Editörler : swat3410E.Kayı Han
19 Mart 2019 13:15

Sıralamaya giremedi ile başarısız arasındaki fark nedir ?

Arkadaşlar merhaba kpss 70 spor 85 ile sıralamaya giremedi 3000 lerde sıralama çıktı sonuçta. Şimdi benim sorum şu bana sözlüde 70 üstü vermişler ve ben 1200 lisans ın içine girememiş miyim ? Yani sıralamaya tabi tutuldum ama yeterli puanım olmadığı için mi sıralamaya giremedim?

Birde sonuç kısmında başarısız yazanlar varmış. Onlarda neye göre başarısız yazıyor mülakat puanına göre mi güvenlik soruşturmasına göre mi ?

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 13:19

Sıralamaya giremedinin diğer adı "Sıradasınız" dır. Anlamı ise: Asil veya yedek listeye giremeyen kişilerin mülakatta 70 üstü alarak kaçıncı sırada olduğunı gösteren sıradır. Başarısız ise; Mülakatta 70 altı alan kişilerdir.

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 13:21

Başarısız kısmına girenlerin 2 ana sebebi vardır . Birincisi; güvenlikte sıkıntı olması, ikincisi; o kişiyi polislik için yeterli bulmamaları...

esmyrn
Aday Memur
19 Mart 2019 13:22

70 üstü alıp güvenlik soruşturmasından geçemeyenlere de sıralama verilir mi peki yoksa öyle olduğunda da başarısız mı yazar ?

besyocu444, 5 yıl önce
Sıralamaya giremedinin diğer adı "Sıradasınız" dır. Anlamı ise: Asil veya yedek listeye giremeyen kişilerin mülakatta 70 üstü alarak kaçıncı sırada olduğunı gösteren sıradır. Başarısız ise; Mülakatta 70 altı alan kişilerdir.

esmyrn
Aday Memur
19 Mart 2019 13:24

Çok teşekkür ederim. İçimi ferahlattınız.

besyocu444, 5 yıl önce
Başarısız kısmına girenlerin 2 ana sebebi vardır . Birincisi; güvenlikte sıkıntı olması, ikincisi; o kişiyi polislik için yeterli bulmamaları...

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 13:24

çok kişi vardır başvuran. kpss puanınız güzel. mülakattan da 70 üstü almışsınız. bayanlarda spor önemli oluyor. 90 95 lere çıkarsanız 24.dönemin olma ihtimali yüksek. mutlaka tekrar deneyin derim.

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 13:27

Başarısız yazar. Direkt eleme sebebi. ona göre mülakatı düşük tutup ilerlemesini durduruyorlar. (Ön araştırmaları mutlaka vardır bağlantılı olanları bilirler.)
esmyrn, 5 yıl önce

70 üstü alıp güvenlik soruşturmasından geçemeyenlere de sıralama verilir mi peki yoksa öyle olduğunda da başarısız mı yazar ?

esmyrn
Aday Memur
19 Mart 2019 13:29

Çok teşekkür ederim. Tekrar şansımı deneyeceğim. İnşallah bu sefer olur ara alım olacağı için şansımız biraz daha yüksek diye düşünüyorum.

besyocu444, 5 yıl önce
çok kişi vardır başvuran. kpss puanınız güzel. mülakattan da 70 üstü almışsınız. bayanlarda spor önemli oluyor. 90 95 lere çıkarsanız 24.dönemin olma ihtimali yüksek. mutlaka tekrar deneyin derim.

Wonderrwomannn
Aday Memur
19 Mart 2019 14:30

Sitelerde gördüğünüz seylere göre yorum yapmayın. Basarisiz sayılan adaylarin kriteri emin olun o degil. Bende 2 binde kaldim sporum 100ken sporla da alakasi Yok. O zaman şimdiye asıl olmam gerekliydi.

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 14:36

Bunu burada açıkça yazamıyorum siz de tahmin edersiniz :) Gerçeği herkes biliyor. Ama elde kanıt olmayınca öne sürmeninde bir anlamı kalmıyor. Kanıt olsa siz hakkınızı arayabilir okula giriş yaptırtabilirdiniz ama bu böyle olmuyor. Hakkınızla girmek nasip olur inşallah.
Wonderrwomannn, 5 yıl önce

Sitelerde gördüğünüz seylere göre yorum yapmayın. Basarisiz sayılan adaylarin kriteri emin olun o degil. Bende 2 binde kaldim sporum 100ken sporla da alakasi Yok. O zaman şimdiye asıl olmam gerekliydi.

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 14:38

Ne demek rica ederim. Ben de 24 ü ilk kez deneyeceğim. 24 e kpss nin yetişmemesi .arada subaylık alımının yapılması. 20 bin öğretmen ataması hep polislik için avantaj. bir nevi aynı kişiler başvuracak.
esmyrn, 5 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Tekrar şansımı deneyeceğim. İnşallah bu sefer olur ara alım olacağı için şansımız biraz daha yüksek diye düşünüyorum.

Wonderrwomannn
Aday Memur
19 Mart 2019 17:54

Amin kardeşim. Son olsun da gayrı duamız yok. Ben sizi de anlıyorum. Ama yani diyecek bir sey yok. ALLAH kerim . Yani pek farki yok basarısiz ile siralamaya giremedi arasında siralamaya sokmadigi adayida kafadan almaz almayacağı icin o puani verir. oraya takılmayın bence ben hic basarisiz olmadim da ne oldu sonuç yine buralardayım :))))

besyocu444, 5 yıl önce
Bunu burada açıkça yazamıyorum siz de tahmin edersiniz :) Gerçeği herkes biliyor. Ama elde kanıt olmayınca öne sürmeninde bir anlamı kalmıyor. Kanıt olsa siz hakkınızı arayabilir okula giriş yaptırtabilirdiniz ama bu böyle olmuyor. Hakkınızla girmek nasip olur inşallah.

besyocu444
Şube Müdürü
19 Mart 2019 19:48

Diğer arkadaş bilmediği bi sonuçtan dolayı mı olmadı diye anlamak için sordu diye düşünüyorum. Başarısız da güvenlik biraz devreye giriyor. sıralama işinde bakıi açıları daha ılımlı . böyle olup pes etmeyip kazanan çok arkadaşım oldu. pes etmeyin inşallah olur. Emeklerinizin karşılığını alırsınız.
Wonderrwomannn, 5 yıl önce

Amin kardeşim. Son olsun da gayrı duamız yok. Ben sizi de anlıyorum. Ama yani diyecek bir sey yok. ALLAH kerim . Yani pek farki yok basarısiz ile siralamaya giremedi arasında siralamaya sokmadigi adayida kafadan almaz almayacağı icin o puani verir. oraya takılmayın bence ben hic basarisiz olmadim da ne oldu sonuç yine buralardayım :))))

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Mart 2019 09:45

siralamaya giremedi, her asmayi gecip puanı 10 binlik listeye giremeyen.basarısız iseSsözlüde elenen

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi