Editörler : Doğuş.
16 Mart 2019 22:25   

Şark süresinin uzaması...

iyi akşamlar herkese...

ben şark hizmetine 25 eylülde başladım. görev esnasında iken kaza geçirdim ve 3 ay rapor verildi. rapor üzerinde iş kazası yazmıyor (olayın sıcağı sıcağına kimsenşn aklına gelmiyor tabi) ancak personel bğroya verilken üst yazıda görev esnasında iken kaza geçirdiğim ve 60 gün heyet raporu verildiği yazıldı. 60 günün sonunda kontrole gittiğimde doktor 20 daha heyet raporu verdi. ikinci raporu personele verirken ilk raporumun şarktan sayılmadığını, genel müdürlüğün kabul etmediğini söylemişler. araştırdıpıma göre atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 42. md. göre görev esnasında olan yaralanmaların şark süresinden sayıldığı yazıyor..

şimdi ben sizce ne yapmalıyım? dilekçe ile durumu ve yönetmeliği belirtip tarafıma bilgi verimesi şeklinde mi başvuru yapayım?

görüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

17 Mart 2019 11:08

yasar3431
Aday Memur
her yıl 30 günden sonrası sarktan sayılmıyor hesapla
17 Mart 2019 11:39

ikicocumubiraktm
Şef

Aynen ablacım o gün görevli olduğu a dair görev yazisini al, akabinde kaza nasil oldu bilmiyorum eğer trafik kazası ise resmi araç plakasını ve ilgili olay tutanagini ekleyerek daireye yazini ilgili maddeyle beraber gönder... Kaza nasil oldu onuda yazsaydin iyidi. Ama senin iş halloljr merak etme

17 Mart 2019 14:28

wiya
Şef
raporliyken twror parasi kesilir ama gorev sirasinda oldu ise 24 ay boyunca almaya hakkiniz var.emniyet iyice farklo bakiyor olaya teror konusunu ariyor.olayin gerceklesmesi teror eyleminden mi kaynaklanmis yoksa hizmetin ifasi sirasinda mi herhangi bir olayin gercekmesinden mi kaynaklandi.(burada hizmet kusuru sayiyor yani bu kaza senin yuzunden de kaynaklanmis olabilir seklinde dusunuyor)umarim anlatabilmisimdir ama mahkene karariyla konuyla ilgili cok sayida hak ve menfaat elde eden var.tutanaklar cok onemli emin ol.tekrar gecmis olsun diyorum
Toplam 3 mesaj

ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?