Editörler : F16 Gökçen

rmz19891989
Aday Memur
09 Mayıs 2019 13:48

tahmin cümlesi kurdum

Miraymjgn
Aday Memur
23 Ağustos 2019 13:34

Merhaba dönüş yapılan var mı benm cv görüntülenmiş ama arayan yok

birmatematikcii
Aday Memur
25 Eylül 2019 20:10

hocam merhaba, hangi siteden förüntülenmiş cv niz kariyer.net mi?

Miraymjgn, 5 yıl önce

Merhaba dönüş yapılan var mı benm cv görüntülenmiş ama arayan yok

melodrama5
Aday Memur
26 Eylül 2019 17:09

Burada çalışmaya başlayan yeni mezun tanıdıklarım var referanssız imkansız, birilerini araya koymadan boşuna beklemeyin derim ben. Benim cvm' de görüntülenmişti 3-4 ay önce dönen olmadı

vavvv
Aday Memur
11 Mart 2020 14:16

Emlak Bank tan herhangi bir pozisyondan geri dönüş alan varmı yoksa ilanlar formalitemi ?

vavvv
Aday Memur
11 Mart 2020 14:18

Emlak Bank tan herhangi bir pozisyondan geri dönüş alan varmı yoksa ilanlar formalitemi ?

Ggul06
Aday Memur
11 Mart 2020 14:31

Ben 2019 aralıkta basvurmuştum. Dönüş olmadı

Merderin
Aday Memur
12 Mart 2020 16:13

Banada cuma günü mail geldi cv?niz değerlendirmeye alındı diye dönüş olmadı başka

hızlıadım
Memur
09 Ekim 2020 15:17

Merhaba. Ben de yaklaşık 9 ay önce Emlakbank'a ilk mülakatıma girmiştim.

Ben tanıdıklarım vasıtası ile Cv'mi ulastirmistim, ayriyeten bankanın İK sitesindeki genel basvuru ilanına başvurmuştum. Sonrasında ise ilk mülakatıma Ocak ayında girdim.

Beni, yukarı çıktığım vakit, ilk önce İK müdürü kadın karşıladı. Bir şeyler içip içmek istemediğimi sordu. Sonrasında ise hakkimda sorular sormaya başladı. Birkaç basit soru sorduktan sonra, kendinden bir üst mevkideki İK müdürü adamı çağırdı. O adam, daha çetrefilli sorularla beni baya zorladı, desem yeridir.

Sorulan sorulardan bazıları:

*Genel sorular

**Kendinizi tanıtın

**Okul alınan derslerle ilgili sorular

(Benim bölüm bankacılık olduğu için bayağı teknik seyler sordular ben çok vakıf değildim zorlandım o yüzden. Iyi hazırlanmak gerekiyor)

*Iş deneyimleri, staj deneyimleri, neler yaptığınız bu deneyimler esnasında

*Varsa gönüllü projeleriniz, katıldığınız kulüpler, vs.

*Yabancı dil biliyorsanız o da sorulabilir

(Ben orta demiştim o yüzden çok üstünde durmamışlardı)

*Daha önce Yapı Kredi'de staj deneyimim olduğu için, orada neden ise başlamadın gibi bir soru da sordular. O soru bayağı zorladi beni

(Bir bahanem yoktu çünkü). Daha önce staj yaptıysanız veya işinizden ayrıldıysanız, böyle bir soruya karşı hazırlıklı olun.

*Katilim bankacılığı ile ilgili bildiklerinizi de sorabilirler

(Bana daha da detaylı sordular, üniversitede islami bankacılık ve bankacılıkla ilgili benzer dersler aldığım için...)

=》Mesela, ben Temel bankacılık hizmet ve ürünleri dersi almıştım okulda.

Bunu söyleyince bana direkt "nedir temel bankacılık hizmet ve ürünleri" sorusu geldi.

Veya =》murabaha muşaraka nedir

Katilim bankacılığı hakkında ne düşünüyorsunuz vs, gelebilecek diğer sorular arasında...

Beni normalde gişeye düşünmüşler, ama ben GM'de çalışmak istediğimi söyledim. Beni gişeyle düşündükleri için, ona yönelik sorular sormuşlardı (hızlı ve pratik misiniz, para sayabilir misiniz, vs.) O yüzden ilk mülakatım olumsuz sonuçlanmıştı.

İlk mülakatımın olumsuz sonuçlanmasından mütevellit, beni mart ayı gibi ikinci bir mülakata çağırdılar.

2. Mülakatta da gene iki İK müdürü ile de görüştüm. Ayriyeten, 3. Olarak, beni operasyon müdürü ile de görüştürdüler. Bu da tahminim daha önceden de operasyon departmanında zorunlu staj yapmamdan dolayı olabilirdi...

Operasyon müdürü de kendimi tanıtmamı, vs. istedi, dış ticaretle ilgili birkaç soru sordu. Aklımda kalan bir soru da "Elinizde 2 tane veri var, ama bu veriler önünüzdeki olayı sonuçlandırmak için yeterli değil, 3. Veriyi mi aramaya çıkarsınız yoksa 2 veriyle mi yetinirsiniz?" Tarzı bir sorusuydu.

Yani demem o ki,

1- Mülakatlara iyi hazirlanin. Bölümünüzle alakalı derslere vakıf olduğunuzdan emin olun.

2- Mülakatlara, hata yapma payı bırakmayacak kadar iyi hazirlanin. Ama bu sefer, sorulacak mülakat soruları acısından.

3- Sağlam referanslarınızın olduğundan emin olun.

Ama yukarıdaki ilk iki madde sizde yoksa, 3. Madde bir işe de yaramayabilir pek.

Benim söyleceklerim bu kadar. Umarım faydalı olabilmişimdir. Mülakata girecek herkese şimdiden başarılar dilerim.

Oguz2861
Aday Memur
03 Kasım 2020 18:23

Arkadaslar merhaba Emlakbank alım ılanları yayınlıyor ancak geri donus yapılan var mı?bu konuda bılgısı olan varsa bılgılendırırse sevınırım

mscı
Kapalı
03 Kasım 2020 18:33

adamlar eleman almamak için ilan açıyor. çok başvurdum ne olumlu ne olumsuz dönüş oldu. saçma bir kurum

Oguz2861, 3 yıl önce

Arkadaslar merhaba Emlakbank alım ılanları yayınlıyor ancak geri donus yapılan var mı?bu konuda bılgısı olan varsa bılgılendırırse sevınırım

İktisat4141
Kapalı
24 Aralık 2020 17:53

Geri dönüş yapılan var mı ?

asdfgh1907
Aday Memur
24 Aralık 2020 18:40

Var neyi merak ediyorsunuz ?

İktisat4141, 3 yıl önce

Geri dönüş yapılan var mı ?

İktisat4141
Kapalı
24 Aralık 2020 18:54

Teşekkür ederim. Olumlu veya Olumsuz geri dönüş yapılıyor mu ? Mülakat gerçekleştirdik fakat kariyer sayfasında değerlendirmeler kısmı boş gözüküyor.

asdfgh1907, 3 yıl önce

Var neyi merak ediyorsunuz ?

asdfgh1907
Aday Memur
24 Aralık 2020 19:49

Mülakat ne zaman gerçekleşti sizin ? Hangi departman için görüşüyorsunuz ?

İktisat4141, 3 yıl önce

Teşekkür ederim. Olumlu veya Olumsuz geri dönüş yapılıyor mu ? Mülakat gerçekleştirdik fakat kariyer sayfasında değerlendirmeler kısmı boş gözüküyor.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi