Editörler : crops35
«456789101112131415»

ersin05
Aday Memur
11 Haziran 2019 22:40

Neden böyle bir şey demek istedin Bozbeyli kardeşim??

fronense
Aday Memur
12 Haziran 2019 12:54

Mülakat a kadar yazıyor yardım eden yokmu diye girip çıkınca kendide yazmıyor maalesef.

must32
Aday Memur
12 Haziran 2019 13:46

Arkadaşlar ben İstanbulda dün mülakata girdim. 6 kişilik heyetler oluyor. 3 kişi MSB den geliyor, 2 kişi tersaneden görevli rütbeli askerlerden, 1 kişide atölye şefi oluyor. Mülakatlar gayet ciddi bir ortamda geçekleşiyor. kendinizi tanıtmakla başlıyorsunuz, devamında yaptığınız iş, neden tersane, maaş beklentin gibi birde genel kültür soruları farklı konulardan gelebiliyor. sorular tamamen o anki sözlü mülakata göre şekil alıyor. Konuşma sırasında mesleki teknik sorularda gelebiliyor.dikkat ve heyecan durumu önemli diye düşünüyorum.

Uygulama sınavı herkesin kendi bölümüne göre farklı farklı oluyor. Uygulamada mesleki bilginiz ön plana çıkıyor. Uygulamadan puan alamazsanız şahsi görüşüm işe girmeniz mümkün değil.

Herkese başarılar dilerim.

pars03
Aday Memur
12 Haziran 2019 17:28

Teşekkürler. genel kültür sorusu olarak ne sordular bilgi verebilirmisiniz

must32, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben İstanbulda dün mülakata girdim. 6 kişilik heyetler oluyor. 3 kişi MSB den geliyor, 2 kişi tersaneden görevli rütbeli askerlerden, 1 kişide atölye şefi oluyor. Mülakatlar gayet ciddi bir ortamda geçekleşiyor. kendinizi tanıtmakla başlıyorsunuz, devamında yaptığınız iş, neden tersane, maaş beklentin gibi birde genel kültür soruları farklı konulardan gelebiliyor. sorular tamamen o anki sözlü mülakata göre şekil alıyor. Konuşma sırasında mesleki teknik sorularda gelebiliyor.dikkat ve heyecan durumu önemli diye düşünüyorum.

Uygulama sınavı herkesin kendi bölümüne göre farklı farklı oluyor. Uygulamada mesleki bilginiz ön plana çıkıyor. Uygulamadan puan alamazsanız şahsi görüşüm işe girmeniz mümkün değil.

fronense
Aday Memur
12 Haziran 2019 17:39

Teşekkür ederim sana genel kültür olarak ne sordular
must32, 5 yıl önce

must32
Aday Memur
12 Haziran 2019 22:29

Kıta sahanlığı nedir. Hangi denizlerimizde ülke olarak sıkıntılarımız var. Sebepleri nelerdir. Uçak gemimizin adı nedir. İlk milli gemimizin adı nedir. Kuvvet komutanlarının isimleri gibi. Başka arkadaşlara bunları sormamışlar. Daha basit sorular gelende olmuş. Diğer arkadaşlar öyle söylediler. Bu ve benzeri konulara bakmanızda yarar var. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

fronense, 5 yıl önce
Teşekkür ederim sana genel kültür olarak ne sordular

fronense
Aday Memur
12 Haziran 2019 22:39

Teşekkür ederim Allah razı olsun.
must32, 5 yıl önce

Kıta sahanlığı nedir. Hangi denizlerimizde ülke olarak sıkıntılarımız var. Sebepleri nelerdir. Uçak gemimizin adı nedir. İlk milli gemimizin adı nedir. Kuvvet komutanlarının isimleri gibi. Başka arkadaşlara bunları sormamışlar. Daha basit sorular gelende olmuş. Diğer arkadaşlar öyle söylediler. Bu ve benzeri konulara bakmanızda yarar var. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

beerk06
Aday Memur
13 Haziran 2019 10:17

Mülakata giderken takım elbisemi giydiniz sivilmi gittiniz ?

must32, 5 yıl önce

beerk06
Aday Memur
13 Haziran 2019 10:31

İzmir tersanesi için mülakata giricem whatsapp grubu varmı arkadaşlar varsa benide alabilirmisiniz ( ağır silah bakım onarımcısı )

enes1417
Aday Memur
13 Haziran 2019 14:08

Mülakata girip çıkan varmı yardımcı olabilecek?

must32
Aday Memur
13 Haziran 2019 15:42

adayların %50 si takım elbiseli gelmişti. Diğerleri pantolon gömlek gelmişlerdi. Bazıları sakallı ve bıyıklıydı. Ben takım elbiseli ve traş olarak gittim. Özenli gitmekte yarar var.

beerk06, 5 yıl önce

Mülakata giderken takım elbisemi giydiniz sivilmi gittiniz ?

enes1417
Aday Memur
13 Haziran 2019 16:19

Öncelikle benim gibi giricek olanları aydınlattığı nız için teşekkürler. Kendi branşına ilgili misal ne soru sordu baya heyecan Yaptırmaya başladı bana bu mülakat o yüzden soruyorum. :)
must32, 5 yıl önce

adayların %50 si takım elbiseli gelmişti. Diğerleri pantolon gömlek gelmişlerdi. Bazıları sakallı ve bıyıklıydı. Ben takım elbiseli ve traş olarak gittim. Özenli gitmekte yarar var.

MAK TEK EGE
Aday Memur
13 Haziran 2019 16:30

Diğer şehirlerde tesviye mülakatına giren varmı ne sordular acaba ben İzmir'de gircem tesviye için

fronense
Aday Memur
13 Haziran 2019 19:36

İstanbul tersanesi komutanlığı bugün mülakata giren arkadaşlar nerde.

mpimbwe
Aday Memur
14 Haziran 2019 16:02

mülakata giren arkadaşlar acil bekleniyorsunuz :)

enes1417
Aday Memur
16 Haziran 2019 09:31

Burda

MAK TEK EGE
Aday Memur
16 Haziran 2019 09:59

Farklı illerde mülakata girip sırası geçmiş arkadaşlar neden burda paylaşım yapmıyorsunuz ki ? Zaten sınav olup bitmiş burda diğer illerde girecek olan arkadaşlara yardımcı olsanız çok iyi olur ama bakıyorum da bir kişi dışında kimse paylasmamıs sınavda ne sorduklarını.sizlerden ricam en azından herkes bölümlerini yazıp ne sorduklarını paylaşabilirsiniz

beerk06
Aday Memur
16 Haziran 2019 18:24

İzmir tersanesinde mülakata giren varmı ? Varsa ne tarz sorular soruyorlar

pars03
Aday Memur
16 Haziran 2019 20:31

izolasyoncu olarak dün sınava girdim uygulamalı olarak 3/4 " boruya kauçuk köpüğü ile kaplama yaptırdılar. sözlü mulakatdaki kişiler çok güler yüzlü sen sakraktilar. kendini tanit bile demediler. genel kültür sorusu hiç sorulmadi. meslekle ilgili cam yunu,alan hesabı ve asbest nedir diye soruldu. benimki 5 dk bile sürmedi. bazı arkadaşların yarım saat sürdü. sana ne sordular dediğimde hayat hikayemi anlattım dedi. mülakata giren çoğu kişi duygu sömürüsü yapti. biri 2 aydır kiramı odeyemiyorum demiş biri çocuğum hasta demiş bu kişilerin mülakatı uzun sürdü. açıkçası benim umudum yok. kazanmak istiyorsanız kendinizi acindirin ben bunu öğrendim

MAK TEK EGE
Aday Memur
18 Haziran 2019 15:35

Arkadaşlar sınava giderken evrak vs isteniyor mu yoksa sadece kimlik yeterlimi giren arkadaşlar bilgi verirseniz sınav giriş tarihi yazan siteden indirme yapılmıyor çünkü çıktı alamadım.

Toplam 453 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi