Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Mayıs 2019 13:38

ogrtmn87
Aday Memur

hele ki meslek liselerinde kesinlikle 30 dkyı aşmamalı.

17 Mayıs 2019 23:54

erenbay
Şef

ogrtmn87, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam sesimiz daha gür çıkmalı, teşekkürler. Mesela okuldan arkadaşlarınıza iletebilirsiniz de.

18 Mayıs 2019 00:43

erdem1111
Aday Memur

ogrtmn87, 2 ay önce - Alıntıya git

Ekseriyet meslek liselerinin bir kısım atölye öğretmenleri zaten derste menemen yapıyorlamış. dahkkayla dukkayla işleri yokmuş. lakin bana yalan gelmedi bu rivayetler, suçlandırmak değilde belirtmek istedim.

18 Mayıs 2019 00:46

erdem1111
Aday Memur

Hatta kimi atölyelerde öğrencilere çayınızı, kaşınızı, tavanızı getirin güzelce yapın, semaveri kaynatın oturup birlikte yiyelim diye konuşulmuşu var. Ülkemizde eğitim ve öğretim bölümündedir.

19 Mayıs 2019 13:02

erenbay
Şef

Güzel bir mücadele verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Emeği geçenlere ve katkısını gösterecek olanlara teşekkür ederim.

https://www.memurlar.net/haber/830605/bakan-ziya-selcuk-liselerde-yeni-modeli-acikladi.html?utm_source=headlines

19 Mayıs 2019 13:05

yalnizzlink
Daire Başkanı

Bu işlerde demokrasiye bakılmaz. Birçok veli şunu istiyor hadi yapalım, birçok öğretmen şunu istiyor hadi yapalım gibi.. Uzmanlarımızdan bir ekip kurulmalı. (Prof-Doç ünvanlı) Ekip Türkiye'nen her yerinde gerekli araştırma ve bilgi bulguları derleyip en doğruya karar verilmeli.

19 Mayıs 2019 13:39

erdem1111
Aday Memur

Bu işlerde demokrasiye bakılmaz. Birçok veli şunu istiyor hadi yapalım, birçok öğretmen şunu istiyor hadi yapalım gibi.. Uzmanlarımızdan bir ekip kurulmalı. (Prof-Doç ünvanlı) Ekip Türkiye'nen her yerinde gerekli araştırma ve bilgi bulguları derleyip en doğruya karar verilmeli.

yalnizzlink, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet katılıyorum bir fizibilite ve zemin etüdü yapılmadan bu işler olmaz. Hayır vazgeçtim sana katılmıyorum. çünkü bu ülkede bro payesi ile tepeden inme kararların maloldukları pekala açıktır

19 Mayıs 2019 13:52

erdem1111
Aday Memur

İlaveten

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olduğundan, bilgiye erişim ve bilginin nakil süreleri oldukça düşmüş, ayrıca algı kapasitesi ise 20 dk ile sınırlanmıştır. Sayin Bakanlik ders sürelerini acilen 30 dkya çekmelidir. katılıyor ve destekliyorum. Öğrenciye de öğretmene de zulüm sona ermelidir. (bir veli olarak)

19 Mayıs 2019 13:57

erenbay
Şef

İlaveten

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olduğundan, bilgiye erişim ve bilginin nakil süreleri oldukça düşmüş, ayrıca algı kapasitesi ise 20 dk ile sınırlanmıştır. Sayin Bakanlik ders sürelerini acilen 30 dkya çekmelidir. katılıyor ve destekliyorum. Öğrenciye de öğretmene de zulüm sona ermelidir. (bir veli olarak)

erdem1111, 2 ay önce - Alıntıya git

Son kararınız olduğuna eminsiniz öyle değil mi..:)

19 Mayıs 2019 14:04

erdem1111
Aday Memur

hayatimda hiç bu kadar emin olduğum başka ânı hatırlamıyorum. hatta öyle ki manşetede yazdım

19 Mayıs 2019 14:08

Pdr-cemil
Daire Başkanı

İlaveten

Altına imzamı atarım bu görüşün. Tepenin kararı yerine sahanın gözlemi ve beklentisi esastır.

19 Mayıs 2019 14:35

erdem1111
Aday Memur

Altına imzamı atarım bu görüşün. Tepenin kararı yerine sahanın gözlemi ve beklentisi esastır.

Pdr-cemil, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim eksik olmayın.

19 Mayıs 2019 14:40

erenbay
Şef

Pdr-cemil, 2 ay önce - Alıntıya git

Yorumu harbiden mükemmel olmuş. Öğrenilmiş çaresizliğe noktayı koymuş, artırılmış gerçekliği ise gözler önüne sermiş diye bilmekteyim.

20 Mayıs 2019 00:38

ancelo
Müsteşar Yardımcısı

İlaveten

Tebrik ederim.

20 Mayıs 2019 00:43

ancelo
Müsteşar Yardımcısı

Bence en doğru olan 30 dakika ders 10 dakika teneffüs olmasıdır.Teneffüsün uzun olabilmesi için bizim okulların sosyal imkanlarının avrupa ülkelerindeki gibi veya büyük üniversite kampüslerindeki gibi fazla olması gerekir.Sadece bir binası 2 dönüm bahçesi olan okullarda teneffüs 40 dakika olsa ne olur.Bu kadar teneffüs süresinin olması tehlikeli bir şekilde disiplin sorunlarının tavan yapması demektir.Artık her teneffüs kolu bacağı kırılan mı dersin,okul eşyalarının telef olması mı dersin,birbirini döven mi,ağlayıp evine mi giden mi dersin....vs vs bir sürü şey olur.Eğer bu bakan böyle bir uygulamaya onay verirse bizim meb camiası tarafından bile idealist atfedilen bu bakan tarihin en kepaze bakanı olarak tarihe geçer.

fiatpalio1983, 4 ay önce - Alıntıya git

Sayın Hocam 10 dakika öyle sanıyorum kısa kalır. Büyük okulda mısınız bilemiyorum fakat, ne çay ne de sigara yetiştirmek mümkün olmuyor. Merdivenleri inip çıkamadan, elinizde çay bardağı kalabiliyor. Buna ihtiyaç molası da ekleyecek olsak pek mümkünatı kalmıyor. İdeali 15 dk olabilir.

21 Mayıs 2019 12:51

Aktif-Rehberlik-Şart
Genel Müdür

Demokrasiye bakılmazsa, işte bugün yaşananlardan ötesi zuhur etmez. memleket ne halde yazık

21 Mayıs 2019 12:53

Aktif-Rehberlik-Şart
Genel Müdür

Ayrıyeten günümüzde ders süresi için 30 dk düzenlemesine geç bile kalındı. En ideal süre bence.

30 Mayıs 2019 00:24

erenbay
Şef

Teşekkürler. Birlik olalım tek yumruk olalım ki sahanın sesine kulak verilmesini sağlayabilelim.

30 Mayıs 2019 11:40

tugbasosyalll
Genel Müdür

Konunun ilk paragrafi tarkan in bebegini mujdelemesi gibi olmus :p neyse siz herkesin adina konusmussunuz lakin ben meswla 30 dk ders istemiyorum.45 kisilik sinifi dusunun bakalim 30 dk nin 10 dk si yoklama hazirlik zaten.20 dk da hangi etkinligi yapip geridonut vereceksiniz?

30 Mayıs 2019 11:46

tugbasosyalll
Genel Müdür

Konudan bagimsiz olarak bir ulke calisarak kurtulusa erer tum fertleriyle.bizler cok calismaliyiz.

Toplam 187 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?