Editörler :
11 Mart 2019 05:13   

Basur, hemoroid, kabızlık, kanama, kaşınma vs. gibi hastalıklara önerileriniz?

merhaba, uzun zamandır kabızlık yaşıyorum. tuvaletler benim için sanki işkence olmaya başladı. tuvaletimi zor yapıyorum. çoğu zaman da ıkınarak oluyor. büyük abdest bölgesinde tuvaletimi yaparken kabarcıklar oluşuyor. dışkı çıkancada kan görülüyor üzerinde. tuvaletimi yapınca rahatlıyorum ta ki bir daha tuvalete girinceye kadar. günde 2.5-3 litre su içmeye ve uzun süre yürümeye dikkat ediyorum. bazende büyük abdest bölgesinde ağrı ve kaşıntı hissediyorum bazıları çok acı veriyor. sıcak oturma banyosuda yapmaya dikkat ediyorum. başka tavsiyeleriniz varsa lütfen paylaşın.

11 Mart 2019 08:59

Kurtan0
Aday Memur
Ben her gün tuvalete çıkmaya başladığımdan beri inanılmaz rahatım size de tavsiye ederim. Bana doktor bir ilaç vermişti dışkı yumuşatan onlardan kullanabilirsiniz. Kremler de dışkının kayarak ağrı yapmadan çıkmasına yardımcı oluyor. Şu an sizin en büyük sorununuz kabız olmak kabız sorununu düzelttiğinizde bütün şikayetlerinizin geçtiğini göreceksiniz. Size tavsiyem bütün öğünlerinizi çorba ile yapmaya çalışın.
11 Mart 2019 19:44

Tayfunsah
Aday Memur
Ben her gün tuvalete çıkmaya başladığımdan beri inanılmaz rahatım size de tavsiye ederim. Bana doktor bir ilaç vermişti dışkı yumuşatan onlardan kullanabilirsiniz. Kremler de dışkının kayarak ağrı yapmadan çıkmasına yardımcı oluyor. Şu an sizin en büyük sorununuz kabız olmak kabız sorununu düzelttiğinizde bütün şikayetlerinizin geçtiğini göreceksiniz. Size tavsiyem bütün öğünlerinizi çorba ile yapmaya çalışın.
Kurtan0, 6 ay önce - Alıntıya git
bugün genel cerrahi doktoruna gittim. O bölgeyi kontrol etti. bölgede çatlama olduğu söyledi. 2 tane krem verdi. 2 gündür şu içme oranını arttırdım. dışkıda cıvıklaşma oldu. tavsiyelerinizi dikkate alacağım. tuvaletimi rahat şekilde yapabiliyorum ıkınmadan. teşekkürler.
11 Mart 2019 20:59

Kurtan0
Aday Memur

Krem kortizonluysa 7 günden fazla sürülmez dikkat edin. Geçmiş olsun :)

12 Mart 2019 01:28

Tayfunsah
Aday Memur

Krem kortizonluysa 7 günden fazla sürülmez dikkat edin. Geçmiş olsun :)

Nasıl anlayacağım kortizonlu olduğunu ?
12 Mart 2019 13:37

Kurtan0
Aday Memur
Nasıl anlayacağım kortizonlu olduğunu ?
Tayfunsah, 6 ay önce - Alıntıya git
İsimleri nedir kremlerin? Reçetede ne kadar kullanılacağı yazıyordur.
12 Mart 2019 18:22

Tayfunsah
Aday Memur
İsimleri nedir kremlerin? Reçetede ne kadar kullanılacağı yazıyordur.
anestol pomad ve madecassol
13 Mart 2019 00:49

Kurtan0
Aday Memur
anestol pomad ve madecassol
Tayfunsah, 6 ay önce - Alıntıya git
Anestol pomadın sadece uyuşturucu özelliği vardır iyileşme yapmaz acınız veya kaşıntınız var ise sürün sadece anlık giderir. Diğer krem ise iyileştirir inşallah sorununuzu, iyi bir krem.
13 Mart 2019 01:46

