Editörler : crops35
18 Mart 2019 19:22

Engelli 2.kez tayin hk.

Mrb arkadaslar engelli 2.kez tayini icin bir sure sarti var mi yani birinci tayinden sonra 2.kez istemek icin belli bir zorunlu calisma suresi var mi meb personeliyim 1 yil oldu su anki gorev yerimde nasil bir yol izlemem gerekiyor lutfen bana yardimci olun

Cemsid42
Aday Memur
19 Mart 2019 08:38

merhaba arkadaşım normalde 2. diye bir hak yok , yönetmeliklerde yani süre sınırıda yok , 2. kez olayı mahkeme kararı bir olay Meb bunu kolayca uygulamıyor, dilekçeni Bakanlığa gönderilmek üzerine ekleri ile birlikte yazıp şansını deniyebilirsin.

ekpssmakina
Aday Memur
19 Mart 2019 09:17

Red gelirse ne yapmak lazim kardesim

Cemsid42
Aday Memur
19 Mart 2019 18:27

şöyle ki sen öncelik dilekçeni Bakanlığa gönderilmek üzere diye belirt yazarken yoksa ilden sen daha önce kullanmışsın diye red verip yolluyorlar. Bende tam bilmiyorum ama forumda arkadaşın biri kamu denetçiliği kurumuna başvur demişti,oda olmazsa idare mahkemesi dedi. son DPB görüşünü ek yapmayı unutma . selametle
ekpssmakina, 5 yıl önce

yusuf5588
Aday Memur
20 Mart 2019 10:32

kardeşim bende aynı durumdayım meb yönetmeliğini değiştirmedi.yani şuan bir defaya mahsus ddevam ediyor.sağlık bakanlığı değiştirmiş ikinci tayin veriyor.ama meb şuan yönetmeliğe aykırı iş yapıp tayin verir mi bi denemek lazım....

ekpssmakina, 5 yıl önce

yaraliyurek
Daire Başkanı
20 Mart 2019 14:18

üniversite memurları olarak birinciyi alamadık ki..

Engin Sar
Memur
21 Mart 2019 02:06

Dilekçeni ver, ekine danıştay kararını ve dpb görüşünüde ekle dilekçende de bunlara vurgu yap red gelirse idare mahkemesine bir dilekçe verip dava harcını yatır. Avukata gücün yoksada bulunduğun ilin barosundan talepte bulun ücretsiz avukat iste yürütmeyi durdurma istemli iptal kararı iste mahkemeden en geç 2-3 ay içinde %99 lehine karar çıkar

memory9495
Şef
21 Mart 2019 14:33

dpb görüşüyle beraber ben 2. kez istedim oldu. yeni yerimde 2,5 ay oldu çalışıyorum

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi