Editörler : Lanet
14 Mart 2019 08:42

Üniversiteden Belediyeye geçiş?

Arkadaşlar 2 senedir kurum arıyorum çalmadığım kapı kalmadı. Eşimden ayrıyım kaç kez istifanın eşiğine geldim ama istifa edemedim. Gitmek istediğim yerde 15 civarı belediye var. Belediyeye geçmeyi düşünüyorum. Ama kiminle konuşsam belediyelerin üniversitelerden daha kötü kurum olduğunu söylüyorlar. Maaş konusunda sıkıntı olabileceğini bazen geç ödendiğini vs diyorlar. Ayrıca siyasi yerler olduğundan zaman zaman sıkıntılar yaşanabileceğinden bahsediyorlar. Belediyede çalışan arkadaşlar beni bilgilendirirlerse çok memnun olurum.

gaiptensesler
Kapalı
15 Mart 2019 08:57

Üniversiteden daha kötü derken bu biraz da şans işi. Kurumdaki çalıma arkadaşların ve amirlerin iyidir belediyenin gelirleri çoktur bu tarz problemlerle karşılaşmazsın. Evet belediyeler siyasi yerler ama memur açısından etkisi seni birimden alıp diğer birime verirler ki üniversitede de bu böyledir. Ters düştüğünüzde sizi dolaştırırlar. Maaş konusunda memur maaşlarının 657 DMK ya bağlı olarak zamanında ve tam ödenmesi ile ilgili bir yazı var ama mali durumu kötü olan küçük belediyelerde geç ödeme sorunu bir ihtimal vardır. Ben de eş durumundan üniversiteden belediyeye geçtim. Belediye kötü diye bekleyip diğer kurumlarda yer arasam bulamayacaktım. Ya da üniversitelere tayin hakkının verilmesini bekleyecektim. Hayırlısı olsun.

halil ada
Aday Memur
15 Mart 2019 11:21

recklesslife özelden msj atıp soru sormuşsun msj alımın kapalı

recklesslife
Memur
15 Mart 2019 13:55

Açtım hocam.

halil ada, 5 yıl önce

recklesslife özelden msj atıp soru sormuşsun msj alımın kapalı

recklesslife
Memur
15 Mart 2019 13:58

Teşekkür ederim hocam. Tek düşündüren maaş konusu. Eş durumu için aşağı yukarı 2 senedir uğraşıyorum ama sonuç alamadım ne yazık ki.

gaiptensesler, 5 yıl önce

Üniversiteden daha kötü derken bu biraz da şans işi. Kurumdaki çalıma arkadaşların ve amirlerin iyidir belediyenin gelirleri çoktur bu tarz problemlerle karşılaşmazsın. Evet belediyeler siyasi yerler ama memur açısından etkisi seni birimden alıp diğer birime verirler ki üniversitede de bu böyledir. Ters düştüğünüzde sizi dolaştırırlar. Maaş konusunda memur maaşlarının 657 DMK ya bağlı olarak zamanında ve tam ödenmesi ile ilgili bir yazı var ama mali durumu kötü olan küçük belediyelerde geç ödeme sorunu bir ihtimal vardır. Ben de eş durumundan üniversiteden belediyeye geçtim. Belediye kötü diye bekleyip diğer kurumlarda yer arasam bulamayacaktım. Ya da üniversitelere tayin hakkının verilmesini bekleyecektim. Hayırlısı olsun.

haziran22
Aday Memur
10 Nisan 2019 15:52

bende üniversiteden belediyeye geçmek istiyorum.iki farklı büyükşehir belediyesine dilekçe verdim olmadı.referans, tanıdık vs. istiyorlar.sizce kimlerden yardım bulabilirim.

gaiptensesler
Kapalı
19 Nisan 2019 10:14

Referans her zaman geçerli olmayabilir. Ama kıramayacağı birini bulursanız aynı gün içinde bile onay verme ihtimali var. Onun dışında biraz da şans işi. Kolay gelsin.

haziran22, 5 yıl önce

bende üniversiteden belediyeye geçmek istiyorum.iki farklı büyükşehir belediyesine dilekçe verdim olmadı.referans, tanıdık vs. istiyorlar.sizce kimlerden yardım bulabilirim.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi