Editörler :
«23242526272829303132333435
10 Mayıs 2019 12:25

yassemn
Aday Memur

Hastane sicil birimiyle görustm ayrıca il sağlık müdülugunu aradım .diyo sendika felan yok sadece 3 ayda yada 6 ayda tediye kaç lira olacak ki tediye sanki.dedi iyi karar ver gelen gidiyo dedi kafam karıştı kaç aydır bekliyorum ya bunun icinmi

10 Mayıs 2019 12:47

tosedo
Aday Memur

Tediye derken anlamadım

10 Mayıs 2019 12:56

yassemn
Aday Memur

Ne olacak ek ödeme 300 u geçmez o da üç ayda yada altı ayda diyo net bile degl yazık bize ben 2500 alıyorum zateb simdi

10 Mayıs 2019 14:10

yassemn
Aday Memur

Tediyeyide arastrdm 52 günlük maaş mis ama bunu 4 e bölp yani üç ayda bir olarak aliniyomus oda çok bişey degl maasimiz..düşük cunki

10 Mayıs 2019 14:19

Ceycey777
Aday Memur

Hastane sicil birimiyle görustm ayrıca il sağlık müdülugunu aradım .diyo sendika felan yok sadece 3 ayda yada 6 ayda tediye kaç lira olacak ki tediye sanki.dedi iyi karar ver gelen gidiyo dedi kafam karıştı kaç aydır bekliyorum ya bunun icinmi

yassemn, 4 ay önce - Alıntıya git

Sacmalamayin tereddütsüz ise girin.Kamuda bir daha zor iş bulursunuz.Millet kamuya giremediğinden intihar ediyor.Neyi reddettiği nizin farkında mısınız?

10 Mayıs 2019 14:28

Guroni-
Yasaklı

Yardımcı klinik (diş) istanbul topçular adsm atandım

Aris2017, 4 ay önce - Alıntıya git

sınavı kazandıgınızda asil olarak kacıncı sıradaydınız bızde evrakları teslım ettık ama zımmete dusmeyı beklıyoruz yardımcı klınık elemanı diş olarak

10 Mayıs 2019 14:37

Güvenlikmert
Aday Memur

Ben girip çalışacağım maaşa bakmadan.Özel sektörde patronun ve müdürün bir lafıyla işten çıkarılma durumu var.Onlarla uğraşcağıma girerim devlete şuan maaş düşükse bile ilerde düzelir.İşyerime de çıkışı verdim günümün dolmasını bekliyorum

10 Mayıs 2019 14:48

Guroni-
Yasaklı

Arkadaslar sızın dedıgınız gıbı degıl cunku bu konuda bılgılı kısıler sentıkaya be toplu ıs sozlesmesıne dahıl edıleceksınız soylemıslerdı kı ben buna ınanıyorum. Şayet boyle olmassa zaten

2020 yılında taserondan kadroya gecenlerde sendıkaya ve toplu ıs sozlesmesıne dahıl edılecek uzun lafın kısası 2020de herkes esıt olacak sendıka ve toplu ıs sozlesmesıne dahıl olacak. Herseyın hayırlısı atanan goreve baslayanlara hayırlı olsun bızım gıbı zımmete dusmeyı bekleyenlerde ınsallah en kısa zamanda bızde baslarız :)

10 Mayıs 2019 15:36

yassemn
Aday Memur

Ben girip çalışacağım maaşa bakmadan.Özel sektörde patronun ve müdürün bir lafıyla işten çıkarılma durumu var.Onlarla uğraşcağıma girerim devlete şuan maaş düşükse bile ilerde düzelir.İşyerime de çıkışı verdim günümün dolmasını bekliyorum

Güvenlikmert, 4 ay önce - Alıntıya git

12 saat diyo sistem.nasil oluyo 2 çalış 1 izinmi off ya

10 Mayıs 2019 16:40

Pirye
Kapalı

AD SOYAD :...........

ÇALIŞMA DURUMUNUZ :

Kadrosunun Olduğu Yerde Çalışıyor

GÖREV YERİ BİLGİLERİNİZ :

KADRO YERİ İSTANBUL SOSYALLEŞTİRME BÖLGESİ SÜREKLİ İŞÇİ

1 Adet Görev Yeri Kaydınız Bulunmaktadır.

ZİMMET DURUMU BİLGİLERİNİZ :

Zimmet Kaydı Bulunamadı

Arkadaşlar Çkys yi kontrol edin zimmete düşmüşüm.

Ama kadrosunun olduğu yerde çalışıyor ne demek acaba şu anda bir şirkette çalışmaktayım.

10 Mayıs 2019 16:53

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

12 saat diyo sistem.nasil oluyo 2 çalış 1 izinmi off ya

yassemn, 4 ay önce - Alıntıya git

Nekdr çok oflamışssın, 24 saat çlşp 1 gün izin yapıp tekrar nöbete geliyoruz, senin kadar oflamadık, daha işe başlamadan bunları yapan başlayınca nasıl çalışır kim bilir, herhalde 1 gün çalışıp 3 gün izin hayalı kuruyordnz, hastane ortamı burası, tekrar düşün derim

10 Mayıs 2019 17:40

yassemn
Aday Memur

!!!

10 Mayıs 2019 19:55

Frkn80
Aday Memur

AD SOYAD :...........

ÇALIŞMA DURUMUNUZ :

Kadrosunun Olduğu Yerde Çalışıyor

GÖREV YERİ BİLGİLERİNİZ :

KADRO YERİ İSTANBUL SOSYALLEŞTİRME BÖLGESİ SÜREKLİ İŞÇİ

1 Adet Görev Yeri Kaydınız Bulunmaktadır.

ZİMMET DURUMU BİLGİLERİNİZ :

Zimmet Kaydı Bulunamadı

Arkadaşlar Çkys yi kontrol edin zimmete düşmüşüm.

Ama kadrosunun olduğu yerde çalışıyor ne demek acaba şu anda bir şirkette çalışmaktayım.

Pirye, 4 ay önce - Alıntıya git

Hangi bölüm

10 Mayıs 2019 21:22

Pirye
Kapalı

Hangi bölüm

Frkn80, 4 ay önce - Alıntıya git

İstanbul Hasta karşılama ve Yönlendirme.

10 Mayıs 2019 22:01

Rudu
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba, herkes hakkında hayırlısı olsun. Ben Marmara üniversitesi eah? ne hasta karşılama ve yönlendirme (lisans) kadrosuna dün itibariyle yerleştirildim. Bugün hastaneye bilgi almak için gittim.

Personel şubedekiler ve maaş mutemetliğindekiler bizim hakkımızda bilgi sahibi değiller. Daha önce taşerondan geçiş yapan işçilerden farksız olduğumuzu asgari ücret 2020 tl alacağımızı, yol, yemek, vb ek ödemeleri almayacağımızı 2020 yılına kadar hiçbir sosyal haktan yararlanamayacağımızı söylediler. İtiraz edip bilgilendirdim bizim kpss puanı ve mülakat sınavlarıyla alındığımızı, khk ile değil 4857 kanun kapsamında alındığımızı toplu iş sözleşmesi yapıldığında sözleşmeye tabi olacağımızı dile getirdim.

Neyse, beni asıl üzen nokta kadromun bağlı olduğu birimden daha önce taşeron temizlik şirketi personel şefliğinde çalışırken kadroya geçen bir şef ile görüştüğümde bana; herkes her işi yapar, sizin asıl işiniz hasta karşılamadan ziyade hasta taşıma ve tahlil numunelerini labaratuara ulaştırmadır dedi. hasta karşılama masası ve acilde 12 saatten 2 vardiya çalışacağımı, fazla mesai, haftasonu, resmi tatil kavramlarını unutmam gerektiğini, telefon açıldığında hemen gelmem gerektiğini falan anlattı. Halihazırda bu görevi yapanların lise mezunu olduğunu ve diplomanın burada geçersiz olduğundan bahsetti.

Bizler bu kadroya başvuru yaparken halkla ilişkiler ve tanıtım lisans diplomamız ile kabul edildik ve atamamız gerçekleşti. Bir fark olmalı diye düşünüyorum.çalışma saatleri ve haklar konusunda Çok kararsızım.

10 Mayıs 2019 22:38

hilalbcn
Aday Memur
Bugün bende vgki olarak işe başladım acil serviste. Her konuştuğum kişi ne kadar şanslı olduğumu söyledi bana. Maaş ve toplu sözleşme hakkında hiç soru sormadım. Sormamamın nedeni ise bir çok özel sektörde ağır şartlar altında çalıştım nerdeyse yemek yemeyip direk uyuyacak kadar yorucuydu. Bugün hiç o kadar yorulmadım belirli ara saatleri ve düzeni olan bir yere işçi olarak girdik arkadaşlar. Özel sektör hem asgari ücret veriyor hemde bir türlü yaranamıyorsunuz, aşağılanıyorsunuz. Bir yer size 4bin versin ama üç öğün azarlasın bunu kabul eder misiz?Size tavsiyem maaşı ne verirlerse versinler hakettiğiniz işin başında olun. Kaç bin kişinin içinden seçildiğinizin farkında olun.
10 Mayıs 2019 22:51

cnmb
Aday Memur
Bugün bende vgki olarak işe başladım acil serviste. Her konuştuğum kişi ne kadar şanslı olduğumu söyledi bana. Maaş ve toplu sözleşme hakkında hiç soru sormadım. Sormamamın nedeni ise bir çok özel sektörde ağır şartlar altında çalıştım nerdeyse yemek yemeyip direk uyuyacak kadar yorucuydu. Bugün hiç o kadar yorulmadım belirli ara saatleri ve düzeni olan bir yere işçi olarak girdik arkadaşlar. Özel sektör hem asgari ücret veriyor hemde bir türlü yaranamıyorsunuz, aşağılanıyorsunuz. Bir yer size 4bin versin ama üç öğün azarlasın bunu kabul eder misiz?Size tavsiyem maaşı ne verirlerse versinler hakettiğiniz işin başında olun. Kaç bin kişinin içinden seçildiğinizin farkında olun.
hilalbcn, 4 ay önce - Alıntıya git
vgki olarak öğrenim durumunuz nedir acaba ?
10 Mayıs 2019 22:51

Rudu
Aday Memur
hilalbcn, 4 ay önce - Alıntıya git

pozisyonumuza şükreder hale gelmişiz, nankörlük yapmıyoruz tamam da, mesele HAK olunca, kanun da belli olunca duyulan sözler insanın gücüne gidiyor. Bu gün karşılaştığım davranışlar ve yaklaşımlar, bahsettiğiniz özel sektör patron davranışlarını aratmayacak gibime geldi gelecek günler için.

10 Mayıs 2019 22:58

hilalbcn
Aday Memur

pozisyonumuza şükreder hale gelmişiz, nankörlük yapmıyoruz tamam da, mesele HAK olunca, kanun da belli olunca duyulan sözler insanın gücüne gidiyor. Bu gün karşılaştığım davranışlar ve yaklaşımlar, bahsettiğiniz özel sektör patron davranışlarını aratmayacak gibime geldi gelecek günler için.

Rudu, 4 ay önce - Alıntıya git
Benim çalıştığım birimde ki insanlar memurmuşcasına değer veriyorlar işi öğretmek için elinden geleni yapıyorlardı. Devletin personelini mağdur edeceğini düşünmüyorum ilerleyen zamanlarda bunu gösterecektir. Ters insan her yerde var maalesef onlara denk gelmiş olabilirsiniz
10 Mayıs 2019 23:06

hilalbcn
Aday Memur
vgki olarak öğrenim durumunuz nedir acaba ?
cnmb, 4 ay önce - Alıntıya git
Önlisans Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Toplam 690 mesaj
«23242526272829303132333435

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?