Editörler : gubaz
29 Mart 2019 08:27   

YD kararına itiraz ne kadar sürede sonuçlanır?

yurutmeyi durdurma kararina yapilan itiraz ne kadar surede sonuclanir acaba bide nihai karar ne zaman cikar

29 Mart 2019 08:37

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

7. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairele-rince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkeme-leri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine (?)(2) kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

İYUK 27/7

29 Mart 2019 10:28

ibrahim3838
Memur

7. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairele-rince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkeme-leri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine (?)(2) kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

İYUK 27/7

ÇOTANAK, 11 ay önce - Alıntıya git
tesekkurler idare mahkemesiydi BİM e gitmisler itiraz icin saolun
30 Mart 2019 17:40

ibrahim3838
Memur

İYUK 27/7

ÇOTANAK, 11 ay önce - Alıntıya git
7 gun dedinde kardesm 3-4ay surer diyen var itirazi karara baglamasi emin misin acaba
08 Ocak 2020 11:16

kavvas33
Şef
7 gun dedinde kardesm 3-4ay surer diyen var itirazi karara baglamasi emin misin acaba
ibrahim3838, 11 ay önce - Alıntıya git

YD itiraza bölge idare mahkemesi 7 gün içinde karar verir. Ancak kararın yazılması bir miktar daha zaman alabilir.

08 Ocak 2020 21:07

Ahmoahmet
Aday Memur

YD itiraza bölge idare mahkemesi 7 gün içinde karar verir. Ancak kararın yazılması bir miktar daha zaman alabilir.

kavvas33, 2 ay önce - Alıntıya git

Benim 3 hafta oldu hala bir ses yok

08 Ocak 2020 21:26

leble
Aday Memur
yd kararına bim genelde aynı kararı verir.Bu bir iki ay bulur yazma teblig ama önemli olan esas hakkındaki karar ki orda bim verilen karar lehde ise bozuyor yd kararını genelde bozmuyor.
08 Ocak 2020 22:04

Ahmoahmet
Aday Memur
yd kararına bim genelde aynı kararı verir.Bu bir iki ay bulur yazma teblig ama önemli olan esas hakkındaki karar ki orda bim verilen karar lehde ise bozuyor yd kararını genelde bozmuyor.
leble, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben yd aldim 2 gün sonra bir ay oluyor hala cagirmadilar. Galiba cagirmayacaklarda

10 Ocak 2020 22:42

Ahmoahmet
Aday Memur

Arkadaşlar ben ydyi kazanmıstım bugun aradilar pazartesi sali baslarsın dediler. Darısı hepinizin başına inşallah.

13 Ocak 2020 13:08

Ahmoahmet
Aday Memur

Arkadaşlar beni cagirdilar suan evraklari topluyorum. Allah herkesin yardimcisi olsun. Insallah en kısa zamanda baslarsınız

13 Ocak 2020 13:49

tuğbafb
Aday Memur

Ama kararınız netleşti mi? Mahkeme süreci devam edecek mi?

13 Ocak 2020 18:20

Ahmoahmet
Aday Memur

Ama kararınız netleşti mi? Mahkeme süreci devam edecek mi?

tuğbafb, 2 ay önce - Alıntıya git

Mahkeme devam ediyor bir sorun cikmaz

13 Ocak 2020 19:21

tuğbafb
Aday Memur

İnşallah hepimiz için güzel sonuçlanır🙏🙏

14 Ocak 2020 18:58

Ahmoahmet
Aday Memur

Sgk girisim oldu sabah başlıyorum hayirlisiyla darisi hepinizin basına insallah

16 Ocak 2020 16:40

kavvas33
Şef

kavvas33, 2 ay önce - Alıntıya git

YD itiraza bölge idare 7 gün içinde karar vermek zorunda. Ancak yerel mahkeme dosyayı geç gönderebiliyor.

Ayrıca Bölge idare mahkemesi karar verdikten sonra kararın yazılması zaman alabiliyor. Bu tamamen hakimin ve mahkemenin çalışma hızına bağlı.

Toplam 14 mesaj

ANKET
MEB, yeniden sınıf tekrarına geri dönüyor. Sınıf tekrarı olmalı mı?