Editörler :
15 Mart 2019 19:52   

İlişik kesme sonrası yürütme durdurma kararı aldım ne yapmak gerekiyor?

Merhaba arkadaşlar Yurutme durdurma karari aldım ilisik kesmislerdi bununla alakali ne yapmamiz gerekiyor emniyetin bir ust mahkemeye itiraz etmesini mi bekleyecegiz yoksa karar mahkeme kanaliyla itirazi beklemeden direk teblig mi olacak bana ?

15 Mart 2019 21:13

nkanka
Memur

avukatın yok mu ona sor

15 Mart 2019 21:46

pm2011
Kapalı

İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNU (1)(2)

Kararların sonuçları:

(1)(2) Madde 28 – 1.(Değişik:10/6/1994-4001/13 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.

Tabiki idare, itiraz ve karar düzeltme yollarına sırasıyla baş vuracaktır. ancak her aşamada çıkan kararı 30 gün içerisinde uygulamak zorunda.

15 Mart 2019 21:55

Janis66
Şef
kardeşim keşke nerden ve hangi sebeple ilişiğinin kesildiğinide yazsaydın ona göre yazardık.
16 Mart 2019 12:55

Dertlipo
Aday Memur
cevaplariniz için teşekkürler aday memurken kademe ilerlemesi cezasi vererek haksiz yere iliskimi kestiler haliyle mahkeme karari yd ile direk kesti muhtemelen peşinden iptal gelecektir insallah , O zaman kanuna göre yarinda gitsem emniyete baslayabiliriz ust mahkemeleri beklemeden.
17 Mart 2019 12:43

Mrpolice
Aday Memur

Dertlipo özelden yazdım

17 Mart 2019 22:16

Emir36911
Memur

avukatın yok mu ona sor

nkanka, 7 ay önce - Alıntıya git

Hayırdır avukat mısın paramı lazım sana. Burada ukalalık yapıyorsun. Kimseye cevap verme zorunluluğun yok, ukalalık yapma yeter...

17 Mart 2019 22:18

Emir36911
Memur

İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNU (1)(2)

Kararların sonuçları:

(1)(2) Madde 28 – 1.(Değişik:10/6/1994-4001/13 md.) Danıştay, bölge idare mahkemeleri, idare ve vergi mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare, gecikmeksizin işlem tesis etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiçbir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez.

Tabiki idare, itiraz ve karar düzeltme yollarına sırasıyla baş vuracaktır. ancak her aşamada çıkan kararı 30 gün içerisinde uygulamak zorunda.

pm2011, 7 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler kardeş. 30 gün içerisinde başlatması lazım idare. Ancak idare genelde son güne kadar başlatmıyormuş. 30 gün içerisinde başlatması lazım.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;