Editörler :
«23242526272829303132333435
21 Mayıs 2019 22:27

hilalbcn
Aday Memur
Arkadaşlar bir sorum olacak her hastane de farklı sendika mı bizi temsil edecek yoksa her hastanenin ki aynı mı olacak bazı arkadaşlar Türk iş demiş bizim çalışanlar hak iş diyor hastaneye göre değişiyor mu bu?
22 Mayıs 2019 00:58

Guroni-
Yasaklı

suan yetkılı sendıka Türk-İş

22 Mayıs 2019 04:15

yassemn
Aday Memur

suan yetkılı sendıka Türk-İş

Guroni-, 3 ay önce - Alıntıya git

Bizim hastanedkleede hak iş mis ama dediler sendika değişecek bekle toplu gecerz dediler bana

22 Mayıs 2019 17:43

hilalbcn
Aday Memur
Arkadaşlar sendikayı idari birimdeki personel işlerine sordum biz hepimiz hak işe kaydolduk o zaman hala öyleyiz dedi. Hastanedeki Sendika temsilcisi de bugün benim yanıma geldi tanıştı benimle wp grubuna alıcaz dedi. Bir de bana sen de bizim gibi sağlık iş sendika kolundasın şaşırdım sisteme öyle düşmüşsün sen sağlık işçisi olarak görünüyorsun dedi bizimle beraber ilk TİS ten yararlanacaksın taşerondan geçenler büro iş grubunda onlar 2020yi bekleyecek dedi burdan da anlayın ki ilk sözleşmeye dahil olucaz :)
22 Mayıs 2019 17:47

Guroni-
Yasaklı
Arkadaşlar sendikayı idari birimdeki personel işlerine sordum biz hepimiz hak işe kaydolduk o zaman hala öyleyiz dedi. Hastanedeki Sendika temsilcisi de bugün benim yanıma geldi tanıştı benimle wp grubuna alıcaz dedi. Bir de bana sen de bizim gibi sağlık iş sendika kolundasın şaşırdım sisteme öyle düşmüşsün sen sağlık işçisi olarak görünüyorsun dedi bizimle beraber ilk TİS ten yararlanacaksın taşerondan geçenler büro iş grubunda onlar 2020yi bekleyecek dedi burdan da anlayın ki ilk sözleşmeye dahil olucaz :)
hilalbcn, 3 ay önce - Alıntıya git

mukemmel bir haber bu teşekkürler :))

22 Mayıs 2019 17:50

hilalbcn
Aday Memur

mukemmel bir haber bu teşekkürler :))

Rica ederim siz atama haberi bekliyorsunuz değil mi?
22 Mayıs 2019 17:51

Guroni-
Yasaklı
Rica ederim siz atama haberi bekliyorsunuz değil mi?

evet aynen öyle :))

22 Mayıs 2019 17:55

hilalbcn
Aday Memur

evet aynen öyle :))

İnşallah bir an önce atanırsınız da böyle fesatlara kapak olur :D
22 Mayıs 2019 19:19

Guroni-
Yasaklı
İnşallah bir an önce atanırsınız da böyle fesatlara kapak olur :D

aynen ya boş ınsanlarla ugrasmak gercekten cok sıkıcı

22 Mayıs 2019 19:58

Yigitbatmaz39

ya ben bugün T.sağlık iş sendikasına üye oldum bişey farkedermi ki

22 Mayıs 2019 20:00

hilalbcn
Aday Memur

ya ben bugün T.sağlık iş sendikasına üye oldum bişey farkedermi ki

Yigitbatmaz39, 3 ay önce - Alıntıya git
Sizin hastanenizin anlaştığı o sendika mı?
23 Mayıs 2019 00:03

mr.aly
Kapalı

Önemli : Arakadaşlar biliyorsunuz size yardimci olmaya bilgi vermeye calisiyorum.

Öncelikle Sağlik iş sendikasi ile öz sağlik iş sendikasi mahkemelik oldu. Yetki tespitinde. Mahkeme türkiş e bagli sağlik iş sendikasini hakli buldu. Zaten butun daimi isciler kadrolu sağlik işe uyeeydi.

Şimdi önemli olan yer şurasi toplu sozlesme hakki sağlik iş oldugu için. Geriye dönuk haklarinizialabilmeniz icin saglik iş sendikasina uye olmaniz gerekmekte. Yani siz nisan da oz saglik is e uye oldunuz . Haziranda tis imzalandi . Gecmise donuk hicbir hakkinizi alamayacaksiniz buna dikkat edin

Ayrica biliyorsunuz hicbir sendika babanizin oglu degil. Fakat şunu bilmelisinizki öz sağlik iş sendikasi gelecekte yetkili oldugunda hukumete yakin oldugu icin . Bu gun memursen nasil hukumete yakin oldugu icin yuzde 3 e bile evet diyorsa ayni sey siZler icinde olacaktir. Oz saglik is sendikasi genellikle taseronlarin uye oldugu sendikadir .taseron bisey kaybetmez zaten 2020 ye kadar bisey alamayacklar ama siz turkise uye olmaz iseniz geriye donuk haklarinizi alamayacaksiniz.saglicakla.

23 Mayıs 2019 12:31

ahmet575757
Aday Memur

Bizler yeni ise basladik haziran ayinda tis imzalanirsa biz neyin geriye donuk alamicaklarimizi alic

23 Mayıs 2019 12:35

ahmet575757
Aday Memur

Bide bisey dicem e devletten ben sendikaya uye olamiyorum bi tane secenek var tikliyorum olmuyo

23 Mayıs 2019 13:25

tayıbogluzeynep
Aday Memur

Merhaba,

Soruşturma ve zimmet işlemleri tahmini olarak ne zaman biter

Tşk.

23 Mayıs 2019 18:23

g.su
Aday Memur

meraba arkadaslar yeni basliyanlar bu ayin 31 inde yaticak olan tediyeden yararlancklar mi

23 Mayıs 2019 21:20

yassemn
Aday Memur

Güvenlik hangi sendikaya gecsin

23 Mayıs 2019 21:49

Nezirebulut
Aday Memur
2020 mi çok geç değil mi ya hani Haziran Temmuz ayı diyorlardı
23 Mayıs 2019 21:53

Nezirebulut
Aday Memur

Önemli : Arakadaşlar biliyorsunuz size yardimci olmaya bilgi vermeye calisiyorum.

Öncelikle Sağlik iş sendikasi ile öz sağlik iş sendikasi mahkemelik oldu. Yetki tespitinde. Mahkeme türkiş e bagli sağlik iş sendikasini hakli buldu. Zaten butun daimi isciler kadrolu sağlik işe uyeeydi.

Şimdi önemli olan yer şurasi toplu sozlesme hakki sağlik iş oldugu için. Geriye dönuk haklarinizialabilmeniz icin saglik iş sendikasina uye olmaniz gerekmekte. Yani siz nisan da oz saglik is e uye oldunuz . Haziranda tis imzalandi . Gecmise donuk hicbir hakkinizi alamayacaksiniz buna dikkat edin

Ayrica biliyorsunuz hicbir sendika babanizin oglu degil. Fakat şunu bilmelisinizki öz sağlik iş sendikasi gelecekte yetkili oldugunda hukumete yakin oldugu icin . Bu gun memursen nasil hukumete yakin oldugu icin yuzde 3 e bile evet diyorsa ayni sey siZler icinde olacaktir. Oz saglik is sendikasi genellikle taseronlarin uye oldugu sendikadir .taseron bisey kaybetmez zaten 2020 ye kadar bisey alamayacklar ama siz turkise uye olmaz iseniz geriye donuk haklarinizi alamayacaksiniz.saglicakla.

mr.aly, 3 ay önce - Alıntıya git
Apolitik davranıp hiçbirine üye olmasak
23 Mayıs 2019 23:32

ahmet575757
Aday Memur

15 inde baslayan varsa veya daha oncresi 7 gunluk tediye yatacak o da 467tl bu ay sonu yatacak

Toplam 690 mesaj
«23242526272829303132333435

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?