Editörler :
19 Mart 2019 23:35   

Görevi ihmal disiplin soruşturması

Merhabalar, bir ilçe belediyesinde mühendis kadrosunda çalışmaktayım. aynı zamanda 2013 yılından bu yana iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirmem var. 3 kez ek ödeme ile ilgili olarak dilekçe verdim ancak her seferinde reddedildi. ardından da bağlı olduğum müdürlükler ve görev yerlerim değiştirilmek suretiyle mobbinge maruz kaldım. ve daha önce iki kez bu görevi yapmak istemediğimi bırakacağımı yazılı olarak bildirmeme rağmen baskı ile göreve devam ettirildim. Bildiğiniz üzere iş güvenliği uzman olarak görevlendirilebilmek için ilgili personelin muvaffakati gerekmektedir. son olarak 2019 şubat aynda bir dilekçe daha verdim ek ödeme talebi içeren yine red geldi. bende yine görevi bırakmak için dilekçe yazacaktım ki sertfikamı yenilemediğim için çalışma bakanlğı görevlendirmemi sistem üzerinden iptal etmiş. bende sertifikamın askıya alındğını ve bu görevi yürütmemin mümkün olmadığını kadroma uygun baka bir göreve atanma talebimi içeren bir dilekçe verdim geçen hafta ve bugün bana görevi ihmal sucundan soruşturma açıldı. şimdi sorarım size kişisel bir belge olan iş güvenliği uzmanlığı sertifikasını vize ücretini yatırmadığım ve sertifikayı yenilemediğim için görevi ihmal mi sucu mu işlemiş oluyorum? zaten ek ödemesinden faydalanamadığım ve cebren yapmak zorunda bırakıldığım bir örev için cebimden sertifika vize ücreti ödeyerek vize ettirmek benim görevim miydi yoksa?

ANKET
1928 tarihindeki Harf Devriminin, Türk milletinin geleneğiyle olan bağını kopardığı yönündeki görüşe;