Tayfunsah
Aday Memur
Anestol pomadın sadece uyuşturucu özelliği vardır iyileşme yapmaz acınız veya kaşıntınız var ise sürün sadece anlık giderir. Diğer krem ise iyileştirir inşallah sorununuzu, iyi bir krem.
Kurtan0, 5 ay önce - Alıntıya git
1 haftadan fazla kullanabilirim yani
13 Mart 2019 01:48

Kurtan0
Aday Memur
1 haftadan fazla kullanabilirim yani
Tayfunsah, 5 ay önce - Alıntıya git
Evet kortizonsuz bu kremler
13 Mart 2019 17:38

Tayfunsah
Aday Memur
Evet kortizonsuz bu kremler
Kurtan0, 5 ay önce - Alıntıya git
çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. sizden öğrendiklerimi bende başkalarına aktarırım inşallah.
13 Mart 2019 22:22

Kurtan0
Aday Memur
çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. sizden öğrendiklerimi bende başkalarına aktarırım inşallah.
Tayfunsah, 5 ay önce - Alıntıya git

Estağfurullah, geçmiş olsun :)

04 Mayıs 2019 13:01

Şahinaz boşluk
Aday Memur

Merhaba eğer sorununuzdan kesin şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Ben krem kullandım fakat pek bir işe yaramadı. İstanbul Fulya'da Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi'nde ameliyatsız olarak tedavi oldum. Doktorlar o kadar iyiler ki hepsi bence işinde bir numara. Araştırmanızı öneririm. Çok geçmiş olsun tekrardan

05 Mayıs 2019 01:41

Tayfunsah
Aday Memur

Merhaba eğer sorununuzdan kesin şekilde kurtulmak istiyorsanız mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Ben krem kullandım fakat pek bir işe yaramadı. İstanbul Fulya'da Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi'nde ameliyatsız olarak tedavi oldum. Doktorlar o kadar iyiler ki hepsi bence işinde bir numara. Araştırmanızı öneririm. Çok geçmiş olsun tekrardan

Şahinaz boşluk, 4 ay önce - Alıntıya git
öncelikle geçmiş olsun dileğiniz ve cevap vermeniz için teşekkürler. krami hala kullanıyorum. faydasını gördüm. tuvaletlerim artık bi işkence olmaktan çıktı. rahat şekilde tuvaletimi yapabiliyorum.
05 Mayıs 2019 01:42

Tayfunsah
Aday Memur
öncelikle geçmiş olsun dileğiniz ve cevap vermeniz için teşekkürler. krami hala kullanıyorum. faydasını gördüm. tuvaletlerim artık bi işkence olmaktan çıktı. rahat şekilde tuvaletimi yapabiliyorum.
Tayfunsah, 4 ay önce - Alıntıya git
ayrıca doktora göründüm. yazdığım kremleri o tavsiye etti
30 Mayıs 2019 15:31

Er-Ça
Genel Müdür

ağrının ve şişkinliğe en iyi çözüm pırasayı suda kaynatın buharına daha sonra suya oturun

30 Mayıs 2019 18:44

Tayfunsah
Aday Memur

ağrının ve şişkinliğe en iyi çözüm pırasayı suda kaynatın buharına daha sonra suya oturun

Er-Ça, 3 ay önce - Alıntıya git
teşekkürlerde buhar olayını anlamadım
31 Mayıs 2019 08:19

sorgulamak
Aday Memur

Bağırsaklarındaki probiyotikleri arttırman gerekir !

Öncelikle doktora git ve kaliteli bir probiyotik bir ilaç al

bol bol ev yoğurdu ye

31 Mayıs 2019 11:38

Tayfunsah
Aday Memur

Bağırsaklarındaki probiyotikleri arttırman gerekir !

Öncelikle doktora git ve kaliteli bir probiyotik bir ilaç al

bol bol ev yoğurdu ye

sorgulamak, 3 ay önce - Alıntıya git
yoğurt yiyorum. doktora gittim bahsettiğiniz şeyi yazmadı
Toplam 18 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?