Editörler : hopaliSafak Vaktii
15 Mart 2019 18:49   

Kalan dört ayda alan yetişir mi? Türkçe Öğretmenliği

Arkadaşlar merhaba. Ders çalışmaya başladığım andan itibaren beni en çok tedirgin eden ders bütünü olan eğitim bilimlerine ağırlık verdim. Dershaneye gidiyorum, alan derslerine giriyorum ama alanın üstüne düşemedim fazla. Şimdi alana tam anlamıyla çalışmaya başlayacağım kısmetse. Sizce kalan süre yeterli mi yoksa çok mu geç kaldım? Geçen sene bir hafta on gün anca çalışmıştım alanda 25 netim vardı. Sanki biraz üstüne düşsem güzel neticeler alacağım diye düşünüyorum ama zaman çok azaldı bu da strese sebep oluyor. Siz ne dersiniz arkadaşlar çok mu geç kaldım? Nasıl bir program tavsiye edersiniz bana? Çok teşekkürler. :)

15 Mart 2019 21:09

Rinya
Aday Memur

Merhabalar hocam. Ben de turkce ogretmenligi mezunuyum. Ve ilk yılım olan bu yıl atandim. Bence geç değil ama günde 8 saat alaan çalışarak. Çünkü bizim bölümde alan ortalaması çok yüksek. Bu yüzden 50 sorudan 40 üstü yapmamız lazım. Gerçi şu anda soru sayısı 75 olmuş kaç yapmak gerekir bilemem. Bence en az 55 . Eğitim bilimlerine çalıştıysanız sadec e soru ve denemelere ağırlık verirseniz daha sağlıklı olcaktir. Gky de ise 70 net size yetecektir alan ortalamanız yüksek olursa. Yalnız alanı artırmak için bol bol deneme cozun. Pegem denemeleri öneririm. Gerçek sınava en yakın yayın çünkü.

16 Mart 2019 12:35

Kyrgiakos27
Kapalı

Sonuçta 4 yıl Türkçe lisans eğitimi gördünüz. Yani çalışmaya sıfırdan başlamıyorsunuz. Bildiğiniz konuları yeniden tekrar edeceksiniz. Çok rahat yetişir bence.

17 Mart 2019 21:37

BelkiMemur
Aday Memur

Merhabalar hocam. Ben de turkce ogretmenligi mezunuyum. Ve ilk yılım olan bu yıl atandim. Bence geç değil ama günde 8 saat alaan çalışarak. Çünkü bizim bölümde alan ortalaması çok yüksek. Bu yüzden 50 sorudan 40 üstü yapmamız lazım. Gerçi şu anda soru sayısı 75 olmuş kaç yapmak gerekir bilemem. Bence en az 55 . Eğitim bilimlerine çalıştıysanız sadec e soru ve denemelere ağırlık verirseniz daha sağlıklı olcaktir. Gky de ise 70 net size yetecektir alan ortalamanız yüksek olursa. Yalnız alanı artırmak için bol bol deneme cozun. Pegem denemeleri öneririm. Gerçek sınava en yakın yayın çünkü.

Rinya, 7 ay önce - Alıntıya git

Göreviniz hayırlı olsun hocam. :) Eğitim bilimlerini tam olarak bitirmedim hocam dershanedeki hocalarla beraber gidiyorum yavaş yavaş ama sağlam gitmeye çalışıyorum. Soru da çözüyorum öyle ilerliyorum. Alana da çalışmaya başladım umarım yetiştirebilirim.

17 Mart 2019 21:39

BelkiMemur
Aday Memur

Sonuçta 4 yıl Türkçe lisans eğitimi gördünüz. Yani çalışmaya sıfırdan başlamıyorsunuz. Bildiğiniz konuları yeniden tekrar edeceksiniz. Çok rahat yetişir bence.

Kyrgiakos27, 7 ay önce - Alıntıya git

Haklısınız hocam. Üniversitede bütün konuları tam olarak görmemiş olsak da biraz altyapı oluşturmuştuk kendimize. Umarım kalan süreçte bunun üzerine koyabilirim ve kalan bu süreçte alanı yetiştirebilirim.

05 Ekim 2019 13:02

BelkiMemur
Aday Memur

Konuyu güncellemeyi unuttum arkadaşlar. Alanı dört ayda yetiştirdim sayılır, 62,50 Netim var toplamda. Son iki ay iyice asıldım alana, gk-gy ve eğitim bilimleri sınavından sonra da sabah akşam alanla yatıp kalktım. Daha iyisi olabilirdi ama buna da çok şükür diyorum. :)

05 Ekim 2019 18:25

türkçecii22
Aday Memur

Hocam puanınız ve sıralamanız kaç acaba

05 Ekim 2019 19:09

BelkiMemur
Aday Memur

Hocam puanınız ve sıralamanız kaç acaba

türkçecii22, 2 hafta önce - Alıntıya git

Sıralamam 590'larda hocam. Atamalar azalmazsa umut var gibi.

05 Ekim 2019 22:20

türkçecii22
Aday Memur

Ne güzel şimdiden hayırlı olsun :). Sizinki kesin hocam o kadar da azalmaz elbet yani inşallahh bilemeyiz yine de :)

06 Ekim 2019 00:25

BelkiMemur
Aday Memur

Ne güzel şimdiden hayırlı olsun :). Sizinki kesin hocam o kadar da azalmaz elbet yani inşallahh bilemeyiz yine de :)

İnşallah hocam. :) Sizin puan ve sıralama nasıl peki?

06 Ekim 2019 08:01

türkçecii22
Aday Memur

Benim 77,3 sıralamam da 1300 civarı maalesef ilk atama imkansız görünüyor

06 Ekim 2019 14:01

BelkiMemur
Aday Memur

Benim 77,3 sıralamam da 1300 civarı maalesef ilk atama imkansız görünüyor

Hocam kaymalar da olacak. Önünüzde de 2018 puanlı yok. Her şeye hazırlıklı olmak lazım umarım hepimiz için güzel bir netice olur.

06 Ekim 2019 15:15

türkçecii22
Aday Memur

Amin inşallah hepimiz için hayırlısı :)

Toplam 12 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?