 100 yeni yer seçme şansı demek. Kontenjanda olanlar da destek vermeli susup kenara çekilmemeli.

lieebee
Memur
21 Mart 2019 16:49

hocam hamza aydogdu sali ya da carsamba insallah aciklariz dedigi icin bir beklenti olustu. bu da olmayinca yeni dedikodu yayilmis olabilir olay bu.kimsenin bir sey iddia ettigi yok zaten.siz niye kendi kendinize tribe girdiniz anlamadim:). burasi turkiye neler neler oldu.her sey olabilir. yetkililer sayiyi arttirmak durumunda kalirlarsa yapabilirler son anda da. buna bir engel yok ki son tarih vs gibi bi durum yok. o acidan diyoruz zaten ve beklerken de ister istemez muhabbet ediyoruz.olay bu.yoksa biz de yillardir bu isin icindeyiz.
Tarihcci, 5 yıl önce
Allah umutlarınızı boşa çıkarmasın ne diyeyim. Ben kontenjanda mıyım bilemiyorum verilecek sayıya göre belli olacak bu yüzden ben de isterim ki sayı artsın ama gerçekçiyim boş hayallere kapılmıyorum. Umudunuzu kesin demiyorum tabiki ne haddime ama normali bu olduğu halde 10-15 gün önceden kontenjanlar belirtilmedi diye bunu sayı artmasına bağlayan mesajlar sinirimi bozdu sanırım buna öfkelendim. Umut tacirliği bildiğiniz.

Cenk911
Kapalı
21 Mart 2019 16:54

Hocam sizin gündemden haberiniz yok ama maşaallah fikriniz var. Hamza hoca giden her branşa ayın 15'inde kontenjanların açıklanacağını söyledi mi söyledi. yani sizin dediğiniz gibi ilk atamanın kontenjanı başvurudan üç gün önce belli olacak, bu atamanın kontenjanı da bu şekilde olur ifadeniz yanlış anlayacağınız üzere.

Ayrıca Hamza hoca salı ya da çarşamba da olabilir dedi ama o da olmadı:) Neyse gelelim şu duyuma. Ücretli öğretmenlik yapan bir hocamız, bakanın katılacağı toplantıya katılıyor ve kendisinin 20 bin atamada atanacağını ve teşekkürlerini iletiyor. Bakan da sayının artacağını ifade etmiş. Şimdi bu hoca ile birlikte bunu duyan hocalar da varmış. Dediğim gibi cuma günü açıklanmazsa sayının artma ihtimalinin olduğuna inanıyorum.

Şunu da ifade etmek isterim. Hamza hocaya giden her branşa bir kağıda bakılarak kontenjanların üç aşğı beş yukarı olacağı söylenmiş. Yani kontenjanlar aslında çoktan bellidir diye düşünüyorum. Çok uzun oldu ama napalım işsizlik:)

Tarihcci, 5 yıl önce

Cenk911
Kapalı
21 Mart 2019 16:59

Sizin okuduklarınızı iyi idrak etmeye çalışın bence. Benim mesajlarımda bir umut tacirliği söz konusu değil. Bunu iyice belirteyim de iyi anlayın. Ben sosyal medyada böyle haberler var şeklinde bilgiler paylaştım. Burası forum yani burada bilgi paylaşılır, tartışılır. Sizin gibi tribe, öfkeye girilmez yani.

Tarihcci, 5 yıl önce

Tarihcci
Memur
21 Mart 2019 17:19

Siz böyle şunlar gitmiş hamza hoca bunu demiş, bunlar gitmiş bakan bey şunu demiş lerle gündemi takip ediyorsanız ben o gündeme uzak kalayım zaten hocam. Ben resmi açıklamaya bakarım hamza bey sosyal medyasından salı çarşamba demiş mi dememiş gerisi boş gidenleri de tanımam gittim görüştüm diyenleri de. Kontenjan artışı yorumunu yapan sadece siz olmadığınız için sizi alintilamamistim en son siz yorum yaptığınız için üstünüze alinmissiniz haklı olarak. Ben genel tepkimi dile getirdim.
Cenk911, 5 yıl önce

Hocam sizin gündemden haberiniz yok ama maşaallah fikriniz var. Hamza hoca giden her branşa ayın 15'inde kontenjanların açıklanacağını söyledi mi söyledi. yani sizin dediğiniz gibi ilk atamanın kontenjanı başvurudan üç gün önce belli olacak, bu atamanın kontenjanı da bu şekilde olur ifadeniz yanlış anlayacağınız üzere.

Ayrıca Hamza hoca salı ya da çarşamba da olabilir dedi ama o da olmadı:) Neyse gelelim şu duyuma. Ücretli öğretmenlik yapan bir hocamız, bakanın katılacağı toplantıya katılıyor ve kendisinin 20 bin atamada atanacağını ve teşekkürlerini iletiyor. Bakan da sayının artacağını ifade etmiş. Şimdi bu hoca ile birlikte bunu duyan hocalar da varmış. Dediğim gibi cuma günü açıklanmazsa sayının artma ihtimalinin olduğuna inanıyorum.

Şunu da ifade etmek isterim. Hamza hocaya giden her branşa bir kağıda bakılarak kontenjanların üç aşğı beş yukarı olacağı söylenmiş. Yani kontenjanlar aslında çoktan bellidir diye düşünüyorum. Çok uzun oldu ama napalım işsizlik:)

21 Mart 2019 17:45

Henüz branşlara bile dağıtılmadı yarın açıklanmayacak.. haftaya kaldı kesin bilgi yayalım:))

Ccbbnn
Şef
21 Mart 2019 17:53

Nereden biliyorsunuz?
melquades06, 5 yıl önce

Henüz branşlara bile dağıtılmadı yarın açıklanmayacak.. haftaya kaldı kesin bilgi yayalım:))

Betelgeus
Daire Başkanı
21 Mart 2019 17:56

Arkadaşlar net kaynaklar verirseniz faydalanırız.

21 Mart 2019 18:01

Hocalarım kesin bilgi branş bazında dağılım henüz net değil..

Toplam 122 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi