Editörler : oto-danisman-expert
11 Mart 2019 11:06

Hava Kuvvetleri Eğitim Tarihi
Bir arkadaşımdan duyduğum,ona da arkadaşından gelen bir duyum. 3 Mayıs Hava kuvvetleri 14 Haziran Kara kuvvetleri.

Tubister
Aday Memur
11 Mart 2019 11:43

Deniz ne zaman?

Terminatorhayri
Kapalı
11 Mart 2019 12:56

3 mayıs cuma günü eğitim başlangıcımı olur. ALLAH için biraz mantık ya 29 nisan başlangıç tarihi yaz bunu bir kenara ...

gökbeykayı
Kapalı
11 Mart 2019 13:34

ne haziranı ne mayısı kardeşim bunu sadece personel temin başkanlığı bilir

Komutanlogar35
Aday Memur
11 Mart 2019 13:41

Gördük personel teminide ne zaman ilan çıkacağını bile tutturamıyorlar
gökbeykayı, 5 yıl önce

ne haziranı ne mayısı kardeşim bunu sadece personel temin başkanlığı bilir

Komutanlogar35
Aday Memur
11 Mart 2019 13:42

Ne alaka ? Cuma günü eğitim olmaz mı ? Yasak mı ?
Terminatorhayri, 5 yıl önce

3 mayıs cuma günü eğitim başlangıcımı olur. ALLAH için biraz mantık ya 29 nisan başlangıç tarihi yaz bunu bir kenara ...

Narcolepsyy
Aday Memur
11 Mart 2019 13:59

Duyumcular yine iş başında.

Militarism
Memur
11 Mart 2019 14:21

Pertem deki kişiler kendilerine verilen kısıtlı bilgilerle size yardımcı olmaya çalışan emir kulları. Asıl planlayıcılar hariç kimse tarih veremez. Pertem deki kişiler tam net tarih bilse bile vermesi yasaktır. Hele alelade ne idüğü belirsiz telefonlarda net tarih vermezler . Kestirip atarlar.

Öyle her subay -astsubay da net tarih bilmez anca tahmin yürütür duyum alır. Biz bile kendi çapımızda sonuçlar ve eğitim için zaten buna yakın tarihler veriyoruz. Raporların ulaşma süresinden yola çıkıp önceki mezuniyet tarihlerine bakıp eğitim tahmini yapıyoruz. Bu kafalarından duyumculuk yapanlarda bizden farksız değil.

Hep şunu derim arkadaşım akrabam duymuş etmişcilere hiç bir zaman itibar etmeyiniz.

Tubister
Aday Memur
11 Mart 2019 14:55

Hayri nerden duyum alıyorsun kardeşim insanı heyecana sokma. Bir duyum varsa kaynakta söyleyin bizde ona göre düşünelim.

ineffable
Memur
11 Mart 2019 21:38

Terminatörhayri her yere yazıyor ama oda tahminciden fazlası değil benim gördüğüm. Başlık altında 29 nisan deyip kaçıyor bi yerde yedek subaydım ordan biliyorum demişti
Tubister, 5 yıl önce
Hayri nerden duyum alıyorsun kardeşim insanı heyecana sokma. Bir duyum varsa kaynakta söyleyin bizde ona göre düşünelim.

Taz1907
Aday Memur
11 Mart 2019 22:33

Benim merak ettiğim her sene 30 ağustos da subay töreni yapılır,bu tören bu sene 30 ağustos tarihinde ilk kez yapılmayacak ya da 30 ağustosa bizi bi şekilde yetistirecekler

kylo
Aday Memur
11 Mart 2019 22:59

Mezuniyet 30 Ağustosa denk gelecek ya da 30 Ağustosa kadar yapılacak diye bir kaide yok. Son iki sene bunun en iyi örneği. 2017 Sutasak mezuniyeti 23 Kasımda, 2018 Sutasak mezuniyeti 27 Temmuz tarihlerinde yapıldı. Geçen sene yemin töreni 26 Mart-mezuniyet 27 Temmuzda yapıldı. Bu tarihlerden bir çıkarım yapabilirsiniz.

Taz1907, 5 yıl önce

Benim merak ettiğim her sene 30 ağustos da subay töreni yapılır,bu tören bu sene 30 ağustos tarihinde ilk kez yapılmayacak ya da 30 ağustosa bizi bi şekilde yetistirecekler

imasasuke
Memur
12 Mart 2019 00:43

kylo arkadaşımız haklı 30 ağustos askeri teamüllere göre mezuniyet/nasıp/rütbe/yemin tarihi olarak baz alınır. Yani 30 Ağustos ta mezuniyet illaki olacak diye düşünenler kendilerini şartlandırmasın. Temel eğitim yetişmezse 30 ağustos ta tören yapılır 31 ağustos ta eğitim devam eder.

Taz1907, 5 yıl önce

Terminatorhayri
Kapalı
12 Mart 2019 14:32

Kardeşim sizin hiç kafanız basmıyormu? Sutasak eğitimi verilecek birliklere yani subay yetiştirmeye önceden gelecek kişi sayısı yatak ayarlanması gerekli tedbirlerin alınması için önceden sayı veriliyo . Hem birşey bilmiyonuz hemde bilene saygı göstermiyonuz. Aq 29 nisan hava diyom işte 441 kişi diyom. Bu sefer adam bana kaç mühendis alıncak dio bunu bilemeyiz. Genel mevcut bu !!

Tubister
Aday Memur
12 Mart 2019 15:26

Hayri 400 küsür Hava kuvvetlerine alın olacağı duyumunu bende aldım ama 29 Nisa'n olacağı duyumunu nerden edindin kesin bilgi mi?

Kardeşim sizin hiç kafanız basmıyormu? Sutasak eğitimi verilecek birliklere yani subay yetiştirmeye önceden gelecek kişi sayısı yatak ayarlanması gerekli tedbirlerin alınması için önceden sayı veriliyo . Hem birşey bilmiyonuz hemde bilene saygı göstermiyonuz. Aq 29 nisan hava diyom işte 441 kişi diyom. Bu sefer adam bana kaç mühendis alıncak dio bunu bilemeyiz. Genel mevcut bu !!

Abdulkadir38
Aday Memur
21 Mart 2019 23:54

banA 20 Mayıs 4 haziran diye söylediler

Tubister
Aday Memur
22 Mart 2019 00:04

20 Mayıs açıklanma tarihi mi?
Abdulkadir38, 5 yıl önce

haydevira
Memur
22 Mart 2019 00:12

O zaman mantıken 29 nisandan önce açıklanacak. Bence ayın 15'i-29'u arası açıklanır.

Gökbörü01
Aday Memur
22 Mart 2019 00:14

Kardeşim kkk alım sayısı hakkında bir duyumun varmı?

EmJJ
Aday Memur
22 Mart 2019 00:27

4 haziran baya uzun bir süre değil mi ? Bunuda sorsaydınız söyleyen kişiye keşke.
Abdulkadir38, 5 yıl önce

Abdulkadir38
Aday Memur
22 Mart 2019 01:02

hala sağlık ile uğraşanlar varmış . sağlık işi bitecek ardına ön soruşturma olacakmış daha sonra sıralama yapılıp yayınlanacakmis. sağlık nisan 15 gibi bitse mayısın sonunu bulması normal .
EmJJ, 5 yıl önce
4 haziran baya uzun bir süre değil mi ? Bunuda sorsaydınız söyleyen kişiye keşke.
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi