Editörler : Pangaea

Kapalı
21 Mart 2019 08:20

MSB mühendis alımı torpili

Arkadaşlar şuan halihazırda sözleşmeli büro personeli olarak çalışmaktayım.MSB sözleşmeli çalıştığım için başvurumu kabul etmedi. FAKAT şuan yakın çevremde benim gibi çalışıp başvurusu kabul edilenler var. DUYDUMKi benim gibi elenen bi kaç kişi daha varmış CİMER e yazın arkadaşlar bizi bilerek eleyip yerimize kendi almak istedikleri düşük punanları aldılar. göreceksiniz alacakları adamlar hep düşük puanlılar olacak. YAzın bu dediğimi bi yere.

Bu saatten sonra daha çağırsalar da gitmem zaten ama yapılan torpili saçmalığı herkes görsün.

21 Mart 2019 08:26

Yapmayın kardeşim ya hali hazırda işin var işte. Bırakın ihtiyacı olan insanlar girsin. Hem msb hakkında söylenen bunca kötü şeye rağmen bu ısrar niye?

class12
Kapalı
21 Mart 2019 10:23

hocam mühendislik bosuna mı okuduk herkes ister kendi mesleğini yapmayı

Yunus.Emre.K
Aday Memur
21 Mart 2019 10:33

Dostm burada suç bu arkadaşın değil. Açıkcası benimde sözleşmelide bir işim olsa ve kendi mesleğimle ilgili bir kadro açılsa bende başvururum. Suç bu arkadaşın değil. Suç yönetmeliğin. Bunu düzeltmeleri gerekmektedir. Tercih hakkını sınırsız tutmalı ancak kazandığında puanını bir daha kullanamama gibi bir şey getirmeliler. Yoksa sistemin gerektirdiği gibi ddavranıyor arkadaş.

Bende şuan bu durumdan sıkıntı çeken ınsanlar arasındayım ama hiç hor gormuyorum. Çünkü benımde başıma gelse bende yaparım. Elbet benden boşalan kadroya 6 ay sonra yeni biri gelecek zaten.

Mechanicbrother, 5 yıl önce
Yapmayın kardeşim ya hali hazırda işin var işte. Bırakın ihtiyacı olan insanlar girsin. Hem msb hakkında söylenen bunca kötü şeye rağmen bu ısrar niye?

O Kagan
Aday Memur
21 Mart 2019 11:34

Kardeşim iyide sen ünvan değişikliği amaçlı başvuru yapmışsın, nasıl kabul etmez başvurunu? Bende Mühendisim, Büro personeli için İzmir e mülakata gideceğim. Atanırsam sonrasında da Msb ye atamam çıkarsa beni almayacaklar mı bu adamlar? DPB yi aradım, geçebilirsin dediler bana? Sen bunun üzerine git.

class12
Kapalı
21 Mart 2019 11:50

valla almadılar abi göz göre göre hakkımı yediler . Arıyorum arıyorum sürekli meşgul.

8805
Kapalı
21 Mart 2019 12:12

insanlardaki bu doyumsuzluk oldukça daha çok bir umut atama bekleyen kişi olacak.. yazıktır ya, istemediğiniz yerlere gitmeyin bari işgal etmeyin, az empati duygunuz olsun belki oraya gidecek kişi büro personeli olarak devam edip hayatını kurtaracak, hayatını kuracak, mühendis olup da büro personelliğine razı bir çok insan varken bu kadar düşüncesiz davranmayın.. madem mühendisliği boşuna mı okudum diye sorgulayacaktı bir insan neden tercih etti o yolu, madem o yolu tercih etti neden şimdi bu sorgulanıyor diye düşünmeden edemiyor insan.. şükretmesini bilin ya dille değil işte bu gibi davranışlarla gösterin minnetinizi.. zaten kadroları az az veriyorlar az duyarlı olun ya..sistemin adaletli olmasını beklemeyin sistem ne zaman adaletli oldu ki adil davranmak bu gibi durumlarda sana bana ona ait, halk olarak biz birbirimize adil davranmalıyız birbirimizi koruyup kollamalıyız, sistem böyle diye ardına sığınılmaz ki hem belki o altı ay bı arkadaşın son şansıydı bunu da düşünebiliyor musunuz.. çaresizlik içinde çırpınan nice kardeşlerim varken, çıkmaza girip hayatlarını sonlandıran nice kardeşlerim varken, sırf aç kalmamak için iş bulamayıp atama umutlarını da yitiren boşuna mı okudum o bölümü diye düşünmeden simit satan çay satan kardeşlerim varken bu ülkede bu gibi davranışlar hiç hoş değil ve bu gibi kararları vermeden önce oturup kaç kişinin hayatına engel olurum diye düşünün az..

