Editörler :
23 Mart 2019 01:01   

SGK hakkında
Hukukçu arkadaşlar özellikle sigorta kurumunda çalışan veya sigorta kurumuna dava açan arkadaşlar bi konu yardımınıza ihtiyacım var lütfen dönüş yaparsanız sevinirim 90 yılın da babam vefat etti annem onun maaşını alıyor şuan 1500 tl 92 yılında dedem vefat etti anneannem maaş almaya başladı 2005 de anneannem vefat etti babamın maaşı sigorta kurumundan yatıyor dedemde sigortalı devlet işçisi idi 80 li yıllar da Trabzon tekel binasından emekli oldu , annem babamın maaşını alırken dede maaşını alabilir mi , nette araştırma yaptım kimisi alır kimisi alamaz diyor kimisi %75 kimisi %50 si olarak alır diyor net olarak bilgisi olan bu tarz konuya şahit olan oldu mu acaba
23 Mart 2019 19:48

Bs2005
Şef
Ben şahidim o duruma alabiliyor ama sadece tek şartı farklı sigorta kolu olacak misal olarak baban sgkli + deden bagkurlu = alir baban bagkurlu + deden sgkli = alır ama ikiside sgkli veya ikiside bagkurlu alamaz sgk li 4a dan emekli olan kisi bagkurlu 4b den emekli olan kisi 4c ise oradan emekli olan birinden maaş hakkında bilgim yok alır almaz birşey diyemem
Toplam 1 mesaj

ANKET
Hükümetin, Memur Sen'e önerdiği memur maaş zam oranını nasıl buldunuz? (2020 yılı için %3,5+%3 ile enflasyon farkı)