Editörler : afulutas
16 Mart 2019 11:34   

Tayin şartlarındaki askerlik maddesi

Arksdaşlar tayin şartlarında (sözleşmeli pozisyonda geçen süreler hesaba katılacak, askerlik, açıkta ve aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 aydan fazlası hesaba katılmayacaktır.) maddesi geçmektedir.

Anlayamadiğım şey askerlik ve aylıksız izinlerdin de 3 aydan fazlasi mi sayilmiyor yani 1 ay bedelli askerlik yaptik o surede de ayliksiz izinde bulunduk şimdi bu sure 3 ayı geçmediği icin komisyonda calıştığımiz süre icerisine sayiliyor mu yoksa o 3 aylik sure sadece hastalık raporlarına mı dahil

Bu sene bedelli askerlik yapmistim eger o sure sayilirsa son komisyonda ki 2 yillik sureyi dolduruyorum cevabinizi merak ediyorum

17 Mart 2019 21:58

DwightStifler
Aday Memur

Var mi bilen biri

17 Mart 2019 22:50

MWWY
Daire Başkanı
Gayet açık net, askerde ve aylıksız izinde geçen süre sayılmıyor. Raporların üç aya kadar olanı sayılıyor üç aydan fazla olanı sayılmıyor. -ile den sonraki kısım şarlı bir durumu belirtiyor bu şart tüm metne değil virgül, ki, ile bağlaçlarından sonraki metne uygulanıyor. Üç aya kadar olan raporlar iki yıllık süreye dahil üç aydan fazla olan raporlar süre için dikkate alınmıyor.
18 Mart 2019 16:38

Tnzr
Kapalı

Var mi bilen biri

DwightStifler, 1 yıl önce - Alıntıya git

3 aydan fazlası sayılmıyor. Örneğin 4 ay ücretsiz izinde geçirdin 3 ay sayılır 1 ay sayılmaz.

Bedelli konusuna gelirsek o bambaşka bir şey şöyle ki; bahsettiğiniz gibi 1 ay bedelli yapmıyorsunuz 19 gün yapıyorsunuz ve MEB de olduğu gibi puanlama yapılırken aylardan arta kalan günler hesaplamaya dahil edilmiyor. Eğer 1 aydan fazla yada en az 1 ay askerlik yapmış olsanız bu süre puanı tarafınıza verilecekti. Şuan emsal işe başladıklarınızdan muhtemelen 3 puan geridesiniz.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?