Editörler : swat3410
16 Mart 2019 10:35

Müdürün Ayakkabısını Boyayan Memur

Geçen bir polis arkadaşım anlattı çok zoruma gitti.

Olay şu; ani bir gelişme üzerine İl Emniyet Müdür Yrd.cıları Şube/İlçe Müdürleri tören kıyafetli olarak çağırılıyor (cenaze töreni veya çelenk koyma vs)

Bizim müdürün ayakkabıları boyasız tutuşuyor tabi ayakkabıları memurun eline veriyor şunları boyatabilir misin acil? Memur arkadaş da elinde ayakkabılarla resmi üniformayla sokaklara çıkıp ayakkabı boyacısı arayacağına kendi boyasıyla bir güzel parlatıyor ayakkabıyı bir de üstüne cilasını çekiyor.

Müdür denen zevatlar hiç mi sınırını bilmez arkadaş bu teşkilatta yazıklar olsun...

M.E.K.Eagle90
Yasaklı
16 Mart 2019 10:48

Müdür seviciliği yapmak istemem ama bizim taklacı memur müdürden daha suçlu.Yalakalık yapacağım takla atacağım diye ayakkabıyı kendi boyamış

ikicocumubiraktm
Yasaklı
16 Mart 2019 10:49

Suç memurun mudurun dgil. Adam boyativer demis kendin boya dememis. Mudurum boyaci yok diyememek o memurun acizligi

Felsef
Kapalı
16 Mart 2019 10:49

Şimdi burada öncelikle müdür senin dediğin gibi ricada bulunmuşsa "boyatabilir misin?" diye sorun yok yeri geliyor bende memur olarak memur arkadaşıma yada o bana rica ediyor o an ayakkabı boyuyorsak diğerinide rica üzerine boyayabiliyoruz ya da silah temizliği yapıyorsak arkadaşımızınkinide yada o bizimkini temizleyebiliyor, burada memur arkadaşımıza sen boya dememiş bıyatabilirmisin demiş memur arkadaşta artık düşüncesini bilemeyiz dışarda elde ayakkabi ile boyacı aramak belki abesine gitmiştir kendisi boyamıştır ha boyamak zorunda mı? Değil! Sonuçta müdüre boyacı bulamadımda diyebilirdi burada müdüre kızmak için bir sebep bulamadım ben kızılacaksa memur arkadaşımıza kızılabilir ama onunda niyetini bilmiyoruz yalakalık için mi yaptı? insanlık yapayım diyerek mi yaptı?

Felsef
Kapalı
16 Mart 2019 10:51

Ya da sorulması gereken bir başka sorudan böyle bir olay hiç yaşanmadı sen de polis falan değilsin polisleri sözde çaycı nöbetçi gibi küçük düşürmeye çalışan küçük beyinli zavallılardan mısın?

Ayahal
Memur
16 Mart 2019 10:56

Bunu yazan polis bile değilse bu teşkilatın alayı yalaka ve aciz. En üstünden en alttakine kadar. Bizim teşkilat kadar kalitesiz ve cahil bir kurum yok.
Felsef, 5 yıl önce
Ya da sorulması gereken bir başka sorudan böyle bir olay hiç yaşanmadı sen de polis falan değilsin polisleri sözde çaycı nöbetçi gibi küçük düşürmeye çalışan küçük beyinli zavallılardan mısın?

Felsef
Kapalı
16 Mart 2019 11:04

Özeleştiri yaptığın için tebrik ederim ama benim gibi istisnaların var olduğuna inanıyorum
Ayahal, 5 yıl önce
Bunu yazan polis bile değilse bu teşkilatın alayı yalaka ve aciz. En üstünden en alttakine kadar. Bizim teşkilat kadar kalitesiz ve cahil bir kurum yok.

erkancık
Memur
16 Mart 2019 11:12

Memurun ayakkabısı boyasız olsaydı müdür tarafından sözlü veya yazılı uyarı verilirdi belki de memur hakkında rapor bile tutulurdu. O zihniyette olan müdürler hala varsa Allah ıslah etsin memurun ayakkabı boyasıyla çorabıyla kepiyle uğraşmakla müdür koltuğu doldurulamaz, müdür dediğin kişi iğneyi kendine cıvaldızı memura batırsın buna da razıdır teşkilat. Ama müdürler iğneyi de cuvaldızı da memura batırıyor bu yüzden de polis intiharlarının önüne geçilmiyor. Polislere verilen meslek etiği dersleri müdürlere de verilmeli.

erkancık
Memur
16 Mart 2019 11:28

Silahlı görev yapan tüm meslek grupları mobinge maruz bırakılmamalı rapor tutma tehditleriyle sicil bozma ve mesleğini yakarım gibi sözlü mobinglerle memurlara baskı yapılmamalı. Bir çok polis bu sebeplerden dolayı belindeki silahla canına kıyıyor. Hiç bir rütbe ve makam, altında ki insanı ezme hakkı vermez bütün rütbe ve makamlar adaleti sağlamak ve korumak için verilir. Allah askerleriimizi polislerimizi korusun Haklarını ödemek zordur.
16 Mart 2019 11:39

Parasını almışsa sorun yok, 70 tl.

AdamKarizma
Yasaklı
16 Mart 2019 11:50

:)))))))))))))

Memur hizmete dair kanuni emirleri yerine getirmekle yükümlü personeldir. Bunun bilincinde olan dik duran memuru amir müdür zaten yanında barındırmaz!

Dolayısıyla o memur arkadaş müdür amir lafının baş harflerini duyduğu lahza itibarıyla ellerini önüne bağlayan saygının ötesinde bir duruşa geçen bir zavallıdır. Ve ayakkabıyı boyatıver lafını da kendisine bir emir olarak telakki etmiş olacaktır ki ayakkabının altını üstünü diliyle yalamadığına ben şahsen şaşırmış bir vaziyetteyim :))))))))))))

Günün en mühim lafı da burda duradursun bakalım!

Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok!..

nkanka
Şef
16 Mart 2019 12:13

"Yahu müdür bu cesareti nereden buluyor da ricada bulunuyor?" diye soracağınıza memura yükleniyorsunuz.

Bir okul müdürü öğretmene, vergi dairesi müdürü veznedarına, nüfus müdürü memuruna, doktor hemşiresine böyle bir şey söylemeye cesaret dahi edemez.

Memur aksilik yapıp işi elbet yokuşa sürebilir ama sorgulanması gereken müdürlerin memurları özel uşağı gibi kullanmayı kendilerine hak görmeleri, en azından buna yatkın olmaları bence.

pajazzit
Yasaklı
16 Mart 2019 13:22

Müdürün ayakkabılarını boyayan kahraman mert yiğit polis kardeşimizi gönülden kutluyorum.başarılarının devamını diliyorum.Ayrıca burada müdüre de sitem etmek istiyorum.Orda senin kahraman mert çakı gibi polisin dururken git şunları boyat demen hiç olmamış müdür bey.direk al şu ayakkabıları boya gıcır gıcır olsun demen lazımdı.Ne var ki bu kahraman kardeşimiz olayı çözmüş hemen 1. dereceden kendi boyamış ayakkabıları.yine bu mert karakterli!!!! polis kardeşimizi canı gönülden tbr ediyor,meslekte çok ileri seviyelere geleceğinden hiç şüphe duymuyorum.iyiki sen gibiler var kardeşim benim afferim.memleket sen gibi polis arkadaşlar sayesinde yükselecek kalkınacak ve muassır medeniyetler seviyesine çıkacaktır ;))

omresl
Şube Müdürü
16 Mart 2019 13:27

Arkadaş sen geçen polis=er diyen adamsın. Askeri personel misin polis mi yoksa trolmu bilmiyorum.Ama şu bi gerçek senin bu başlığı buraya açmanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.Emniyet teşkilatında müdürün memura kendi ayak işlerini yaptırma yetkisi yoktur memur yapmak zorunda değil yaptırımıda yoktur. Ancak bu olayda rica etmiş emir vermemiş ve bundan olacakki arkadaş iyi niyetinden mi yoksa başka bişeydenmi kendisi halletmiş. Bu olayı alıpta sanki müdürün böyle bi yetkisi varmış gibi ya da teşkilat hep böyleymiş gibi bi algı oluşturmanın hiç anlamı yok. Ben asıl bu başlıklar altına teşkilatı hemen kötülemeye başlayan polisleri küçük düşürücü yorum atan meslektaşlarımı kınıyorum.
nkanka, 5 yıl önce

"Yahu müdür bu cesareti nereden buluyor da ricada bulunuyor?" diye soracağınıza memura yükleniyorsunuz.

Bir okul müdürü öğretmene, vergi dairesi müdürü veznedarına, nüfus müdürü memuruna, doktor hemşiresine böyle bir şey söylemeye cesaret dahi edemez.

Memur aksilik yapıp işi elbet yokuşa sürebilir ama sorgulanması gereken müdürlerin memurları özel uşağı gibi kullanmayı kendilerine hak görmeleri, en azından buna yatkın olmaları bence.

pajazzit
Yasaklı
16 Mart 2019 13:31

Şimdi hatırladım güzel yakalamışsın evet bu o.polis düşmanı trol bu ş.siz.Bu konu başlığını açan polis düşmanı seni dere tepe,tarla bahçe,dağ ova fellik fellik gezdirir,ayakkabılarımın tozunu dilinle sildirir yalatır cilasını çektirir,senin 7 ceddinden girer tophanenden çıkar imanını gevretirim haberin olsun ;))

omresl, 5 yıl önce
Arkadaş sen geçen polis=er diyen adamsın. Askeri personel misin polis mi yoksa trolmu bilmiyorum.Ama şu bi gerçek senin bu başlığı buraya açmanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.Emniyet teşkilatında müdürün memura kendi ayak işlerini yaptırma yetkisi yoktur memur yapmak zorunda değil yaptırımıda yoktur. Ancak bu olayda rica etmiş emir vermemiş ve bundan olacakki arkadaş iyi niyetinden mi yoksa başka bişeydenmi kendisi halletmiş. Bu olayı alıpta sanki müdürün böyle bi yetkisi varmış gibi ya da teşkilat hep böyleymiş gibi bi algı oluşturmanın hiç anlamı yok. Ben asıl bu başlıklar altına teşkilatı hemen kötülemeye başlayan polisleri küçük düşürücü yorum atan meslektaşlarımı kınıyorum.

save001
Daire Başkanı
16 Mart 2019 14:19

Bende diyorum bu nick biyerden tanıdık doğru tespit teşekkür ederim devrem bu oç polis düşmanı trol zaten başlıktanda konudanda belli ulan ne kadar polis düşmanı trol varsa yedi sülalesinin kulağı çınlasın emi
omresl, 5 yıl önce

angarabebesi060606
Daire Başkanı
16 Mart 2019 17:44

Müdür: ayakkabıyı boyarmısın memur bey Polis: ben yapamam müdürüm müdür: tamam memur bey sorun değil Ertesi gün memur bey tebliğ var tayinin çıkmış:)
Felsef, 5 yıl önce
Şimdi burada öncelikle müdür senin dediğin gibi ricada bulunmuşsa "boyatabilir misin?" diye sorun yok yeri geliyor bende memur olarak memur arkadaşıma yada o bana rica ediyor o an ayakkabı boyuyorsak diğerinide rica üzerine boyayabiliyoruz ya da silah temizliği yapıyorsak arkadaşımızınkinide yada o bizimkini temizleyebiliyor, burada memur arkadaşımıza sen boya dememiş bıyatabilirmisin demiş memur arkadaşta artık düşüncesini bilemeyiz dışarda elde ayakkabi ile boyacı aramak belki abesine gitmiştir kendisi boyamıştır ha boyamak zorunda mı? Değil! Sonuçta müdüre boyacı bulamadımda diyebilirdi burada müdüre kızmak için bir sebep bulamadım ben kızılacaksa memur arkadaşımıza kızılabilir ama onunda niyetini bilmiyoruz yalakalık için mi yaptı? insanlık yapayım diyerek mi yaptı?

M.E.K.Eagle90
Yasaklı
16 Mart 2019 18:04

ske ske boyanacağını nasıl öğrendin
16 Mart 2019 18:09

boyamış reis ahahaha :D acaba boyarken mecali var mıydı :DDDDD
M.E.K.Eagle90, 5 yıl önce
ske ske boyanacağını nasıl öğrendin

M.E.K.Eagle90
Yasaklı
16 Mart 2019 18:25

önce boyamamış kan almışlar ki halsizlik bundan sonra bakmış olmuyo şey yapıla yapıla boyamış ki tecrübe bundan
Ottomanhero, 5 yıl önce
boyamış reis ahahaha :D acaba boyarken mecali var mıydı :DDDDD

nkanka
Şef
16 Mart 2019 19:43

Bu son model sokaktan toplanan komiserlerden belli ayakkabıyı boyatmak için çıkarırsın ama dikkat et bir tarafına monte etmesinler kardeş...

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi