Editörler :
«151617181920212223242526»
28 Nisan 2019 20:57

30 eyllül.
Daire Başkanı

Devre bende okudum Taha Akyol yazısını ama hiç umudum yok doğrusu Aym khk lsri iptal edecek de biz döneceğiz bu şartlarda imkansız gibi geliyor rüya gibi

aslan leon, 3 ay önce - Alıntıya git
Devre senden iyisi yok daha dün beraat ettin kararın kesinleşti.ben istinafta 17.aya giriyorum daha ön inceleme için atama bekliyor yazıyor.
28 Nisan 2019 21:02

30 eyllül.
Daire Başkanı

Herkese merhaba, ben de komisyondan ret aldım. 692 KHK ile ihraç olmuştum. Kararda sadecesay kodu var. Şimdiye kadar adli bir süreç yaşamadım. Benzer durumda olanlar var mı? Ya da adli konu yaşamış ve bununla alakalı mahkeme süreçleri devam edenlerden fikir anlamında destek rica ediyorum.

Erkpol, 3 ay önce - Alıntıya git
Devre geçmiş olsun. Benim bildigim bir kaç karar gördüm sen gibi biri ea kod bir de say kodu vardı adli işlem de yaşamamışlardı. Artık idare mahkemesine odaklan davayı açarkende adli yardımlı aç alabilirsen muhtardan fakirlik belgeside al.ben öyle dava açtım davayı kaybetme durumunda birde mahkeme masrafı ve iç işleri bklgı avukatın parası 2000tl gibi masraf çıkıyor.
28 Nisan 2019 21:14

Erkpol
Aday Memur

Saolasın 30 Eylül devre, idare mahkemesine başvuru yapacağım. Kodlamayı görünce şok oldum ve yorumları, haberleri okuduktan sonra adli işlem görmediğime de şaşırdım. Hakkımızda hayırlısı artık, ama okuyanlardan ricam özelden ya da buradan yaşadıkları adli süreçleri benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun, iyi akşamlar.

28 Nisan 2019 21:50

26nsnn
Şef
O degilde şu idare mahkemesinden CD kartla ilgili bir karar göreydik.
30 eyllül., 3 ay önce - Alıntıya git
Aynen devre. Tek ümidim mahkeme kaldı . İdare inş fişlemeye ciddiye almaz . Yoksa işimiz uzun
28 Nisan 2019 22:09

30 eyllül.
Daire Başkanı
Aynen devre. Tek ümidim mahkeme kaldı . İdare inş fişlemeye ciddiye almaz . Yoksa işimiz uzun
26nsnn, 3 ay önce - Alıntıya git
Aynen devre hele bir bakalım.
28 Nisan 2019 23:30

01khk692
Aday Memur
Geçmiş olsun devre.

tşk ederim şef önümüzdeki sürece odaklanacagız artık napalım kadarde bu günleri de yaşamak varmış..

28 Nisan 2019 23:46

Masum10
Memur
Devre senden iyisi yok daha dün beraat ettin kararın kesinleşti.ben istinafta 17.aya giriyorum daha ön inceleme için atama bekliyor yazıyor.
30 eylül hangi istinaf ve yerel mahkeme kararı neydi
29 Nisan 2019 08:56

30 eyllül.
Daire Başkanı
30 eylül hangi istinaf ve yerel mahkeme kararı neydi
Masum10, 3 ay önce - Alıntıya git
Ankara 20. Bölge adliye mahkemesi devre.
29 Nisan 2019 12:15

aslan leon
Daire Başkanı
O degilde şu idare mahkemesinden CD kartla ilgili bir karar göreydik.

Adalet bakanlığı albatros tan bi iade kararı gördüm ben sanki bi daha bakıp yazarım

29 Nisan 2019 12:22

aslan leon
Daire Başkanı

Herkese merhaba, ben de komisyondan ret aldım. 692 KHK ile ihraç olmuştum. Kararda sadecesay kodu var. Şimdiye kadar adli bir süreç yaşamadım. Benzer durumda olanlar var mı? Ya da adli konu yaşamış ve bununla alakalı mahkeme süreçleri devam edenlerden fikir anlamında destek rica ediyorum.

Erkpol, 3 ay önce - Alıntıya git

Bende ea kodu ve iki tanık vardi burdan beraat aldım ama tanıkların ifadeleri gorguye dayalı değildi yani gittiğini duydum şeklinde. Olur da dava açılırsa bi avukat tutmanda fayda var bence

29 Nisan 2019 12:51

aslan leon
Daire Başkanı
Devre geçmiş olsun. Benim bildigim bir kaç karar gördüm sen gibi biri ea kod bir de say kodu vardı adli işlem de yaşamamışlardı. Artık idare mahkemesine odaklan davayı açarkende adli yardımlı aç alabilirsen muhtardan fakirlik belgeside al.ben öyle dava açtım davayı kaybetme durumunda birde mahkeme masrafı ve iç işleri bklgı avukatın parası 2000tl gibi masraf çıkıyor.

Devrem adlı yardımlı açsak bu 2000 tl yi bizden istemiyor mu bu adli yardım ne işe yarıyor anlamadım gitti adlı davada kazandık avukat alıyor

29 Nisan 2019 13:01

aslan leon
Daire Başkanı

Şimdi baktım adalet bakanlığı gizli tanık albatros tanık (evlerde kalma sohbet iddiası ) bylok iddiası ile beraat eden şahıs iade kararı almış idare mah den ama göreve başlayamamış bakanlık yürütmeyi durdurma almış dosya istinafta.

29 Nisan 2019 13:04

Erkpol
Aday Memur

Bende ea kodu ve iki tanık vardi burdan beraat aldım ama tanıkların ifadeleri gorguye dayalı değildi yani gittiğini duydum şeklinde. Olur da dava açılırsa bi avukat tutmanda fayda var bence

Anladım devre, çok saol bilgilendirme için. Dava açılır mı bilmiyorum ama ohal kararında kod harici bir şey yoktu. Bir de savcılıkta dosyam varmış o yazıyordu. Tanık ifadesi ya da harici bir şey olsa keyifle yazarlardı diye düşünüyorum. Kodla ilgili mahkeme sana beraat verirken açıklama olarak ne yazmıştı?

29 Nisan 2019 13:21

Erkpol
Aday Memur

Özelden yazmışsın devre, ben de yazdım sana. Dönüşlerini bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

29 Nisan 2019 13:24

30 eyllül.
Daire Başkanı

Devrem adlı yardımlı açsak bu 2000 tl yi bizden istemiyor mu bu adli yardım ne işe yarıyor anlamadım gitti adlı davada kazandık avukat alıyor

Adli yardımlı açtıgın davada kabul edilirse para falan ödemiyosun davayı kaybettiginde aksi takdirde karşı tarafın avukat parası mahkeme masrafını falan ödüyorsun.
29 Nisan 2019 15:07

30 eyllül.
Daire Başkanı

Şimdi baktım adalet bakanlığı gizli tanık albatros tanık (evlerde kalma sohbet iddiası ) bylok iddiası ile beraat eden şahıs iade kararı almış idare mah den ama göreve başlayamamış bakanlık yürütmeyi durdurma almış dosya istinafta.

Bu kadar kritere idare mahkemesi iade verdiyse bizede haydi haydi vermesi lazım tabii TSK ve EGM ye de aynı toleransı gösterecekmi bakalım.zaten bizede iade verse kurum itiraz hakkını kullanacaktır ama iade yolu açılmış arkadaş için.
29 Nisan 2019 15:19

aslan leon
Daire Başkanı
Bu kadar kritere idare mahkemesi iade verdiyse bizede haydi haydi vermesi lazım tabii TSK ve EGM ye de aynı toleransı gösterecekmi bakalım.zaten bizede iade verse kurum itiraz hakkını kullanacaktır ama iade yolu açılmış arkadaş için.

Avukata bunu da sordum polise ayrı öğretmene ayrı hukuk olmaz diyor belki komisyon eşit davranmıyor ama idare mahkemesi adil olur inş.

29 Nisan 2019 16:18

joak06
Şube Müdürü

Avukata bunu da sordum polise ayrı öğretmene ayrı hukuk olmaz diyor belki komisyon eşit davranmıyor ama idare mahkemesi adil olur inş.

Yorumu okuduktan sonra bunu yazacaktım adli konularda somut delillere bakılır.polis ayrı asker e ayrı düz memura ayrı olmaz komisyon idari bir kurum olduğundan kıstasları farklı.

29 Nisan 2019 16:46

gecemavisi07
Aday Memur

Mrb kaderdaşlar 677 egm adli beraatımdan 15 gün önce komisyon Red kararını almış bulunmaktayım. Komisyon program+olumsuz kurum kanaati ve kovuşturmanın devam etmesini gerekçe göstermiş... Programı kullanmadığım mahkemece tescillendi. Olumsuz kannate ilişkin iptal davası sonuçlandıktan sonra iftira ve görevi kötüye kullanmadan dava açacağım neye dayanarak böyle kannate bulundular anlamıyorum. Yarın idare mahkemesine dava açacağım lakin iptal davasına ek geriye dönük mali ve özlük haklarımı da istesem sıkıntı olurmu? Saygılar

29 Nisan 2019 16:51

Muho2321
Aday Memur

Peki Albatros kaç numara olarak kodlanmis 4 mü 5 mi bide karari gorebildiyseniz fislemeden ne diye bahsetmiş mahkeme. Yani fişlemeye bakış açısı neymis?

Toplam 921 mesaj
«151617181920212223242526»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?