Editörler :
26 Mart 2019 17:06   

CTE Görevde Yükselme Sınavı değerlendirme
Şeflik haricinde 2019 GYS başvuran aday sayılarında düşüş var. Eğitimli katılımın sürekli olarak arttığı ve mevcut memurların örgün eğitim kurumlarından mezuniyetinin de eklenmesiyle 3/12 yıl kıdem aralığındaki memurların eğitim düzeyi yüksek ancak; başvuru sayılarından başvuru şartlarını taşıdığı halde başvurmayan bir kesimin olduğu görülüyor. Önceki sınavda İKBM ve İdare Memuru sınavının her ikisinede başvuru imkanı vardı başvuru sayılarına etkisi dikkate alınsa dahi GYS ve ÜDS' ye karşı talepte düşüş var. CTE Genel Müdürlüğün ve ilgili dairelerin bu durumu değerlendirmesi lazım ancak katılmayan arkadaşlar neden katılmadı şahsen ben merak ettim forumda yazarsa konuya ilgililerinde dikkatini çekecektir.
26 Mart 2019 17:08

MWWY
Şube Müdürü
Sınav ilanı konu itibariyle birtakım değişiklerin sinyalini vermişti ancak soru tipiyle ben dahil bir çok kişi ters köşe oldu yorumlarınız neler
26 Mart 2019 18:18

Nevi Şahsına M.hasır
Kapalı
Sınav ilanı konu itibariyle birtakım değişiklerin sinyalini vermişti ancak soru tipiyle ben dahil bir çok kişi ters köşe oldu yorumlarınız neler
MWWY, 5 ay önce - Alıntıya git

KATILIYORUM

27 Mart 2019 16:57

KILICBEY3636
Aday Memur

bence genel kültür ve genel yetenek ters köşe

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?