Tempt
Yasaklı
21 Mart 2019 12:48

Çamur at izi kalsın bakıyorsun kendi işiniz olmayınca hemen torpil var; sizin atamanız olunca da siz oraya kendi hakkınızla girmiş olacaktınız

O Kagan
Aday Memur
21 Mart 2019 13:41

Bu konuda bilgisizmişsin, MSB'de de İç İşlerinde de yedekli açıklanıyor listeler. Kadro yakma olayı olmuyor. Kadro yakma olayı merkezi de oluyor. Merkeziden atanırda gitmeyip başka bir kuruma gidersen o kadro yanıyor. Biz de istemeyiz mühendis olarak girmek varken düz büro personeli olmayı. Lakin özel sektörde bize para vermiyorlar doğru dürüst. Hadi ben atanamazsam mühendis olarak. 89,5 puanım boşa mı gitsin. Benim ilk amacım devlete girebilmekti. Ve bunu da bi şekikde yapmak için uğraşıyorum. Herkes kendi açısından bakıyor ya, bi de bu açıdan düşün dostum. Herkes emek veriyor. Ama ben çok emek verdim. Ve emeğimin boşa gitmesinden çok aşırı korkuyorum. 82 alan adamdan 75 alan adamdan çok daha fazla korkuyorum.
8805, 5 yıl önce
insanlardaki bu doyumsuzluk oldukça daha çok bir umut atama bekleyen kişi olacak.. yazıktır ya, istemediğiniz yerlere gitmeyin bari işgal etmeyin, az empati duygunuz olsun belki oraya gidecek kişi büro personeli olarak devam edip hayatını kurtaracak, hayatını kuracak, mühendis olup da büro personelliğine razı bir çok insan varken bu kadar düşüncesiz davranmayın.. madem mühendisliği boşuna mı okudum diye sorgulayacaktı bir insan neden tercih etti o yolu, madem o yolu tercih etti neden şimdi bu sorgulanıyor diye düşünmeden edemiyor insan.. şükretmesini bilin ya dille değil işte bu gibi davranışlarla gösterin minnetinizi.. zaten kadroları az az veriyorlar az duyarlı olun ya..sistemin adaletli olmasını beklemeyin sistem ne zaman adaletli oldu ki adil davranmak bu gibi durumlarda sana bana ona ait, halk olarak biz birbirimize adil davranmalıyız birbirimizi koruyup kollamalıyız, sistem böyle diye ardına sığınılmaz ki hem belki o altı ay bı arkadaşın son şansıydı bunu da düşünebiliyor musunuz.. çaresizlik içinde çırpınan nice kardeşlerim varken, çıkmaza girip hayatlarını sonlandıran nice kardeşlerim varken, sırf aç kalmamak için iş bulamayıp atama umutlarını da yitiren boşuna mı okudum o bölümü diye düşünmeden simit satan çay satan kardeşlerim varken bu ülkede bu gibi davranışlar hiç hoş değil ve bu gibi kararları vermeden önce oturup kaç kişinin hayatına engel olurum diye düşünün az..

class12
Kapalı
21 Mart 2019 14:40

yaw benden baska herkez adil tamam. ben sadece yenilen hakkımı yazdım ve göreceksiniz ki beni eleyip en son aldıkları adamlar atanacak diyorum. dediğim olunca tekrar yazarsınız. mülakata alttan adam sokmak için üsttten elemek lazım.

21 Mart 2019 14:42

Herkez değil kardeşim *herkes* lütfen
class12, 5 yıl önce

yaw benden baska herkez adil tamam. ben sadece yenilen hakkımı yazdım ve göreceksiniz ki beni eleyip en son aldıkları adamlar atanacak diyorum. dediğim olunca tekrar yazarsınız. mülakata alttan adam sokmak için üsttten elemek lazım.

class12
Kapalı
21 Mart 2019 14:45

yaw he kardeş bi diktir git.

Herkez değil kardeşim *herkes* lütfen
21 Mart 2019 14:46

Neden mühendislik yapamadığın anlaşıldı.
class12, 5 yıl önce

yaw he kardeş bi diktir git.

class12
Kapalı
21 Mart 2019 14:47

puanım 90.8 sen istesende istemesende yapacam merak etme ..........

Neden mühendislik yapamadığın anlaşıldı.
21 Mart 2019 14:48

MSB isabetli karar vermiş. Kutlarım.
class12, 5 yıl önce

puanım 90.8 sen istesende istemesende yapacam merak etme ..........

Torpilsizgenco
Aday Memur
21 Mart 2019 15:13

Biz 91 le bekliyoruz boş boş evde mühendis kadroları için . Alemin akıllısı siz misiniz. Hem maaş alayım hem de mühendislik kovalayayım .

hakanfc
Şef
21 Mart 2019 18:20

Torpil kısmıyla ilgili yorum yapmayacağım ama arkadaşın yaptığı şeyde bir yanlışlık göremiyorum. Herkes sizin gibi baba maaşıyla geçinmiyor. Önünüzde hangi iş varsa ona giriyorsunuz. 90 puan alan bir mühendis 1 yıldan fazla beklemek zorunda. 1 yıl aç mı duracak bu adam. Siz alın babanızın arabasını 1 yıl gezin rahat tabi. Önündeki iş fırsatını değerlendirmiş bir işe girmiş arkadaş. Şimdi kendi mesleğine geçmek istiyor. Aynı kademedeki başka bir işe başvurmayacak yani. Gelmişsiniz boş yapıyorsunuz yok doyumsuz yok öyle yok böyle. Geçin bu işleri. benim puanım 88. ne merkezi atamada atanabiliyorum ne sözleşmeli girebiliyorum. ikisine de puanım yetmeyecek muhtemelen. 90 puan alan adam dururken ben girseydim o zaman haksızlık olurdu

21 Mart 2019 18:34

Özel sektörde şansını deneyebilirsin herkes devlette çalışmak zorunda değil.
hakanfc, 5 yıl önce

Torpil kısmıyla ilgili yorum yapmayacağım ama arkadaşın yaptığı şeyde bir yanlışlık göremiyorum. Herkes sizin gibi baba maaşıyla geçinmiyor. Önünüzde hangi iş varsa ona giriyorsunuz. 90 puan alan bir mühendis 1 yıldan fazla beklemek zorunda. 1 yıl aç mı duracak bu adam. Siz alın babanızın arabasını 1 yıl gezin rahat tabi. Önündeki iş fırsatını değerlendirmiş bir işe girmiş arkadaş. Şimdi kendi mesleğine geçmek istiyor. Aynı kademedeki başka bir işe başvurmayacak yani. Gelmişsiniz boş yapıyorsunuz yok doyumsuz yok öyle yok böyle. Geçin bu işleri. benim puanım 88. ne merkezi atamada atanabiliyorum ne sözleşmeli girebiliyorum. ikisine de puanım yetmeyecek muhtemelen. 90 puan alan adam dururken ben girseydim o zaman haksızlık olurdu

hakanfc
Şef
21 Mart 2019 19:51

Siz de o zaman özel sektörde deneyin şansınızı neden bu arkadaşın bir kadrodan başka bir kadroya geçişini dert ediyorsunuz.

Özel sektörde şansını deneyebilirsin herkes devlette çalışmak zorunda değil.

cengiz.yilmaz
Aday Memur
21 Mart 2019 23:44

gereksiz yere yüklenmeyin hiç, olması gereken şeylerden bahsetmiş. hata varsa düzeltilir umarım.

makinemre
Aday Memur
22 Mart 2019 09:49

ben de büro personeliyim ben de başvurdum neden kendimi işimi yapmak varken büro personeli olarak kalayım kimsenin zoruna gitmesin otur çalış puanını al sen de atan kimseyi yargılayamazsınız sizin mantığınıza göre özel sektörde çalışan da başvurmasın o zaman işi var başvurmasın al puanını ağlama atan

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi