Editörler : Mehmet Balci
17 Haziran 2019 22:00

Jsjsksk
Şef

asgari ücretin 2,5 katından biraz fazla desem...

Mr.Engineerr, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam niye normal söylemiyorsunuz 5200 5300 falan diye korkmayın nazarımız değmez :))

18 Haziran 2019 01:45

Mr.Engineerr
Aday Memur

ben böyle diyeyim anlayana.. ;)

19 Haziran 2019 23:06

interstellar17
Aday Memur

msbde çalışıyorum tüm amirlerim sivil. çalıştığım yerde bir bölük var ama amirimin altında. herşey i

Mr.Engineerr, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam peki çalışma saatleriniz nasıl, mesaiye kalıyor musunuz? İş yükü tam olarak nasıl özel sektördeki gibi değildir umarım.

Forumda daha öncelerden çok tezat bilgiler okudum. Siz msb de mühendis olarak çalıştığınızı belirtmişsiniz, düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

20 Haziran 2019 01:33

Mr.Engineerr
Aday Memur

08.30-17.30 çalışma saatleri.ek mesai yok.iş yükü personel eksikliği nedeniyle çok gibi.zaman geliyor alanın dışı işlere de bakıyorsun. ama hiyerarşi vs. öyle askeri nizam yok yani

20 Haziran 2019 09:43

Jsjsksk
Şef

arkadaşlar ne zaaman göreve başlanacağı ile ilgili bir bilgi alabilen varmı acaba

21 Haziran 2019 00:36

makel94
Aday Memur

arkadaşlar ne zaaman göreve başlanacağı ile ilgili bir bilgi alabilen varmı acaba

Jsjsksk, 4 hafta önce - Alıntıya git
Soruşturma 6 ay sürüyormuş
21 Haziran 2019 08:45

Jsjsksk
Şef
Soruşturma 6 ay sürüyormuş
makel94, 4 hafta önce - Alıntıya git

Off cok uzun süreç başlamıştır ama dını bide başlamasını beklemiycrz yani soruşturma evrakları verilmiştir

22 Haziran 2019 09:42

makel94
Aday Memur

Off cok uzun süreç başlamıştır ama dını bide başlamasını beklemiycrz yani soruşturma evrakları verilmiştir

Jsjsksk, 4 hafta önce - Alıntıya git
Başladı denmiş iletişime geçen arkadaşlara
23 Haziran 2019 13:49

interstellar17
Aday Memur

08.30-17.30 çalışma saatleri.ek mesai yok.iş yükü personel eksikliği nedeniyle çok gibi.zaman geliyor alanın dışı işlere de bakıyorsun. ama hiyerarşi vs. öyle askeri nizam yok yani

Mr.Engineerr, 4 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim, peki gün içerisinde ne gibi işler yapıyorsunuz yani sorumluluklarınız hangi alanlarda oluyor? (tasarım, planlama, üretim vb. olarak bahsetmek istedim)

23 Haziran 2019 14:30

Muhendislique
Aday Memur
Başladı denmiş iletişime geçen arkadaşlara
makel94, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam bir whatsapp grubu falan var mı? Gelişmelerden biz de haberdar olmak istiyoruz.
23 Haziran 2019 20:13

Mr.Engineerr
Aday Memur

Teşekkür ederim, peki gün içerisinde ne gibi işler yapıyorsunuz yani sorumluluklarınız hangi alanlarda oluyor? (tasarım, planlama, üretim vb. olarak bahsetmek istedim)

interstellar17, 3 hafta önce - Alıntıya git

Çalıştığım şube gereği benim ki arıza ve sorunların giderimine yönelik. öyle üretim, planlama yapan yer var mıdır bilemiyorum. en teknik olarak yapılan iş teknik şartnameler ve sonrasında ihaleler olabilir.

23 Haziran 2019 22:35

makel94
Aday Memur
Hocam bir whatsapp grubu falan var mı? Gelişmelerden biz de haberdar olmak istiyoruz.
Muhendislique, 3 hafta önce - Alıntıya git
Var mesaj atın
24 Haziran 2019 20:17

mechanic01
Aday Memur

Mr.Engineerr, 4 hafta önce - Alıntıya git
Yds puanı yada isg b sertifikasının maaşa etkisi var mı ?
24 Haziran 2019 22:04

Mr.Engineerr
Aday Memur
Yds puanı yada isg b sertifikasının maaşa etkisi var mı ?
mechanic01, 3 hafta önce - Alıntıya git

isg.yi bilmiyorum ama yds maaşı cüzi miktarda etkiliyor.

24 Haziran 2019 22:18

interstellar17
Aday Memur

Çalıştığım şube gereği benim ki arıza ve sorunların giderimine yönelik. öyle üretim, planlama yapan yer var mıdır bilemiyorum. en teknik olarak yapılan iş teknik şartnameler ve sonrasında ihaleler olabilir.

Mr.Engineerr, 3 hafta önce - Alıntıya git

Sağ olun benim merak ettiğim bir konu daha var. Şuan da çalıştığınız kurumda görev tanımları net mi yani ne yapacağınız, nasıl yapacağınız gibi soruların cevapları oldukça net mi? Bizden istenen görevler açıkça belirtiliyor mu?

Bilmediğim bir konuda iş/görev verildiğinde "nasıl yapılır" kısmını döküman yada benzeri belgeler ile bulabilir miyim yoksa belirsizlik mi hakim olur? Umarım aklımdaki soruları net bir şekilde ifade edebilmişimdir.

24 Haziran 2019 22:48

mechanic01
Aday Memur

isg.yi bilmiyorum ama yds maaşı cüzi miktarda etkiliyor.

Teşekkür ederim

25 Haziran 2019 01:12

Mr.Engineerr
Aday Memur

Sağ olun benim merak ettiğim bir konu daha var. Şuan da çalıştığınız kurumda görev tanımları net mi yani ne yapacağınız, nasıl yapacağınız gibi soruların cevapları oldukça net mi? Bizden istenen görevler açıkça belirtiliyor mu?

Bilmediğim bir konuda iş/görev verildiğinde "nasıl yapılır" kısmını döküman yada benzeri belgeler ile bulabilir miyim yoksa belirsizlik mi hakim olur? Umarım aklımdaki soruları net bir şekilde ifade edebilmişimdir.

interstellar17, 3 hafta önce - Alıntıya git

yapılan herşey bilinmedik tabi ilk başta. ama tabi burda devreye ikili ilişkileri iyi tutmak giriyor. elbet o yapacağın işi daha önce yapan birileri olacaktır yanında. onlardan rica etmen durumunda olumsuz yanıt olacağını hiç sanmıyorum;) belge vs onlara da ulaşmak o kadar zor değil neyi nerde araman gerektiğini öğrendiğin zaman sıkıntı kalmıyor.

25 Haziran 2019 12:46

interstellar17
Aday Memur

yapılan herşey bilinmedik tabi ilk başta. ama tabi burda devreye ikili ilişkileri iyi tutmak giriyor. elbet o yapacağın işi daha önce yapan birileri olacaktır yanında. onlardan rica etmen durumunda olumsuz yanıt olacağını hiç sanmıyorum;) belge vs onlara da ulaşmak o kadar zor değil neyi nerde araman gerektiğini öğrendiğin zaman sıkıntı kalmıyor.

Anladım hocam, diğer yorumlarınızdan anladığım kadarıyla da msb ye bağlı çalıştığınız kurumdan memnunsunuz. (Hem mesai saati hem çalışma ortamı gibi) Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim.

26 Haziran 2019 00:16

Mr.Engineerr
Aday Memur

evet ben memnunum halimden. darısı sizlere olur inşallah.ne demk rica ederim.

Toplam 39 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?