Editörler : oto-danisman-expert

mkasap
Memur
26 Nisan 2019 19:42

Yazmış olduğun hususların hiçbiri konumuzla alakalı değil. İç hizmette derki disiplinsizliğin olduğu yerde her üst amirdir. Ucu acık değildir. Disiplinsizliği gördüğü her üst müdahale etmek zorundadır. Bahsetmiş olduğun örnek konuyla alakalı değil.
Fatihh55, 5 yıl önce
Orada nelerin yazdığını biliyorum, fakat orada yazılanların birçoğunun ucu açık, şöyle bir örnek vereyim sana, fetö davaları, harp okulunda bir yemek işleri ile ilgilenen albayın savunmasından kesitler " benim orada amiri olduğum kimse yoktur, emir komuta zincirinde yerim yoktur, kanunen vermiş olduğum emirler emir değildir, birşey taşınacağı zaman bile rica olarak taşıtıyorum, görev yaptığım yerde hiçbir öğrenci veya ast personele emir veremem, versem dahi yapmazlar, verdiğim emirler'in geçerli bir hükmü yoktur," arkadaşlar, iç hizmet kanununda yazılanlar ucu açık şeylerdir ve amirlerin hepsi bunu kendi amacına göre çevirir, ve buna engel olmak için napıyoruz hukuksal bakıyoruz olaylara, nöbetçi astsubay nöbetinde gözlerini yumduğu için uyuduğu iddia edilerek ceza verilemez, veya kafasını masaya koyduğu içinde, bu gözlerini dinlendirmektir, en basit verebileceğim örnek budur ki, uyumak fiilini yerine getirmek için yatar pozisyonda, botlar çıkarılmış, gömleğin düğmeleri açılmış, ve palaska açık halde olmasıdır ve bilincin tamiyle kapalı olması vs vs , bu kulede nöbet tutan içinde geçerlidir, ki bu iç hizmet kanununda böyle yazmıyor diye biliyorum, yazıyorsa maddesini söyle tekrardan bir göz geçireyim, buna ceza verilebilir mi verilebilir, bu ceza bozulur mu bozulur, sağlam bir dilekçe yazması yeterlidir, bana şöyle böyle diyerek konuşmayın, varsa örnekler anlatın, jandarmada astsubay bir tuğgeneralin vermiş olduğu uyarı cezasını bozuyor, usule uygun yargılama yapmadığı için, bla bla bla ucu açık şeylerin ucunu kapatan hukuk var

mkasap
Memur
26 Nisan 2019 19:50

Ayrıca sen bu kafayla gitme sonun iyi olmaz. O öyle yapmış bu böyle yapmış falan hikaye. Başına geldiği zaman ne demek istediğimi anlarsın. İyiyken herkes iyi, düştüğünde neler olacağını anlayamazsın. Herkes ekmek parası için rızkı için çalışıyor. Girmek için kendini parçaladığın günleri unutma. Heryerin bir kuralı var uymak gerekir ha bu hakkını yedir demiyorum ama sistemde karşı gelmek çokta hoş değil. 20 yıllık bir asker abin olarak tavsiye.

Fatihh55
Aday Memur
26 Nisan 2019 20:56

Teşekkür ederim abi, başıma böyle şeyler 4 defa geldi ( iftira ile ), sonum da gayet iyi oldu, başıma bunları getirerek sicilimi bozmaya çalışan hukuk tanımaz amirin fetödan ihraç olmasına az kaldı, bu mesleğe girmek için uğraş verdiğim günleri unutmuyorum isteyerek ve severek geldim ve hala isteyerek ve severek yapıyorum yazdıklarım o onu yapmış bu bunu yapmış değil, hukuk ve hukukun üstünlüğüdür, fakat burada olan sisteme karşı gelmek değildir, gelememde ben bu sistem karşısında, hukuk bilgisi bir çok üstümden ve amirimden daha iyi olan kıçı kırık bir personelim ki, bunun sebebini abimin avukat olmasına, samimi arkadaşlarımın avukat ve hakim olmasına bağlıyorum, he bu işleri ezbere bilen gizli bir silahımda var, ki 20 yıl boyunca hukukun ne demek olduğunu meslek hayatınızda anlayamamışsanız ben buradan size anlatmam, :) ve şunu diyenlerin olduğu bir zihniyete ne diyebilirim " kanunen üstüne Yarbayım şeklinde hitap edebilir fakat bunu kendini nimetten sanan %20 ilk kesim yapıyor " adam kendiyle çelişiyor, hem KANUN uygulatmaya çalışıyor hemde KANUNEN olan birşeyi yapana kendini nimetten sayan diye hitap ediyor, buradan anladığım kadarıyla hepinizde personelinize işkence etmeye çalışan hatta eden amir tiplerindensiniz, anlamayana anlatma çabasına girmeyeceğim, yazdıklarımda anlaşılmayan birşey olduğunu düşünmüyorum,
mkasap, 5 yıl önce
Ayrıca sen bu kafayla gitme sonun iyi olmaz. O öyle yapmış bu böyle yapmış falan hikaye. Başına geldiği zaman ne demek istediğimi anlarsın. İyiyken herkes iyi, düştüğünde neler olacağını anlayamazsın. Herkes ekmek parası için rızkı için çalışıyor. Girmek için kendini parçaladığın günleri unutma. Heryerin bir kuralı var uymak gerekir ha bu hakkını yedir demiyorum ama sistemde karşı gelmek çokta hoş değil. 20 yıllık bir asker abin olarak tavsiye.

mkasap
Memur
26 Nisan 2019 21:31

Tamamiyle saçmalamışsın. Tecrübesiz olduğun her halinden belli. Çokta seni ciddiye almanak gerekmiş. Allah yardımcın olsun.
Fatihh55, 5 yıl önce
Teşekkür ederim abi, başıma böyle şeyler 4 defa geldi ( iftira ile ), sonum da gayet iyi oldu, başıma bunları getirerek sicilimi bozmaya çalışan hukuk tanımaz amirin fetödan ihraç olmasına az kaldı, bu mesleğe girmek için uğraş verdiğim günleri unutmuyorum isteyerek ve severek geldim ve hala isteyerek ve severek yapıyorum yazdıklarım o onu yapmış bu bunu yapmış değil, hukuk ve hukukun üstünlüğüdür, fakat burada olan sisteme karşı gelmek değildir, gelememde ben bu sistem karşısında, hukuk bilgisi bir çok üstümden ve amirimden daha iyi olan kıçı kırık bir personelim ki, bunun sebebini abimin avukat olmasına, samimi arkadaşlarımın avukat ve hakim olmasına bağlıyorum, he bu işleri ezbere bilen gizli bir silahımda var, ki 20 yıl boyunca hukukun ne demek olduğunu meslek hayatınızda anlayamamışsanız ben buradan size anlatmam, :) ve şunu diyenlerin olduğu bir zihniyete ne diyebilirim " kanunen üstüne Yarbayım şeklinde hitap edebilir fakat bunu kendini nimetten sanan %20 ilk kesim yapıyor " adam kendiyle çelişiyor, hem KANUN uygulatmaya çalışıyor hemde KANUNEN olan birşeyi yapana kendini nimetten sayan diye hitap ediyor, buradan anladığım kadarıyla hepinizde personelinize işkence etmeye çalışan hatta eden amir tiplerindensiniz, anlamayana anlatma çabasına girmeyeceğim, yazdıklarımda anlaşılmayan birşey olduğunu düşünmüyorum,

fryNN
Aday Memur
01 Mayıs 2019 00:50

Yarbayım mı gülme geldi. Yazılı savunmalarınız arttığında görüşürüz

ahkam2
Genel Müdür
01 Mayıs 2019 13:06

Asker kafasına uygun olan çözüm bambaşkadır o da şöyle: kantini kapatmak:)

44Malatyam
Kapalı
31 Mayıs 2019 04:42

Neden yarbayim dedin adamin dikine gitmişsin ondan peşini bırakmamış. Disiplin cezası alirsin ama ıhraç olmaz korkma

Blbn37
Aday Memur
11 Mart 2020 22:36

Mobbing yaptı diye cimere yazsaydın ya yarbayını. Onu da yaparsın sen. Şişhane gibi giyinen onu da yapar. Silsileyi de bozar.

Ayberk974
Memur
12 Mart 2020 07:13

Sende paso terso yapmışsın kamuflaj üstünde sivil polar olduğu için haksızsın bile bile lades olmuşsun ...

mmgzlc1998
Kapalı
04 Nisan 2020 15:51

Mesleki tecrübe olması açısından tüm mesajları detaylıca okudum. Cevabım bana kalsın.

@tevez1983 cevabınızı yanlışlıkla eksiledim. Özür dilerim.

salomon42
Genel Müdür
08 Nisan 2020 14:48

Bir de yazılı olmayan kurallar vardır. Keşke yarbay herkesin içinde değil de bir kenara çekip söyleseymiş.

Akadir16
Aday Memur
22 Nisan 2020 00:24

merhaba, asb adayı olarak bu tek taraflı münakaşa da kafamı karıştıran bir husus var ve bir bilginizin olduğunu düşünüyorum. Yarbayın astsubay mısınız subay mısınız diye sormasının bir sebebi var mı acaba?
tevez1983, 5 yıl önce
Yok hata yapmışmışmışmışmışmış... Arkadaş er değil rütbeli... Erin yamadığını yapıyor, hata değil kast var ortada... Orada komutanım özür dilerim acele ile kantine geldim bir daha tekerrür etmez dese eminim konu kapanırdı. Adam posta koymuş, adı hata oldu. Sonuçlarına katlanacaksın. Tsk'da acayip bir disiplin zafiyeti oluşmaya başladı. Bçvş'un gösterdiği saygının yarısını göstermekten aciz bir çok genç rütbeli var. Eskiden kızar geçerdim. Şimdi hiç uğraşmıyorum baktım adamın niyeti bozuk hatası olduğunda devamlı soruşturma ile gereğini yapıyordum. Sonra siz beni atacaksınız diye kıvranmaya başlıyor. Her insan hata yapar. Biz de amir olarak astlarımızın açığını aramak değil, onları geliştirmek için varız. Ama niyeti bozuksa hiç geliştirmekle uğraşmıyorum... Arkadaş yazmış idare mah. bozar diye:) Sen gel bakalım benim işlem yaptığım dosya dönüyor mu görelim. Belli başlı hususlar var usülde onu da içtihat okuyan her amir bilir, bir de danıştığın bir bölge idare mah.bşk.varsa gerisini o düşünsün ne deyim. Tekrar diyorum ekmeğinin peşinde olan işini elinden gelenle işimiz olmaz. Nerede raporla kaçmaya çalışan, bedeni kışlada aklı başka yerde niyeti bozuk olan varsa yetkimizi sonuna kadar kullanırız. Disiplinin tanımında şu yazar, astın ve üstün hukukuna riayet. Sen benim hukukuma saygı göstereceksin ki, ben de sana saygı göstereyim.
Toplam 112 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi